Zdravim bikerov.

Chcem si kupit novy crossovy bike tak do 13t. Bike by mal sluzit na "bezne vozenie" + nejaka obcasna cykloturistika, avsak ziadne extremy.

Trochu som sa poobzeral po nete a po nejakych obchodoch na okoli a co sa tyka najlepsieho pomeru cena/vybava mi prisli tieto dva bajky:
1. Vertec TR 8200 (mozem mat za cca 10t)
2. Mayo XR Sport

Zaujimalo by ma, ktory bike a preco by ste mi odporucili. Pokial ma niekto konkretne skusenosti s tymito modelmi, uvitam ak sa pochvali :).
14.04.2007 - 11:52:33
00
ten prvy aj vyzera za 10, skor by som zobral ten druhy, ale hned v obchode by som si pytal ine sedlo, hento je dost "prepchate"
inac tiez som nasiel nejake: http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=5668
http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=5683
ale tieto su aj drahsie a aj horsie vyzeraju, myslim ze ten druhy co si mal ty, by bol najlepsi za tie prachy
14.04.2007 - 13:12:09
00
2 Martinux
1. dik za tipy, rad by som sa vsak drzal pod hranicou 13t a najlepsie tych dvoch bikov ktore som si vytipoval
2. Na tom prvom sa ti nepaci iba vzhlad, alebo podla vybavy zhodnotil, ze je tak na 10t.?

Inak nema niekto konktretne skusenosti s bicyklami znacky Mayo? Jedine co o tychto bikoch viem, ze je to nejaka nova Slovenska znacka.
14.04.2007 - 16:36:20
00
2 Martinux
1. dik za tipy, rad by som sa vsak drzal pod hranicou 13t a najlepsie tych dvoch bikov ktore som si vytipoval
2. Na tom prvom sa ti nepaci iba vzhlad, alebo podla vybavy zhodnotil, ze je tak na 10t.?

Inak nema niekto konktretne skusenosti s bicyklami znacky Mayo? Jedine co o tychto bikoch viem, ze je to nejaka nova Slovenska znacka.


akosi uhadol ze vzhladom :oops: ale aj tak, ten druhy je lacnejsi, lepsie vyzera, nema ten sprosty stojan co ma prvy (co by az nebol taky problem podla mna vymenit stojan za bullhorny - rohy) a este co si pisal, ze nechces ziadne extremy, tak ten druhy je podla mna lepsi
14.04.2007 - 18:56:48
00
ten mayo vizera ok... len vymenil by som to sedlo a predstavec za normalny, nenastavitelny aby sa ti to nerozstelovavalo
14.04.2007 - 19:01:02
00
Btw: o tom sedle som mu pisal, pochybujem ze by bolo prijemne jazdit na takej bubline :P
14.04.2007 - 19:08:50
00
2 Martinux
1. dik za tipy, rad by som sa vsak drzal pod hranicou 13t a najlepsie tych dvoch bikov ktore som si vytipoval
2. Na tom prvom sa ti nepaci iba vzhlad, alebo podla vybavy zhodnotil, ze je tak na 10t.?

Inak nema niekto konktretne skusenosti s bicyklami znacky Mayo? Jedine co o tychto bikoch viem, ze je to nejaka nova Slovenska znacka.


akosi uhadol ze vzhladom :oops: ale aj tak, ten druhy je lacnejsi, lepsie vyzera, nema ten sprosty stojan co ma prvy (co by az nebol taky problem podla mna vymenit stojan za bullhorny - rohy) a este co si pisal, ze nechces ziadne extremy, tak ten druhy je podla mna lepsi


No ak mam byt uprimny, tak ten stojan sa mi celkom pozdava, pravdepodobne by som si stojan spolu s nosicom dokupil v pripade ze ho bike nebude mat (a to vacsina crossovych asi nebude) :). Co sa tyka dizajnu, tak ten Vector som este "nazivo" nevidel, ale ten Mayo hej a mozem povedat ze dizajn vyzeral dost lacne. Na ich webstranke vyzera dobre, raz darmo, ked je dobry fotograf...

Takze zatial vidno, ze clenovia fora ktori sa vyjadrili odporucaju znacku Mayo a vymenu sedla. Mate niekto aj skusenosti s touto znackou, alebo o nej podobne ako ja pocujete prvy krat.
14.04.2007 - 19:25:06
00
pravda ten bike sa ti musi aj trocha pacit, no ale co by si chcel za ten cash
14.04.2007 - 19:40:33
00
Mate niekto aj skusenosti s touto znackou, alebo o nej podobne ako ja pocujete prvy krat.

teraz som to videl prvy krat. ale typujem ze to bude nieco na styl Vertec/Dema ked to je slovensky vyrobca
14.04.2007 - 23:21:36
00
keyboard_arrow_up