Hej, nenašiel som k nej žiadny manuál, čiže jedine rozobrať a nechať sa prekvapiť.
03.02.2022 - 13:08:17
00
No vlastne hej tak ako píše mirkovlcek to pôjde otočiť podľa drážok vo vonkajšej časti sedlovky. Tak jedine rozobrať a skúsiť.
03.02.2022 - 18:33:14
00
ahoj,
chcem sa opýtať užívateľov Reverb AXS, máte na objímke sedlovky predo-zadnú vôľu? prehadzoval som sedlo a všimol som si, že sa to pohybuje a nezdá sa mi to veľmi, na klasických teleskopkách čo som jazdil som to nepostrehol. nájazd 50 km
05.04.2022 - 16:13:27
00
Hele na jednom AXS jsem si taky všiml větší vůle, sám mám Reverba C1 a předozadní nebo do boku nic jen lze pootočit tak že na špici sedla je to pod 1mm.

Nevím jak je řešenej AXS přesně ale na C1 existuje sada vymezovacích ,,planžet” díky které se dá vůle absolutně vymezit.
05.04.2022 - 23:41:01
01
Cavte, robí sa teleskopická seldovka s packou pod sedlom aj 150mm zdvih pri priemere 31,6mm?

Pozeral som tu na e-shope a našiel som len 125mm:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/teleskopicke/kind-shock-e-ten-125mm-316mm-sedlovka.html
22.04.2022 - 22:25:56
00
Dovod? Neviem ci sa robi ale ak len hladas sedlovku na ram kde nemas moznost vnutorneho tahania kabla sedlovou trubkou tak existuju teleskopky s vonkajsim vedenim lanka a tam uz 150tku asi najdes. Pripadne nemusis byt obmedzeny na priemer sedlovky, mozes najst tensiu a poriesit to vymedzovacim adapterom do ramu (pripadne plechovkou ak by si moc chcel). Pripadne packa pod sedlovkou nie je jedinne mozne riesenie ako mat ovladanie priamo na sedlovke. Existovala znacka ktora mala na boku kolik ktory si povytiahol, upravil vysku sedla a potom kolik pustil a ten zapadol do jednej z par dier na sedlovke - Gravity dropper. Alebo elektro ovladanie ;)

napr 150 s externym vedenim lanka https://www.bike-components.de/en/PRO/Koryak-DSP-150-mm-Seatpost-External-Cable-Routing-p67818/
22.04.2022 - 22:51:15
00
ak nejazdíš len horekopec a potom len dolekopec, sedlovka s iným ovládaním ako na rajdoch nemá zmysel...
30.05.2022 - 14:07:38
02
Dlho som sa teleskopke vyhýbal, ale začiatkom tejto sezóny som sa odhodlal a veru ja blb, mohol som už dávnejšie. Na XC to dalo úplne iný rozmer, dovolím si technicky viac, lepšie sa cítim na bajku a hlavne bezpečnejšie ako predtým. Áno, váha sa zvýšila, ale stálo to za to. Chcel som najprv RockShox Reverb AXS ale pre jej nedostupnosť som nakoniec zobral FOX Transfer SL Factory a zatiaľ spokojnosť.
30.05.2022 - 15:32:14
08
bady007 napísal:
ak nejazdíš len horekopec a potom len dolekopec, sedlovka s iným ovládaním ako na rajdoch nemá zmysel...

Kedze so sedlovkou nemanipulujes v rozbitom terene ale bud pred alebo po tak je to rozdiel priblizne asi ako bidon vs camel a jednoduchsie ako ovladanie tlmica na tlmici a nie na rajdoch - a kolki mame to ovladanie na tlmici a zvladame sa k tomu i sklonit. Ak by si chcel menit zdvih v rozbitom terene ked nechces pustit rajdy, tak to uz rozdiel bude. Ono ale realne i v takom pripade spomalis.
30.05.2022 - 16:47:10
00
Tiež so zvažoval dlho teleskp. sedlovku. Kúpil som s ovládaním pod sedlom. úplne mi to stačí. Vzhľadom na vek a spôsob jazdy ju používam len v prudkých klesaniach. Ale musím uznať, že je to prínos.
30.05.2022 - 17:01:44
00
Hosť napísal:
Kedze so sedlovkou nemanipulujes v rozbitom terene ale bud pred alebo po tak je to rozdiel priblizne asi ako bidon vs camel a jednoduchsie ako ovladanie tlmica na tlmici a nie na rajdoch - a kolki mame to ovladanie na tlmici a zvladame sa k tomu i sklonit. Ak by si chcel menit zdvih v rozbitom terene ked nechces pustit rajdy, tak to uz rozdiel bude. Ono ale realne i v takom pripade spomalis.


Nuž veď to som tým chcel povedať... pri ovladani z rajdov nemusis pustit volant. To je ten podstatny rozdiel, ako ked musis... a smatras rukou po packe pod ziclom....
31.05.2022 - 07:26:18
00
sorcerer napísal:
ahoj,
chcem sa opýtať užívateľov Reverb AXS, máte na objímke sedlovky predo-zadnú vôľu? prehadzoval som sedlo a všimol som si, že sa to pohybuje a nezdá sa mi to veľmi, na klasických teleskopkách čo som jazdil som to nepostrehol. nájazd 50 km


Sorry že reagujem, síce nemám Reverb AXS, ale BikeYoke Revive a tiež mám voľu po pár výjazdoch no odvtedy to je rovnaké a nezhoršuje sa to. Aj na predošlej čo som mal to bola nejaká od Giant už neviem presne. No mám pocit že ono každá sedlovka chytne malú voľu po chvíli používania ale myslím že je to úplne normálne aj kámoši čo jazdia majú podobné skúsenosti s teleskop. sedlovkami a to nemáme od rovnakých výrobcov.
31.05.2022 - 07:41:14
00
Caute, hodim to sem nenasiel som lepsie vlakno. Chcel by som vediet či možem k teleskopke Oneup v2 použit packy ktore pouziva scott twinlock alebo potrebujem presne tie ich páčky ? A to iste s lankom bude tam sedieť aj lanko hocijake či to musí mať presne to ukončenie od OneUp ?
12.06.2022 - 17:55:21
00
Mozes pouzit akukolvek packu, ja pouzivam napr. packu od Bikeyoke. Lanko pasuje od hociakeho vyrobcu urcene pre radenie.
12.06.2022 - 19:15:28
00
OK diki
12.06.2022 - 21:23:31
00
keyboard_arrow_up