Ahojte, chcel by som sa s vami poradit. Mam Meridu TFS 200 D a chcem si na nu kupit vidlicu. Je na nej RTS GILA a je to katastrofa. Vidica pracuje tak na 30 mm. Chcel by som nieco s vacsim zvihom a preto rozmyslam nad RS Revelaton RL. Viem ze je to nepomer a vidlica stoji tolko co 70 % celeho bike-u ale na tom nezalezi. Co ma trapi je ze neviem ci geomeria tohoto biku nebola stavana na 100 mm zdvih a ci pri zdvihu 140 mm bude ten bike pouzitelny a normalne ovladatelny. Mohli by ste mi poradit ako sa to bude spravat?

Dakujem velmi pekne.
23.02.2013 - 19:32:18
00
Zmenu geometrie nesposobi zmena zdvihu ale zmena dlzky vidlice. Merida ma pre Matts TFS Comp uvadzanu dlzku vidlice 470mm, Revelation pri 140mm by mal mat dlzku okolo 520mm. Zmena geometrie by teda bola dost brutalna.
Pri 470mm dlhej vidle ma ale ram dost postavenu hlavovku a pomerne nizko stred, takze o par cm dlhsiu vidlu by to este mohlo zniest. Skus sa zamerat skor na nieco so zdvihom do 120mm a co najkratsou dlzkou, napr. RS Reba na ktoru si sa pytal v inej teme ma pri 120mm zdvihu dlzku 493mm (zdroj: http://www.pinkbike.com/forum/listcomments/?threadid=78006), co by este ram mohol zniest.
24.02.2013 - 11:04:47
00
keyboard_arrow_up