urcite si kup vidlu podla toho ktora je pekna, mne sa napriklad paci cela kolekcia RST, tam nemoze slapnut vedla


dost blbe ked ma moderator sarkasticke poznamky , vsak sa normalne pytal na konkretne typy a mal aj konretnu poziadavku tak taky odpoved???
08.10.2009 - 14:54:54
00
Ako to tak sledujem, tak taka je momentalne celkova nalada na fore. Ono sa to casom zrovna. ;)
08.10.2009 - 15:16:19
00
mozno to bude tym ze je koniec sezony a na kazdeho ide depka ze uz nebudeme moct dlho jazdit sice su tu aj taki ktori jazdia celorocne.

niekedy mi to pride divne pridu sem niekto novy a ma kopu stupidnych otazok a ostatni mi este radia.

toto vlakno sa mi oproti inym zda byt vcelko ok.

pokial som dobre rozumel = cchcel su kupit vydlu na rok 2010 nie model 2010.

nove sidi a DT SWISS - myslel pravdepodobne tohtorocne a prakticke skusenosti s nimi.

nechcel pevnu vidlu ale vidlu ktora ma lockout ale nie na styl ROCK SHOX REBA.
Germanku = nehcel lebo sa mu ais nepaci dizajn .

tak nechapem preco musi do neho niekto v tomto pripade moderator vyrivat.

ked sa nevyznam neradim , ked nechcem dat radu neradim asi tak
08.10.2009 - 15:34:24
00
dost blbe ked ma moderator sarkasticke poznamky , vsak sa normalne pytal na konkretne typy a mal aj konretnu poziadavku tak taky odpoved???


dost blbe je podla mna najma to ze niekto ide kupovat XC-vidlu z top kategorie za stovky EUR a potrebuje radu. nemyslim ze by ich bolo az tak vela aby o nich clovek ktory jazdi na urovni zodpovedajucej vyberu vidlice nemohol vediet. potom sa bud rozhodne na zaklade toho co osobne vyskusa alebo sa spolahne na to ze uplne zly vyber sa v tej kategorii urobit neda. odhliadnuc od toho ze pytat sa na vidly rocnika 2010, ked je jasne ze nejake relevantne poznatky este nie su, je podla mna minimalne naivne. ;)

aby som aj prispel k teme: osobne jazdim uz dlhe roky Manitou ale za velmi vydarenu vidlicu povazujem uz spomenutu Maguru Durin (tuha, solidna konstrukcia, dobre nastavitelne tlmenie)


Naposledy upravil DI2F4Y dňa 08.10.2009 - 15:48:54, celkovo upravené 1 krát.

08.10.2009 - 15:43:23
00
to je jedno ide o slusnost nikoho to neopravnuje mat take poznamky pytal radu takze tak.

a este nieco neviem kolko ludi jazdi DT SWISS

v mojom okoli nikto - nemyslim si ze su az tak rozsirene, preto asi prisiel na forum sa spytat nechapem co je na tom blbe.
08.10.2009 - 15:48:13
00
no ano dream ma pravdu ale tak zaujima ma aj germanka a chcem ju kupovat buduci rok tak to uz budu na trhu asi aj nove ale zas swisska bude to iste, sid ma nejaky novy XX motion kontrol bez motionu to bol lock si este pamatam ta bola dost pevna a ostatne nepoznam tak by ma zaujimali ake su dobre. jedine co vylucujem uplne je lefty od cannondale. moja reba ma lock uplne zly nie zeby sa mi nepacil jej lock ked bola nova, no skusim ju este vyservisovat a dojazdim ju a v 2010 chcem kupit novu. Najviac ma laka swisska karbonova len ten lock neviem aky ma. A DI2F4Y vidlam vacsinou menili len zlozenie, na foxe prerobili nieco na rs je XX motion control a swisska je rovnaka ak sa mylim s tou swisskou tak ma opravte v tej som si neni isty.
08.10.2009 - 15:49:06
00
tvrdas, a na aky bike to chces davat ? :)
to len cisto zo zvedavosti sa pytam.
dik
08.10.2009 - 15:53:21
00
prosim ta co sa Ti moze nepacit na lockout-e? bud funguje alebo nie. ak funguje tak zamkne tlmic a nie je co riesit, ak nefunguje tak rozobrat, zistit co je vo veci, opravit a poskladat (alebo odniest do servisu). pytas sa na vidlice ktore vacsina ludi co ich jazdia nafukaju tak natvrdo aby brali iba tie najvacsie razy a potom sa v podstate vsetky spravaju podobne...

http://www.mountainbike-magazin.de/federgabeln/test-manitou-r7-mrd.203256.d_odc_produkt_testbericht.2.htm
http://www.mountainbike-magazin.de/federgabeln/test-dt-swiss-xrc-100.203241.d_odc_produkt_testbericht.2.htm
http://www.mountainbike-magazin.de/federgabeln/test-magura-durin.203251.d_odc_produkt_testbericht.2.htm
http://www.mountainbike-magazin.de/federgabeln/test-fox-f100-rlc.203246.d_odc_produkt_testbericht.2.htm
08.10.2009 - 15:57:19
00
dost blbe ked ma moderator sarkasticke poznamky , vsak sa normalne pytal na konkretne typy a mal aj konretnu poziadavku tak taky odpoved???


Ono tvrdas v prvom prispevku napisal ze nechce germanku lebo sa mu nepaci, takze teraz uz moderatorova ironicka poznamka dava zmysel, nemam pravdu ? Ale sranda ze to po spominanej poznamke zmazal a dokonca chce germanku uz i kupovat :D

@tvrdak : uz zo zaciatku som si myslel ze musis mat nieco s MC kedze sa ti lock nepozdava. Pravdepodobne ti pretiekol olej z MC cez tesnenie na spodok pravej nohy. Nedostatocne pracujuci MC (chyba olej) a mensi chod vidlice (vela oleja v spodnej casti) su symptomy tohto problemu.
08.10.2009 - 16:29:50
00
By ste sa mali zamyslieť aj nad Kubadovým príspevkom. Tvrdas písal, že chce lock out ktorý systém úplne uzavre. Tak som to aspoň pochopil. A nie každá vidla má takýto lock out a to sa týka aj práve SIDy. hehe
A zdá sa mi / na fóre je to často/, že sa ľudia pýtajú minimálne pol roka dopredu, že čo si možno kúpia a na takéto príspevky ja v zásade neodpovedám. hehe
P.S. A najlepšie je keď sa človek rok dopredu opýta, že aký bicykel si vo výpredaji chce kúpiť a sám si navrhne aká akciová cena by sa mu páčila. hehe
08.10.2009 - 17:28:03
00
dost blbe je podla mna najma to ze niekto ide kupovat XC-vidlu z top kategorie za stovky EUR a potrebuje radu. nemyslim ze by ich bolo az tak vela aby o nich clovek ktory jazdi na urovni zodpovedajucej vyberu vidlice nemohol vediet. potom sa bud rozhodne na zaklade toho co osobne vyskusa alebo sa spolahne na to ze uplne zly vyber sa v tej kategorii urobit neda. odhliadnuc od toho ze pytat sa na vidly rocnika 2010, ked je jasne ze nejake relevantne poznatky este nie su, je podla mna minimalne naivne. ;)

aby som aj prispel k teme: osobne jazdim uz dlhe roky Manitou ale za velmi vydarenu vidlicu povazujem uz spomenutu Maguru Durin (tuha, solidna konstrukcia, dobre nastavitelne tlmenie)



uplne suhlasim s tym co je popisane vyssie, a dalej ked si zhrniem co tu zo strany autora tohto vlakna zaznelo (min 100mm zdvih... vygramohonena vidla... dobry lockout... ci je dost odolna...) tak mi jednoducho vychadza ze to co odporuca Marecej bude to prave... :nod:
08.10.2009 - 18:09:48
00
...Tvrdas písal, že chce lock out ktorý systém úplne uzavre. Tak som to aspoň pochopil. A nie každá vidla má takýto lock out a to sa týka aj práve SIDy. hehe...


co je zle na lockoute u SIDy ?
08.10.2009 - 18:30:27
00
Tvrdas Chces ju pouzivat aj na zavody alebo jazdis len tak. ???
08.10.2009 - 19:48:25
00
bike mam scott spark ltd a chcem ju pouzivat aj na zavody. ten lockout chcem taky aby bud system uzavrel uplne alebo ked uz take nerobia tak nech je vola pri zamknuti max do toho 1cm. ROpa ty mas germanku? alebo ju ma niekto znami?
08.10.2009 - 20:17:04
00
taky lock ma magura,skusal som menju a ani sa nepohla...
durin je dobra volba,vaha,nastavenie,tuhost,konstrukcia.... :wasntme: ;)
08.10.2009 - 20:22:40
00
keyboard_arrow_up