Ako spravne poznamenal fluider krivka vyrazne klesa od maleho k velkemu pomeru prepakovania. Takze sa vyhnut HV a akejkolvek forme kompresneho tlmenia. Z pruzinovych potom jedine take kde sa da ovlivnit progresivita konca zdvihu takze asi ta dhx5. Inak to bude pri spravnom sagu chodit po dorazoch.
07.01.2010 - 19:06:50
00
Oprášim túto fosílnu tému pre aktuálnejšie info.
Aký tlmič by ste odporučili na prvý 160/160mm AM/EN full ? Pružina či vzduch a prečo?
Možnosti z ktorých vyberám sú nasledovné.
a, vzduch Rock Shox Super Deluxe RC3 - 403g
b, vzduch Fox Float DPX 2 performance - 420g
c, pružina Cane Creek Inline Coil CS - 285g (predpokladám bez pružiny)

Viem že veľkú rolu zrejme zohrá aj použitý systém pruženia na danom ráme, no tam ešte nieje rozhodnuté...tak by som zatiaľ rád aspoň dáke zovšeobecnené názory na tlmiče obecne. Kľudne aj ohľadne servisu atď.
Ku ktorému by ste sa priklonili a prečo?
Vďaka
14.11.2018 - 20:33:50
00
c) + cca 330-550g /zalezi na dlzke zdvihu, ci tam ide dat tu novu Fox pruzinu, alebo ci chces titanovu/
15.11.2018 - 09:31:31
00
síce som porovnával úplne iné tlmáky ale snáď to pomôže, za seba môžem povedať že pružina, mal som možnosť porovnať RS Monarch Plus Debonair vs Fox DHX2 performance oba na Reigne 2015-2017. S pružinou mám pocit že zadné koleso je "prilepené" na zemi za každých okolností, opora v strede zdvihu dobrá žiadne zbytočné prepadanie sa do zdvihu som nezaznamenal a aj keď je tlmič zanorený viac tak nejaké korene/skaly stále dokáže celkom ľahko pobrať, jazdím ho na sagu niekde okolo 27%. Z Moarchu som mal pocit že je to viac udrncané proste že to koleso odskakuje trocha viac ako by som si prial pri znížení tlaku to bolo lepšie ale to zasa šiel do zdvihu možno až zbytočne veľa (pár krát som mal tento pocit aj pri tvrdšom tlmáku). Verím tomu že keby som porovnal s mojou DHX2 napríklad FLoat X2 alebo Vivid Air tak tie rozdiely by neboli až také badateľné
15.11.2018 - 16:22:27
01
keyboard_arrow_up