nevie nikto? 2 clanky vo videu su myslene 2 nity? Ked chcem pouzit postup navacsia pila a najmensi pastorok, tak mam mat tiez tak nakloneny bik? aby boli tie 2 kladky v jednej osi kolmo na zem. Ci os ma tvorit aj skrutka uchytu prehadzovacky, ci skrutka naboja? https://www.mtbiker.sk/video/9760/video-aka-dlzka-retaze-je-ta-spravna.html
mam to merat pri prepruzenom biku, ten postup velky-velky? lebo to by som musel pridet este 2 nity, kedze pouzivam rychlospojku. Rychlospojka tiez pridava na dlzke. Urobim to podla videa, len chcem ten postup vo videu podrobnejsie detailnejsie popisat, kto by vedel.
07.11.2018 - 17:55:11
00
Tak som zase prisiel na to sam, kedze video nieje dopodrobna vysvetlene pre laikov, pridal som len 1 nit (nie 2 ako je vo videu) a k nemu dlzku pridala rychlospojka (to je asi ako ten druhy nit). Meral som bez odpruzenia pri postupe najvacsi - najvacsi, a pri postupe cez kladky mali os kolmo pri kolese na zemi. Ak by som pridal este 2 nity, lebo u rychlospojky sa neda inak, uz by to pri parkovani najmensi - najmensi tlacili kladky cez seba. Pred roznitovanim, som este zmeral najmensi - najmensi cez kladky. Prehadzuje dobre. Ak by som sa riadil postupom 2 vo videu a zadne koleso dal vyssie ako predne, a chcel dosiahnut kolmu os kladiek, tak by som mal retaz kratsiu ze by som neopasal najvacsi - najvacsi a pri prepruzeni by mi mohlo roztrhnut retaz. Aj to som skusal bez kladiek a roztrhlo mi provizorny drotik.
Video nieje moc detilne a bik je vo videu len s jednou pilou. Niekto uplny laik moze postup pouzit nespravne, kedze existuju mtb full, mtb neodpruzene, cestne, troj-dvoj-jedno pily a urobit detailne video pre vsetky druhy bikov by zabralo hodinu. Hlavne ked by autor chcel ukazat aj monzat bez stojana, lebo ten nema kazdy doma a tiez by nahraval postup bez rychlospojky a postup z rychlospojkou. Presne ako ja pisem podrobne komentar, aby nedoslo k omylu a niekto si moj komentar nevysvetlil inac.

Prílohy:

retaz skratena.jpg
retaz skratena.jpg 561.58 KiB thumb_up0thumb_down

07.11.2018 - 18:55:38
00
keyboard_arrow_up