Mna rozculuje, zvuk pri silnom brzdeni prednou. Tiez jemne citit v packe. Ale to asi bude kotuc. XT brzdy
04.10.2015 - 23:17:54
00
To by nemalo, vyreklamuj.


premazal som páčku vazelinou a prestalo to :D
05.10.2015 - 14:49:15
01
To celkom nechapem ja som tu sktutku na XT skumal uz davno ale bola to cisto mechanicka zalezitost ktora mechanicky nastavuje dodatocnu nulovu polohu paky a tym vytvara mrtvy chod na pake(s platnickami nerobi nic). Ako sa co prenasa z nej do expanzky?


ked to rozoberies, pochopis. ked dotahujes skrutku, tato zacne vyvijat tlak na plastovu krytku vo vrtani brzdoveho valceka. krytka/podlozka vyvija tlak priamo na valcek. valcek sa dotahovanim skrutky posuva vrtom donutra a posuva olej v systeme. vysledok: valceky v strmeni su viacej vysunute a chod packy kratsi. to, ze vidis, ako sa aj packa samotna priblizuje ku gripu je sposobene tym, ze packa a gulovy klb su pritlacane ku valceku pomocou pruzinky.

toto cele posunie valcek v packe odhadom mozno o 2-3 mm. cize konecny efekt v strmeni je marginalny. ale zatlaceny valcek moze byt predsalen natolko, ze uz je uzavreta dierka smerujuca do expanzky.
05.10.2015 - 16:18:16
00
premazal som páčku vazelinou a prestalo to :D

hej, oplati sa to raz za cas vycistit a premazat. taketo zvuky boli uz za cias servo-wave na cantileveroch. (princip vlastne ostal rovnaky)
05.10.2015 - 16:21:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
keyboard_arrow_up