V stíhačkach nemám prehľad, len viem, že ťažké bombardéry a bývalé raketoplány takto pristávali bežne. Možno aj stíhačky z nutnosti nevhodnej krátkej dráhy, nechám odborníkom :lol: Bavili sme sa pôvodne, že čo je "lepšie" "silnejšie" "výkonnejšie" "spoľahlivejšie" ako deti na pieskovisku bijúce sa o formičky. Prenechávam tému Aviďákom, my sme si povedali svoje, ja chápem, na čo si narážal, ale dúfam, že aj ty mňa :)

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

24.08.2012 - 22:35:59
00
zvrhlo sa nam to tu na diskusiu o brzdeni na lietadlach :lol:

Nikdy neraď tomu kto si nechce dať poradiť.

24.08.2012 - 23:02:35
00
milos21: keby si si prešiel vlákno od začiatku, zistil by si, že sa ľudia sťažovali napr. na zvukové prejavy Avid bŕzd (moja skúsenosť je rovnaká, písal som o tom). Aj vďaka ľuďom, ako si Ty (ktorí nekriticky chvália hydraulické kotúčové brzdy), sa budú niektorí trápiť so zvukovými prejavmi, vibráciami, či vädnutím bŕzd v dlhých zjazdoch a pritom by im mohli lepšie poslúžiť tichšie (pravda, ako kedy :)), ľahšie a lacnejšie véčka. Len o toto mi išlo, o nič viac, žiaľ stal sa z toho tak trochu bujón.

Ešte jedna poznámka na okraj - ak už chceš argumentovať fyzikmi, nauč sa aspoň ich mená, lebo inak to môže v niektorých ľuďoch vyvolať pocit, že patríš ku kaste mlamojov. Verím, že v Tvojom prípade išlo len o preklep.
25.08.2012 - 08:18:41
00
bedo napísal:
že sa ľudia sťažovali napr. na zvukové prejavy Avid bŕzd

Kup si shimano ;)

25.08.2012 - 08:43:05
00
bedo, z katkovho reportu z dubničáku: "V následnom zjazde znovu akrobacia jazdcov z Klasika, všade kopec prachu a kameňov, chalan predo mnou stláčal V-éčka čo to dalo, ale akosi nie a nie zastaviť, tak to skúsil nohami, znovu to našťastie bolo bez ujmy."

A ešte z českého BF: "na jednom kole mam XTR vecka a taky zatial ubrzdily vsetko bez problemov… ale moderni kotouce brzdej lip"

OK, len keď som to čítal, ako prvé ma napadol náš spor :D Myslím, že stále to môžeme uzatvoriť v hesle českého BF :)

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

27.08.2012 - 14:00:33
00
Hmm, spor - tu skôr išlo o to, že som nechápal (a ešte stále nechápem), ako môžeš tak suverénne hodnotiť niečo, s čím nemáš žiadnu skúsenosť. Nebyť toho, asi by som sa ani neozval. Ja mám na jednom biku kotúčovky Avid Elixir, na druhom véčka Avid Single Digit a či veríš, alebo nie, sú podľa mňa úplne rovnocenné - v niečom sú lepšie jedny, v niečom zasa druhé a osobne mám véčka radšej, lebo sú tichšie (ak práve nie je mokro, vtedy tiež krásne kvília) a ešte aj chod páky je u nich lepší aj napriek tomu, že ide o obyčajné lanko. Chlapíkovi z BF možno jeho "kotouče brzdej líp", to je zasa jeho skúsenosť. A ten chudák na maratóne už možno nemal gumičky, to potom tie véčka nebrzdia, to je pravda. :)
27.08.2012 - 15:54:26
00
Hosi nehadajte sa. Dajte si dopredu kotuc, do zadu vecko a kazdy budete mat pravdu...
Akoze kazdy aj tu svoju pravdu mate. Zostat len pri veckach by bolo asi pribrzdenie vyvoja a pouzivat nekriticky vsade hydry je zase trosku bez rozumu.
28.08.2012 - 22:27:13
00
a robit to polovicne je tiez nanic

28.08.2012 - 22:40:41
00
Tym "dopredu kotuc a do zadu vecko" som chcel poukazat na to, ze komu vyhovuju vecka, da si vecka a komu hydry, da si hydry.
Zabudol som dat za tu vetu smajlika....
29.08.2012 - 12:28:05
00
Nema niekto prednu brzdovu paku na AJ 3? Keby nahodou, nechajte SS. Moja sa zacala prepadavat, zrejme odislo tesnenie (to iba hadam).
31.08.2012 - 13:04:39
00
keyboard_arrow_up