Si len nenáročný a preto si tie vôle nevšímaš, alebo na tom pramálo jazdíš :) isto to nie je chybným kusom. Ale v menšom to robí aj FOX Transfer za 2 násobnú cenu tak ma to netrápi. Ale na druhej strane do FOXU nemusíš nič primazávať, rozoberať.
19.08.2022 - 18:05:28
00
ja malo jazdim ale znami vela a nikto nema problem ,mas ju dofuknutu a dotiahnutu? lebo minule mi servisak vravi ze bola povolena keby som este mesiac pojazdil tak ju uplne rozhasim...rozoberat?! sak znizis ,rukou povolis maticu povytiahnes supnes trocha vazelinky na valceky a spet ...."hrozne" ;)
19.08.2022 - 18:25:16
00
Fúkal som ju len raz a akože vysúva sa pekne, len ak jazdím v daždi, blate a snehu, tak zasunutie je problém a musím presne robiť to čo píšeš :) že povoliť a dať vazelínu a dotiahnuť :) len neviem ako odtiaľ dať starú vazelínu preč, tak tam len pridávam novú a z toho mi vznikol teraz taký brusný sajrajt, ktorým sa mi zdá, že udělám tej ONEUP sedlofce - pá pá :)
19.08.2022 - 18:37:52
00
ked tam ostava stara vazelina treba ju utriet ...ale tym padom mi vychadza ze ju moc casto mazes ....niekde bude problem ...
19.08.2022 - 18:42:52
00
vela jazdi, to je ako s muzikantmi, kto cvici, nastroj nici...:D
19.08.2022 - 19:52:47
02
Nerobím to na týždennom intervale, lebo sa mi to nechce, ale až keď už ide ozaj ťažko. Ale po premazaní ide sedlovka omnoho lepšie. Ako mne tie vôle nevadia a hlavne nevŕzga nič počas jazdy, ale to vyťahovanie tej špiny spod tesnenia je otrava. Možno inú vazelínu by to chcel, používam tú RS čo sa na vidlice dáva. ?‍♂️
19.08.2022 - 19:53:23
00
Taktiez nic tebou spomenute nepozorujem a to mam dokonca 240. Premazavam ju raz za cas Sram Buter-om. Po blatovom vyjazde ju len putieram a funguje dalej. Bezne vesiam bajk za sedlo aj ked je vysunuta a dodnes na ziadnej z troch kusov (1×240 a 2x210) ktore mam to nerobi problem. Za mna top sedlovka.
19.08.2022 - 20:35:41
01
CHINAMAN napísal:
Cavte, robí sa teleskopická seldovka s packou pod sedlom aj 150mm zdvih pri priemere 31,6mm?

Pozeral som tu na e-shope a našiel som len 125mm:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/teleskopicke/kind-shock-e-ten-125mm-316mm-sedlovka.html

Ano, KS EXAFORM SPEEDUP, 150,175,200tka, kedysi cisto mechanicka (super vaha), teraz uz len s hydrualickou patronou o 150g tazsia asi (ale nemusis vysuvat rucne). Cena okolo 80e tusim, ale prakticky len cez aliexpress.
Robila sa aj 250tka (davno predtym, nez ini vyrobcovia vobec pochopili , ze treba viac ako 200), neviem ci s tou patronou aj teraz.
19.08.2022 - 20:47:03
00
Ejjjik napísal:
vybral si prosim ta nieco ? mam XC500 a chcel by som upgrade


Ahoj,
Zatial nie, ale premyslam nad touto https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/teleskopicke/kind-shock-lev-si-internal-100-mm-272-mm-sedlovka-.html
29.08.2022 - 10:46:59
00
Pozor na to ze xc900 a xc500 su trochu ine bajky s inym priemerom sedlovej trubky
29.08.2022 - 10:54:20
00
XC 900 - 27,2mm
XC 500 - 31,6mm

vrabc0 co by si poradil pre oba bike ake teleskopicke sedlovky?
29.08.2022 - 11:18:06
00
Tych teleskopiek je tak strasne vela ze sa da vybrat podla osobnych preferencii. Podla zdvihu, priemeru, ceny, prevedenia, vahy, moznosti servisovania, packy, ... Je tu o tom cele vlakno kde sa to isto rozobera stale dookola. Inde na nete je toho tiez strasne vela, urcite je zoznam teleskopiek podla ceny, najlepsich teleskopiek, ... Na 31,6 bude ovela vacsi vyber s vyssim zdvihom ako na 27,2. Nikto neskusal vsetky ze by poradil tu uplne najlepsiu, takze dobre vybrat par a spytat sa na skusenosti. Alebo aspon dat nejaku cenovu relaciu alebo aspon nejake poziadavky. Ja som so ziadnou teleskopkou zatial nebol spokojny, kazda mala svoje muchy, kazda casom chytila vakel alebo sa zavzdusnovala. Teraz mam nejaky mesiac OneUp a ta chytila jemny vakel takmer hned plus o nejaky polmilimeter zakazdym klesne. Ale zase cena je relativne priazniva, je tam moznost poriesit vakel hrubsimi pinmi. Pacila sa mi e13 ktora sa uz nevyraba ale mali tu aretaciu aby sa to netocilo dookola uplne naprd riesenu takze vo vysledku chytila zo vsetkych teleskopiek co som mal najvacsi vakel v krute - a vazila cez 700g. Inak sa mi pacila moznost ju relativne lahko servisovat, mat presne polohy a az na tie problemove diely tam bola moznost kupit vsetky nahradne diely. RS sa mi neskutocne zavzdusnovala a nepacilo sa mi to hydraulicke ovladanie (tu som nemal ani mesiac), KS sa zavzdusnovala ked bolo trochu chladnejsie a tiez chytila casom vakel. Posledne dve znacky to uz budu mat asi trochu poriesene, e13 ma po novom patronu takze servisujes predpokladam len vymenou patrony. Niekto dalsi tu zase moze napisat ze vsetky tie sedlovky boli ok a moze to byt pravda. Zavisi ale i od kusu, od modelu, od toho kolko clovek najazdi, od toho kde to najazdi i od toho ako jazdi (ci sa opiera v zakrutach o sedlo napriklad). Ak by som mal odporucit len jednu co mam alebo som mal a ignorovat tie co som skusal alebo tie co maju kamosi, tak dobry pomer cena/vykon/vaha mi prijde na tej OneUp ... ale zatial so zdvihnutym prstom. Ak by som mal vybrat teleskopku s takmer nulovym servisom a s takmer ziadnymi problemami tak gravity dropper s ovladanim na sedlovke.
29.08.2022 - 12:14:36
01
branomelis napísal:
Fúkal som ju len raz a akože vysúva sa pekne, len ak jazdím v daždi, blate a snehu, tak zasunutie je problém a musím presne robiť to čo píšeš :) že povoliť a dať vazelínu a dotiahnuť :) len neviem ako odtiaľ dať starú vazelínu preč, tak tam len pridávam novú a z toho mi vznikol teraz taký brusný sajrajt, ktorým sa mi zdá, že udělám tej ONEUP sedlofce - pá pá :)

na YT maju servisne video ako tu sedlovku spravne premazat je to zalezitost k jednemu pivu...

tu je to video
thumb_up0thumb_down
29.08.2022 - 13:40:40
10
To by sa veru zišlo dopriať tej mojej sedlovke. Ja len také rýchle mazanie robím bez demontáže. V kuse aby som len čosi servisoval 🙈
29.08.2022 - 14:26:03
00
Ja moju takto premazem 2x do roka a ide stale ako nova
29.08.2022 - 15:14:40
01
keyboard_arrow_up