Ano, ide len o EVO triedu ale aj tak ta znacka tymto u mna klesla. Foxy su narocne na udrzbu, drahy servis a ta cena. Potom ked vidim tie rozne problemy ako zdrata kashima, nechodiaci talas, vadne kusy atd. tak neviem za co tie prachy potom pytaju.

Veru, sam sa o tom presviedcam |( oproti macoche neni vobec lepsia, hoci na mz dost pindaju ja si myslim ze je lepsia ako cely fox :)
08.08.2013 - 11:17:54
00
Aj zalezi aky rocnik. Moja Z1 chodi lepsie ako float ale to vdaka kompresii. To je tak dolezita vec, ze bez nej uz vildu nechcem.
08.08.2013 - 11:43:33
00
Zvolávačka cestných a CX strmeňov kotúčových bŕzd Shimano.

http://mtbs.cz/clanek/shimano-vyhlasilo-svolavaci-akci-na-kotoucovky/kategorie/servis
18.09.2013 - 13:29:27
00
mudy mary


Naposledy upravil rsboxxer dňa 08.02.2014 - 07:41:10, celkovo upravené 1 krát.

13.10.2013 - 09:16:49
00
Ak som dobre pochopil tak tato tema vznikla na oznamovanie zvolavacich akcii na vyrobcami priznane vady. Tvoj prispevok je skor o zlej skusenosti s vyrobkom a neda sa aplikovat takto celoplosne, ze nejazdite na tych plastoch lebo sa vam to stane. Ty si mohol mat len smolu na vadny kus ktory sa v tak seriovej vyrobe moze vyskytnut. Dalsia vec je ze ani srnka netusi aku verziu toho plastu si mal, aky 5m polet si mal na mysli a ci si nemal ten plast prefuknuty na tvoj styl jazdenia a ci si kord neroztrhol pri pade o prekazku. Plaste su spotrebny tovar a reklamuju sa jedine pri vyrobnej vade zapricinenej vyrobcom ale nie pri vade ktoru sposobis ty sam. Presne tak ako nepojdem reklamovat rozrezany plast. Preto ak si nemal nejaku specialne vystuzenu a odolnu verziu vidim tvoj problem prave v nespravnom pouzivani. Aj ked niekde pisu ze je vhodny na ten dany styl jazdenia nikde nie je pisane ze ho aj bez ujmy vydrzi.
13.10.2013 - 09:40:07
00
www.ridefox.com/content.php?c=recall
23.10.2013 - 06:29:07
00
http://www.bicycleretailer.com/recalls/2013/10/22/fox-recalls-evolution-series-forks#.UmdpspR4YqY
23.10.2013 - 08:40:11
00
Som cakal ze na cestakoch to bude odchadzat skor teplom http://www.sram.com/news-articles/sram-road-hydraulic-brake-recall-stop-use-immediately Od cias Juicy sa toho v Srame vela zmenilo ;(
14.12.2013 - 09:47:06
00
zrovna tie cestné hydraulické brzdy mi prídu byť ako riešenie problému, ktorý nikdy neexistoval... dobre im tak!
15.12.2013 - 11:23:34
00
riešite tu fox vidlice mám takú otázku mám cube ams 150 a vidlu FOX TALAS CTD FIT je to 2013 model patrilo to tiež medzi tie vidly ktoré mali problém ? bo obchod kde som bike kupoval dával po zvolávaní foxu na servis úplne všetky vidly fox mám aj tlmič fox float ctd som zvedavý na váš názor prepínanie tých odskokov sa mi zdajú byť pomerne rovnaké ale možno mi poradíte ako mám zistiť či to funguje správne lebo ako bolo spomínané tiež mi climb péruje
04.02.2014 - 18:26:21
00
Pre fit patróny zvolávacia akcia neplatí.

U tlmiča climb mód ani nikdy nemôže byť tuhý, pretože to je len propedal nie lock. Mal by si cítiť rozdiel medzi jendotlivými polohami páčky v odozve tlmiča. Je však možné, že niekto menej skúsený tento rozdiel cítiť nemusí, resp. si ho doteraz neuvedomoval. Takže podľa všetkého máš vidlu a tlmič v poriadku. ;)
05.02.2014 - 09:27:32
02
U 2014 Fox CTD vidlic je (udajne) climb mod uz ovela tuhsi, v podstate lockout, samozrejme stale ma threshold kedy pri prudsom naraze povoli.

Inak ta zvolavacia akcia na evolution vidlice nebola o tom ci ta CTD patrona v nich funguje/nefunguje dobre ale preto, ze tie vidlice boli nebezpecne. Bol minimalne jeden zdokumentovany pripad ked sa niekto zranil. Vobec to nebolo take dobrovolne ako sa Fox tvari.

Tu su podrobnosti (EN):
http://www.cpsc.gov/en/Recalls/2014/Fox-Factory-Recalls-Evolution-Mountain-Bike-Suspension-Forks/
05.02.2014 - 10:35:11
00
Pre fit patróny zvolávacia akcia neplatí.

U tlmiča climb mód ani nikdy nemôže byť tuhý, pretože to je len propedal nie lock. Mal by si cítiť rozdiel medzi jendotlivými polohami páčky v odozve tlmiča. Je však možné, že niekto menej skúsený tento rozdiel cítiť nemusí, resp. si ho doteraz neuvedomoval. Takže podľa všetkého máš vidlu a tlmič v poriadku. ;)


dakujem za názor a radu včera som si to premačkal a zistil som tie rozdiely v pružení, len ma zaujala táto téma že prečo dávali obchody kontrolovať vidlice ktoré sa toho vlastne ani netýkali :-) ale podstata je tá že je to v poriadku a že to bude šlapať počas sezony iné mi ku pohode jazdy nechýbalo
05.02.2014 - 11:08:48
00
Ferisko:

áno aj tie novo vymieňané patróny vo vidliciach mali už v podstate tuhý lock, u tlmičov to však tak nikdy nebolo (iba ak RPL verzie).
K tej zvolávacej akcií len toľko, že menia práve tie kazaice sa "nebezpečné" patróny. Takže ja by som celkom tej oficiálnej správe neveril. Nečítal som nikde, že by niekomu tá vidlica spravila niečo nebezpečné, zato o tom, že prestala tlmiť písal takmer každý. :)
05.02.2014 - 11:33:30
00
"Fox received one report of an incident resulting in shoulder injuries in Italy." ;)

//edit: ide o to, ze sa piestnica v olejovej patrone moze "separovat" od piestu. Co samozrejme znefukcni cele CTD. Ked si ale uvazime ze spodne nohy su vlasnte pripevnene k zvysku vidlice prave o tie piestnice, tak tymto oddelenim drzia spodne nohy uz len na vzduchovej strane. Zrejme to tak dlho nevydrzi a spodne nohy sa mozu oddelit od zvysku vidlice uplne, co sa zrejme stalo aj tomu nestastnikovi v taliansku.
05.02.2014 - 11:46:39
00
keyboard_arrow_up