DI2F4Y Je to citelny rozdiel oproti ovalu AB ktory som jazdil pol sezony pred tymto CRUEL, masaker to je od 12-20%, nohy skutocne dostavaju menej na frak.


Naposledy upravil St_Peter dňa 20.12.2021 - 22:20:45, celkovo upravené 1 krát.

20.12.2021 - 22:19:45
00
Tak zase 10% plus výkonu za tú cenu stojí, či?🤣🤣🤣
20.12.2021 - 22:20:03
00
bladerunner napísal:
Tak zase 10% plus výkonu za tú cenu stojí, či????
o vykon v tomto pripade vobec nejde ??
20.12.2021 - 22:21:56
00
je to opajcnuty oSymetric
20.12.2021 - 22:25:47
00
St_Peter: predpokladam ze v svetovom pohari to jazdia vsetci do nohy, ci? 🙂 beriem argument "paci sa mi / je mi sympaticka firma XY" , ale osobne ma podobne insitne marketingove "argumentacie" uspesne odradzaju. A btw. po zhliadnuti firemneho portfolia to odhadujem na garaz s NC-frezou... 🙂 (ak teda nepredavaju na tony)
20.12.2021 - 22:28:31
04
DI2F4Y napísal:
St_Peter: predpokladam ze v svetovom pohari to jazdia vsetci do nohy, ci? 🙂 beriem argument "paci sa mi / je mi sympaticka firma XY" , ale osobne ma podobne insitne marketingove "argumentacie" uspesne odradzaju. A btw. po zhliadnuti firemneho portfolia to odhadujem na garaz s NC-frezou... 🙂 (ak teda nepredavaju na tony)

Ale ved ja nic nenutim, jazdim pre radost 😉 a delim sa o realnu skusenost.
20.12.2021 - 22:42:00
00
Ved preto pisem ze beriem argumenty osobnej naklonnosti k znacke. Len upozornujem ze v pripade ze sem zabrusi Nino a (spolahnuc sa na "laboratorne merania" dotycneho vyrobcu) vymeni Quark za ten melon, bude pravom ocakavat ze zvysku startoveho pola nalozi v kazdych pretekoch XCO pol kola minimalne 😉 ...tak aby nebol sklamany 😁
20.12.2021 - 22:51:29
01
DI2F4Y napísal:
Ved preto pisem ze beriem argumenty osobnej naklonnosti k znacke. Len upozornujem ze v pripade ze sem zabrusi Nino a (spolahnuc sa na "laboratorne merania" dotycneho vyrobcu) vymeni Quark za ten melon, bude pravom ocakavat ze zvysku startoveho pola nalozi v kazdych pretekoch XCO pol kola minimalne ? ...tak aby nebol sklamany ?


Jasne rozumiem ? Ani som si nevsimol tie kecy o 10%, bol to spontanny nakup na R2bike (pozrel som zakladne montazne prametre). Po tom co mi AB poslali oval miesto SRAM-u na Shimano a nedokazali vymenit tovar 1:1. Prisli spat Eurace tak som sa rozhodol ze skusim tento pre mna noname produkt. Funguje velmi dobre, setri nohy, retaz nepada aj napriek extremnemu tvaru, watty som si nevsimol ze by sa nejak zasadne menili. Je pravda ze PR sa neustale menia, ale to bude sposobene skor vyjazdievanim sa, ako ovalom. Co je citelne, pisal som vyssie, je to ze nohy prekonavaju extremne stupania daleko hladsie a z lahkostou, treba si vsak urobit navyk.
20.12.2021 - 23:01:17
00
Osobne mi ovál/melon vôbec nevyhovuje.
20.12.2021 - 23:11:17
00
Mne tiez nie a odhadujem ze vedie k nie idealnym navykom (= nerovnomerny tah najma pri vyssich frekvenciach) a k vacsej zatazi klbov ("zvadza" jazdit tazsie prevody a nizsie frekvencie). Pre urcity typ jazdcov ma asi svoje vyhody, ale ako so vsetkym - nieco za nieco.
20.12.2021 - 23:24:10
00
mne sa viac osvedcila 8smicka na zadnom kolese, je to aj lacnejsie
20.12.2021 - 23:40:42
011
DI2F4Y napísal:
Mne tiez nie a odhadujem ze vedie k nie idealnym navykom (= nerovnomerny tah najma pri vyssich frekvenciach) a k vacsej zatazi klbov ("zvadza" jazdit tazsie prevody a nizsie frekvencie). Pre urcity typ jazdcov ma asi svoje vyhody, ale ako so vsetkym - nieco za nieco.


Nemôžem úplne súhlasiť. Ovál svojou konštrukciou, práve kĺby šetrí tým, že pomáha prekonávať mŕtvy uhol a znižuje tak tlak v peaku, prispieva k plynulejšiemu točeniu. Ja som na ovál prešiel po fatálnom zranení kolena, kde to niektorí výrobcovia odporúčajú aj pre tento dôvod. Čo sa týka kadencie, toto neviem potvrdiť či vyvrátiť (individuálne), ja jazdím kontrolovane vysoké kadencie (+-90rpm) na MTB. Ale toto je vyslovene otázka kultivovanosti a tréningu nôh, nemyslím si že to má niečo spoločné s prevodníkom. Imro natočil k oválom pekné video.
21.12.2021 - 09:49:51
01
to je prave podla mna rozsireny omyl, pretoze tym ze Ti pomaha prekonavat mrtvu vertikalnu polohu sposobuje ze mas pocit ze "vladzes" v horizontalnom natoceni ukrutit tazsi prevod a tym viac zatazujes klby (zatazenie kolena v maxime sa zvysi) + u jazdcov ktori nemaju navyk tocit "do kruhu" to podla mojho nazoru ten nerovnomerny pohyb este zvyrazni...
21.12.2021 - 11:43:55
00
do ovalu som siel s ocakavanim ze pri vyzsej kadencii to bude ako pises, nerovnomerne poskakovat, ale popravde, rozdiel v toceni som pri beznom slapani moc nepozoroval, vobec ma to nenuti slapat tazsie prevody, pride mi to take pohodlnejsie. Hlavny rozdiel som pocitil az vo velmi prudkych stupaniach, kde uz sa tocila nizka kadencia aj na najlahsom, tam to dost pomohlo aj pri prekonavani korenov/kamenov. Dal som na skusku aj kamosovi, ktory nema ziadnu kulturu slapania do kruhu, a tiez s tym nemal problem. Kazdy si to musi vyskusat a sam zhodnotit ci ano, alebo nie.
21.12.2021 - 12:46:48
06
Oval ma jednu nevyhodu, a to asi prvej pol minuty po prvom nasadnuti. Tym to zacina aj konci ;-) Dnes keby sadnem so zavretymi ocami na bike tak nemam sancu rozlisit aky prevodnik tam je a to striedam biky s ovalom aj bez. Toj som sadol po mesiaci na bike s ovalom a bez sance vedet/citit co tam je. Vplyv na vykon a lahkost slapania neviem dodnes den posudit, len tak nejak tomu verim..
21.12.2021 - 12:58:22
03
keyboard_arrow_up