Na vianoce som dostala SPDcka. Hybridne. Nastavila som si ich, vsetko krasne slapalo. Vcera som isla na bike a vsimla som si, ze ked lavou nohou zaberiem dohora, akoby mi to tu nohu nieco z toho SPDcka vytlacilo... Zatiahla som ich silnejsie, no aj tak ma to vypinalo. Aj pri maxime, kde som ledva naslapla mi to vyplo. Neviem co s tym. Je to vada? Da sa to reklamovat? Zas pri pravom je to opak. Dvakrat som sa vysypala, lebo mi nechceli vypnut a musela som urgentne zastavit, lebo by som presla kamosa a potom este aj jeho slnecne brile... Mam ich nastavene moc makko ale minule som musela upalovat do kopca po uzkej ceste pred autom, lebo mi nechcelo vypnut. Nechapem ako to je. Jedno je uplne na tvrdo a vypina ako nic a druhe je na 1/4 zatiahnute a nepodari sa mi vypnut... CO s tym? Mam kupit dalsie. Su to dost velke financie... Tieto stali myslim aj nejakych 1500sk. Nemam od nich uz nic, len blocik mi ostal. Poradte.
Dikes
21.07.2008 - 13:44:48
00
mne toto robilo ked som mal zle nastaveny kufor v tretre takze sa to tam z jednej strany ledva zacvaklo a islo to velmi lahko von ale potom ked som to nastavil tak to bolo ok...
21.07.2008 - 13:50:28
00
kufrom to nie je, lebo kamosovi to tiez robilo, a tomu jeho spdcka nevypinaju
21.07.2008 - 13:53:53
00
kufrom to nie je, lebo kamosovi to tiez robilo, a tomu jeho spdcka nevypinaju

Vravis ze mas hybridne - tj. jedna strana spd a druha klasika ak sa nemylim.
skus sa pozriet ci nieje nahodou poskodeny material mechanizmu spd, resp casti ktora je pohybliva - vid pic.
je dost mozne, ze ked si isla ty alebo niekto iny v rezime klasika - odskocil od kolesa kamen a mohol poskodit material mechanizmu. staci aby tam bola mala prasklinka a pevnost materialu ide radikalne dolu, co moze sposobit to, ze nedokaze udrzat kufor na mieste.

Prílohy:

Komentár súboru: priklad SPD
spd.jpg
spd.jpg 46.66 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2008 - 14:53:45
00
Vravis ze mas hybridne - tj. jedna strana spd a druha klasika ak sa nemylim.
skus sa pozriet ci nieje nahodou poskodeny material mechanizmu spd, resp casti ktora je pohybliva - vid pic.
je dost mozne, ze ked si isla ty alebo niekto iny v rezime klasika - odskocil od kolesa kamen a mohol poskodit material mechanizmu. staci aby tam bola mala prasklinka a pevnost materialu ide radikalne dolu, co moze sposobit to, ze nedokaze udrzat kufor na mieste.

šípkami si označil pevnú časť mechanizmu pohyblivé je to zadné krídelko s imbusom na nadstavovanie sily pružiny

skús ešte pozrieť či nieje špina v pevnej časti mechanizmu (viď šípky) no prakticky treba celý mechanizmus vyčistiť potom by to malo byť v poriadku
21.07.2008 - 15:50:48
00
ak si použila kufre, ktoré boli originál k pedálom tak jediným problémom môže byť rozdielne nastavenie vypínania. ešte som naozaj nevidel zničené spd-čko, tie pedále sú snáď nezničiteľné.
21.07.2008 - 15:54:55
00
môže to byť aj kuframi, ktoré dostávajú co proto ak často tlačíš... zodratý kufor vyskakuje, zasratý sa môže zas prilepiť... dúfam, že nikto nevidel v sobotu môj balet na Bielom kríži, keď som si išiel dať tabletku proti kŕčom po tom bahennom singláči nad Vydricou a zadžubané kufre sa nechceli pustiť pedálov :) skoro som si ustlal :)
21.07.2008 - 16:02:34
00
ak si použila kufre, ktoré boli originál k pedálom tak jediným problémom môže byť rozdielne nastavenie vypínania. ešte som naozaj nevidel zničené spd-čko, tie pedále sú snáď nezničiteľné.


Záleží na výrobcovi. Ja som mal SPDčka neviem aké (warzone vie značku) a pedál išiel do koša po jednej priemernej rane šutrom. Mechanizmus mal krajnú polohu vymedzenú hliníkovým výrezom v tele pedálu. To sa dochrámalo a pedál bol v prdeli neopraviteľný.
Dúfam že so shimaňáckimi spd máš pravdu. :wink:
21.07.2008 - 16:03:14
00
bolo by dobre oznacit pedale aj menom pripadne aj fotkou, na domienkach sa tazko stavaju rady... :roll:

suhlasim s Katkom, takze tusim, ze Shimano to nebude...
21.07.2008 - 16:03:34
00
Ocistene... Robi to stale... Puklinka tam nie je.
Nastavene to bolo aj na najstvrdsom kde som to ledva zapla ale vypli sa ako nic...
Je to model BBB BPD-21 DualChoice. kufor je trosinku zodraty ale na kamosovich SPDckach drzal ako prielepeny...
OT to tulenik: Keby si vydel moj pad kvoli SPDckam, z ktoreho vznikla narazena sanka, tak to by si zdochinal smiechom. Najprv po prvom pade na betone som nadavala na pedale, po druhom uz aj na rohy, ktore mi vrazili :D


Naposledy upravil MedGambit dňa 21.07.2008 - 20:01:27, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2008 - 19:41:52
00
Bubu naša milovaná, Shimanko PD-M520 sú nesmrteľná voľba.
A malo by to byť pod 1000.
21.07.2008 - 19:55:12
00
M520 - Tu su za 790 + 100 postovne, ale odporucam objednat co najskor lebo im to vecinom trva aj tyzden nez sa vobec rozhybu. :wink:
22.07.2008 - 11:40:45
00
ked už tak... aj tu su za celkom dobru cenu
http://www.isako.sk/?section=actual&doc=actual
napriklad
22.07.2008 - 12:54:39
00
A nejake kvalitne, nie drahe hybridy. Niekedy su celkom ok, lebo ked idem do strmsieho kopca a nie som si ista, tak si ich vypnem a neviem ako to je s normalnymi SPDckami, ci sa jazdi s vypnutymi obstojne...
22.07.2008 - 19:12:36
00
Bubu, vypínanie sa vopred ti skôr zvýši pravdepodobnosť, že si natlčieš nos.
Keď som v stojke musel zastať, nestalo sa, že by som sa nestihol vypnúť ani v prípade, že kufre boli blatom natemované na pedál a musel som silnejšie myknúť aby som urval botu od pedálu.
22.07.2008 - 20:24:40
00
keyboard_arrow_up