zakladny trojuholnik z karbonu? a to naco? ta cast tam bude podla mna koli narazom od zadneho kolesa..


Keď vychádzam z predpokladu, že hlavným cieľom použitia carbonu je zníženie hmotnosti so súčasným zvýšením STW (stiffness to weight ratio), tak je celkom logické, že najväčší prínos to má práve na hlavnom rámovom trojuholníku. To, že je potom zadná stavba hliníková bude možno z cenových dôvodov a síce, že u nej by prínos nebol adekvátny navýšeniu ceny, obzvlášť keď sa jedná o FS kde veľkú úlohu zohráva pevnosť čapov a pod. Takto to má riešená napr. Canyon Spectral.
13.04.2006 - 19:36:24
00
no neviem... ale je to divne.. ked uz robim karbonovy ram tak uz ho spravim cely.. lebo najvacsou slabinou karbonu je spoj s hlinnikom :D
13.04.2006 - 19:47:40
00
ja som zatial tiez videl viac bikov, ktore mali carbonovu len zadnu stavbu alebo boli full carbon...
14.04.2006 - 07:56:56
00
Sorry Audino ale teraz si ma dorazil-základný trojuholník z karbonu je ti na hovno,akurát bude trochu ľahší.Zadná stavba z karbonu bude tuhá do strán a zároveň bude lepšie pohlcovať nárazy.Používa sa to najviac na HT a cestné bicykle(tam aj predná vidlica)a robí sa to kvôli cene rámu a komfortu-ináč je to úplne O.K :?:
14.04.2006 - 17:39:03
00
Momo: Základný trojuholník z karbonu a zvyšok hliník, to nie je z mojej hlavy. Iba som chcel povedať, že som to u nejakých bikov tak riešené videl a to, čo som k tomu napísal bola iba moja domnienka prečo to je tak riešené.
To, čo píšeš o pevnej stavby môže mať opodstatnenie u HT, ja som však ako príklad použil FS.
14.04.2006 - 20:43:09
00
Presne tak ako si napísal, slnko kráásne svieti a ja idem bikováááť!Ahoj :lol:
15.04.2006 - 09:00:18
00
no tie spoje su uz teraz v pohode
to lepidlo je uz pevnejsie ako samotny material...
tiez som sa viac stretol s carb zadnou stavbou a alu trojuhol a nie naopak
10.06.2006 - 23:31:29
00
Chlapci, tak som to teda ešte raz všetko checkoval a mám zopár príkladov karbonového hlavného trojuholníka a kovovej zadnej stavby:

Specialized S-Works Epic Carbon
Specialized S-Works Stumpjumper Carbon FSR
Canyon Spectral
Storck Adrenalin Carbon
Merida Mission Carbon (tu som si nie celkom istý, nechce sa mi to hľadať ale zdá sa mi, že na zadnej stavbe vidno zvary).
11.06.2006 - 00:30:48
00
Chlapci, tak som to teda ešte raz všetko checkoval a mám zopár príkladov karbonového hlavného trojuholníka a kovovej zadnej stavby:

Specialized S-Works Epic Carbon
Specialized S-Works Stumpjumper Carbon FSR
Canyon Spectral
Storck Adrenalin Carbon
Merida Mission Carbon (tu som si nie celkom istý, nechce sa mi to hľadať ale zdá sa mi, že na zadnej stavbe vidno zvary).



noo len vsetky priklady su full.. a aspon mne islo o kombinaciu karbon hlinnik.. t.j. HT ramy... vzdy su hlinnik ram+karbon zadna stavba.. u fulla ti je karbonova stavba naprd lebo vibracie pohlcije tlmic..
11.06.2006 - 01:36:47
00
Tak ja napisem priklad aj na HT - Sintesi Warbird ( hlavny 3uholnik karbon a zadna stavba scandium ). S tym, ako v Sintesi odovodnili tuto konstrukciu som bol spokojny.
11.06.2006 - 11:56:27
00
lolo: Máš na to nejaký link? To by ma zaujímalo. Pozeral som ich web. Je síce pekný farebný, plno zvukových efektov, ale dopátrať sa tam k nejakej užitočnej informácii dosť problém. :?
11.06.2006 - 12:15:06
00
lolo:...Pozeral som ich web. Je síce pekný farebný, plno zvukových efektov, ale dopátrať sa tam k nejakej užitočnej informácii dosť problém. :?


fakt dost na h....

ako pisal Craobs skus najst HT biky s carbon. trojuholnikom a AL zadnou stavbou(okrem toho Sintesi) :wink: jasne, ze na fulloch to tak moze byt, ale na HT to nema vyznam, takze to (skoro)nikto nerobi.
11.06.2006 - 14:34:54
00
lolo: Máš na to nejaký link? To by ma zaujímalo. Pozeral som ich web. Je síce pekný farebný, plno zvukových efektov, ale dopátrať sa tam k nejakej užitočnej informácii dosť problém. :?


Stranku maju veru peknu - obrazky tam su, len ty si chcel info k stavbe ramu alebo nejaku technicku specifikaciu? - ja mam info z Vela 10/2005, ale aj tam je len kratky clanok.

PaliG - Bikov takychto je viac ( videl som ale len na obrazkoch, len teraz mi nepride na um nejaka znacka alebo model, resp. nie som si isty ). Spomeniem len Pell´s - cestak ( neviem model ) a Ridley ( myslim, ze mtb model, ale ruku do ohna by som za to nedal ). Ak si spomeniem - este dopisem :roll: ....
11.06.2006 - 15:55:18
00
trosku odbehnem od témy, kellys carbon, celkom aktuálne :P

Prílohy:

cpxc0406_sedlovka_cl.jpg
cpxc0406_sedlovka_cl.jpg 16.13 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2006 - 10:33:40
00
katko Aúúúúú, to bolííííí
12.06.2006 - 10:40:16
00
keyboard_arrow_up