Alebo sa ti len uvoľnilo lanko prehadzovačky, došteluj na páčke radenia.
28.06.2020 - 06:48:39
01
Mám s manželkou Eagle NX 1x12 dva roky. Funguje všetko špičkovo. Žiadne problemy s radenim ako čítam tie prispevky. Nastavoval som si to sám. Keď porovnávam so svojim 3x10 XT, tak Sram neporovnateľne lepší.
07.07.2020 - 22:39:07
00
klmrmts napísal:
Mam taku otazku, kazeta alebo retaz niesom si teraz isty, vydava pukajuci zvuk ... je to aj na videu. robi to z vas niekomu ?
https://youtu.be/7i22u-6AQ_0
otazka č.2
je normalne ked na kazete je vola medzi najvyssimi 4 pastorkami a zvyskom cca 5 mm resp? myslim v osi rotacie vid obr.

Ú mňa to isté u NX kazety. Mal som ju včera rozobratu skrz pukanie. Pri skladaní ta časť kazety ktorá je znitovana(spolu 4 pastorky) ma vôľu priamo na orechu cca 1mm takze po obvode najväčšeho ozub 50z to môže byť až 4 - 5mm. Pre mňa nepochopiteľné že niečo také dokážu osadiť s tak mizernou kvalitou komponentu na bajk v hodnote 3tisic..Ostatne menšie sólo pastorky už takú vôľu nemali,no vôla tam bola. Po dotiahnuti kazety prvých 100 km ticho, no potom opäť začala pukat ..lepšie to už nebude len výmena za kvalitnejšiu kazetu. Je to proste v tom ze NX nerobia z jedného kusa materiálu.
11.07.2020 - 21:24:38
01
ani GX kazeta nieje z jednehu kusu ale nitovaná, pukať začne až po 5000km..
11.07.2020 - 22:08:15
00
Nejak ti tam ušla jedna nula. Začne pukať už okolo 500km.
13.07.2020 - 06:16:30
00
V mojom prípade začala okolo 1000km. Dá sa s tým inak niečo robiť ?
13.07.2020 - 09:13:14
00
Zdravím. Takisto mám problém so sadou SX. Kazeta má vôľu hore dole doľava doprava. Dnes som to zaviezol na reklamáciu nech to spravia. Kvôli tej vôli sa nedá nastaviť prevody.
14.07.2020 - 15:27:06
00
Pozdravujem Vás, stalo sa niekomu, že sa prehadovačka rozpadla. Mám SX EAGLE 12 kolečko , mne sa takáto radosť stala po 10-tich dňoch cca po najazdení 200 km. Žiadne náročné zjazdy ani výšlapy. Rozpadol sa úchytenie na pätku.
Po vyreklamovaní som nahodil prehadzovačku, ale nepodarilo sa mi ju naštelovať, tak som zašiel do servisu, a nemám dobrú správu, vyklá kazeta PG-1230 NX na orechu. Neviem čo si o tom mám myslieť.
V servise mi povedali, že príchodom 12 koliečok toľko zlomených prehadzovačiek SRAM nemali, vraj aj vyššie rady eaglov x0 či xx1. Pýtam sa preto, že ak sa prehadzka rozpadne znova, neviem či ísť do shimana alebo vyššej rady sram, a navyše ak budem raklamovať ešte aj kazetu šlak ma trafí.
20.07.2020 - 17:18:08
00
Kup deore alebo slx 12
20.07.2020 - 17:51:41
00
Takže, používám Sram už skoro 5 let. Jezdil jsem na X01, ohnul jsem na ní 3 patky, je totálně dobitá a do dnes řadí naprosro přesně a hladce. Tento rok jsem si koupil bike s SX eagle protože to prostě cpou teď všude. Viděl jsem to i na hard tailu za 76 000kč. Začátek byl překvapivě super, ale pak to přišlo po 100km vyhnutý zub na kazetě,
už to tu taky někdo zmiňoval. Po 150 km se mi SX prostě ulomila při podřazení o dva stupně, konkrétně plastové očko ramínka který drží k patce. Upozorňuji, že to kolo jsem šetřil a toto se stalo na rovince před barákem. Reklamace byla bez problému a chci zdůraznit, že značka Lapierre mi zatím vyšla ve všem maximálně vstříc. Bohužel dnes první jízdu po reklamaci jsem vyjel vážně na lehko i bez telefonu a to SXo se mi zlomilo znovu úplně stejně, tentokrát mi řetěz celkem dost poškrábal rám a ramínko poškodilo výplet, protože se to stalo v rychlosti. Kolo jsem musel odnést na rameni domů, jelikož nebylo možné točit zadním kolem. Před hodinou a půl jsem došel. Tak vlastně nevím co víc k tomu říct, budu chtít opravit výplet a chci i novou zadní stavbu, protože nevím proč bych měl mít kvůli nekvalitnímu krámu poškrábané kolo. Za mě se tomu vyhněte, nevím jak se bude další reklamace řešit.
16.08.2020 - 23:32:50
03
pozastavujem sa nad novými modelmi ebajkov, v cenovej relácii 4000-5000€ vidno SX a NX až príliš často. je mi jasné, že je to kompromis za lepšie pruženie či iné lepšie komponenty, ale podľa môjho názoru v tejto cenovej kategórii tieto lowend sady nemajú čo hľadať, duplom keď je k dispozícii 12-rýchlostné SLX alebo Deore
17.08.2020 - 07:09:41
13
Bohužiaľ (alebo pre niekoho našťastie) Sram vie dodať komplet pohon s odpružením a za taký odber dávajú výrobcom zľavy, ktoré robia Shimano menej výhodným.
Koniec koncov na konci dňa rozhodujú kravaťáci a keď v exceli vyskočí jedno čísielko vyššie tak pôjdu tou cestou - Sram.
Česť značkám, ktoré idú radšej po kvalite ako ziskoch.
17.08.2020 - 08:27:16
02
Doplňuji, že mi firma Lapierre opět vychází maximálně vstříc, ihned se se mnou domluvili, že se to SXo sundá a dá se tam buď GX, nebo Deore. Jak můj servis, tak i oni jsou maximálně vstřícní. Jenom jsem teda bez kola. Kdo se chcete vyhnout něčemu takovému vyhněte se nižším řadám od SRAM
17.08.2020 - 10:16:22
05
PatrikL napísal:
K low end sadám - treba si uvedomiť, že keď bola 7-8 rýchlostná sada, tak tam bola tolerancia o dosť vyššia a nebolo potrebné až také precízne nastavenie a až tak precízne fungujúci menič ako keď na rovnakom / podobnom priestore sa zrazu vyskytuje 11-12 prevodov :)

8 rýchlostná lacná sada môže byť skutočne raz nastavená za 5 minút a fungovať tisíce km len s výmenami reťaze, ale to neznamená, že aj 12 rýchlostná sada toho istého výrobcu niečo také dokáže.

Je možné, že SX/NX/... sada nebude jednoducho schopná fungovať perfektne ak má menič napríklad nejakú vôľu v základe alebo ju časom získa. Našiel som teraz na nete, že aj s GX mali ľudia nejaké problémy, takže to nebude nejaká výnimočná situácia.

Nehovorím, že je to tento prípad, ale netreba tieto fakty zanedbávať :)


Plus vôľu môže mať aj kazeta NX na náboji. Moja napríklad má a zrejme preto je to v prípade rozladenia dosť háklivé na presne nastavenie. Nie vždy sa mi to podarí. Chodí to inak celkom dobre (radenie aj šalter mám tiež SLX), akurát hlučnejsie a chrumkavejšie než Shimano a reťazová linka tam tiež nie je ideálna, na 45 a 50z pastorku je už reťaz poriadne zalomená.
18.08.2020 - 00:05:27
00
Mne to príde, že Sram robí vyslovene kvalitne len 2 najvyššie sady a tie už stoja majland, kdežto Shimano má solídny pohon už od Deore (a nemôžem povedať nič zlé ani na Alivio, ale to bolo ešte 3x9).
18.08.2020 - 00:09:18
13
keyboard_arrow_up