Ahojte, nahodil som nove Crankbrothers Eggbeater 1 a jeden pedal ma taku neprijemnost, ze jedna z tych "tyciek" co sa do nej zacvakava kufor vakle v axialnom smere. Je to asi ~1mm ale je to aj pocut, staci, ze drgnem do bajku a zacinka to. Myslite, ze je to na reklamaciu? Napisem predajcovi aj vyrobcovi ale este som chcel vediet nazor verejnosti. Diky.
Tu je lo-fi video iba z mobilu ale trocha to tam miestami je vidiet aj pocut.
http://youtu.be/3HU7Ot97Wts
11.08.2011 - 20:42:21
00
Na novych by to nemuselo byt ale casom sa na nich vola spravi a bude sa len zvacsovat. Ak ti to vadi, tak si mal ist radsej do shimana. Ja osobne mam uz tusim 4 krenky a som spokojny aj napriek voli- ostatne vlastnosti to vykompenzuju.
12.08.2011 - 00:10:18
00
Mozes aj napisat ake su to tie ostatne vlastnosti oproti Shimanu?
12.08.2011 - 00:47:52
00
Na novych by to nemuselo byt ale casom sa na nich vola spravi a bude sa len zvacsovat. Ak ti to vadi, tak si mal ist radsej do shimana. Ja osobne mam uz tusim 4 krenky a som spokojny aj napriek voli- ostatne vlastnosti to vykompenzuju.

To je to co ma znepokojuje - ze je tam vola uz na fungl novom kuse.
Shimano jazdim 4 roky (obyc M520 a som velmi spoko co sa tyka funkcnosti) ibaze som chcel vylepsit co sa tyka vahy a skusit nieco nove. Preto neviem ci je to bezna vec u CB (CrankBrothers) alebo ojedinely nepodarok. Som zvedavy ci a kedtak co odpisu oni. Je mi jasne, ze casom sa tam vola vytvori - ale ako som pisal - preco hned od vyroby? To je ako kupit si novu retaz, ktora ma uz od vyroby 132.8 mm a byt s tym zmiereny lebo aj tak by sa casom roztahala.
Odhliadnuc od tej vole tie pedale posobia dobrym dojmom - naslapnutie a vypinanie fajn (i ked do M520 je naslapovanie este blbuvzdornejsie/jednoduchsie v blate) a dobre drzia smer tretry (co je mozno subjektivne pozitivum ale mne toto dost vyhovuje). Nemam pocit, ze by sa nejak prepruzovali v najvacsej zatazi takze okrem horespomenuteho vaklania je to dost fajn kauf - a hlavne ta vaha za dane $.
12.08.2011 - 06:30:38
00
Na novych by to nemuselo byt ale casom sa na nich vola spravi a bude sa len zvacsovat.


Potvrdzujem. Používal som ich pred cca 5 rokmi. Vydržali tak dva roky. Potom je už tá vôľa neznesiteľná (dokonca vypadávala tretra, ani nové kufre veľmi nepomohli) a treba ich vymeniť. Bolo pritom jedno, či sa jedná o tie lacnejšie, alebo o najdrahší model 3Ti (vtedy sa to tak volalo). Chlapíkovi najvyšší 3Ti model odišiel za rok (on ale extrémne veľa jazdil). Inak som bol s nimi veľmi spokojný (nie je nič lepšie na primŕzajúci mokrý sneh), ale kvôli ich rýchlemu opotrebeniu som prešiel ku konkurencii.

OT: Od CrankBrothers nekupovaťtúto pumpu. Je to model pre masochistov.


Naposledy upravil laco dňa 12.08.2011 - 08:14:27, celkovo upravené 2 krát.

12.08.2011 - 08:04:38
00
Potvrdzujem. Používal som ich pred cca 5 rokmi. Vydržali tak dva roky. Potom je už tá vôľa neznesiteľná (dokonca vypadávala tretra, ani nové kufre veľmi nepomohli) a treba ich vymeniť. Bolo pritom jedno, či sa jedná o tie lacnejšie, alebo o najdrahší model 3Ti (vtedy sa to tak volalo). Chlapíkovi najvyšší 3Ti model odišiel za rok (on ale extrémne veľa jazdil). Inak som bol s nimi veľmi spokojný (nie je nič lepšie na primŕzajúci mokrý sneh), ale kvôli ich rýchlemu opotrebeniu som prešiel ku konkurencii.

Vdaka. Ono ak by vydrzali v rozumnom stave 2 roky tak za tu cenu je to fair docela (i ked tie M520 su skoro neznicitelne a staci menit kufre). Ak sa smiem spytat konkurenciu si mal na mysli Shimano ci nieco ine?
12.08.2011 - 08:11:55
00
Kúpil som tieto: http://www.lookcycle.com/en/uk/vtt/pedales/quartz.html Ale kĺudne si viem predstaviť aj niečo od Shimana. Hlavne nech to funguje ako má.
12.08.2011 - 08:21:48
00
keyboard_arrow_up