volodaj napísal:
Skontroluj najprv hlavko a ak máš centerlock kotúče tak aj tie, či nie sú povolené. Tiež, či sa nehýbu platne v strmeni. Pri pohybe dopredu-dozadu prilož prst na vrch spodných nôh kdesi do nich zasúvaj vrchné. Tak zistíš či je vôľa v púzdrach alebo niekde inde. Lebo takto ako ukazujem môže byť v hocičom zo spomenutého.

To som kontroloval a to búchanie počuť od vrchných klzných puzdier
27.11.2021 - 16:38:02
00
Tak potom reklamuj. Nie je možné, aby sa tak rýchlo vybili.
27.11.2021 - 16:38:45
00
Čiže tam by nemala byt vôbec vola hej ?
27.11.2021 - 16:39:32
00
Určite nie taká, aby to takto buchotalo.
27.11.2021 - 16:43:11
00
Vieš si pri tom pohybe ako to skúšaš dať kameru na detail brzdových platničiek v strmeni? alebo vieš ten pokus urobiť so stlačenou nie prednou, ale zadnou brzdou?
27.11.2021 - 17:01:47
00
Zo zadnou brzdou sa to nedá spraviť lebo to neurobím taký tlak na vidlicu. Ale normálne zabrdzim prednú aj držím ruku na kotúči či sa nehýbe a nič a počúvam tak ten zvuk ide jasne od horných klzných puzdier aj keď stačím vidlicu tiež to robí. Som si na 100 istý že to nie sú brzdy ani hlavové ešte som ucho priložil k voliči a ide to odtiaľ aj keď dám prst na bufetoch tak cítiť malú vôľu medzi nohami vonkajšími a vnútornými, len som nevedel či je to tak správne alebo nie Fox som nikdy nejazdil iba rock shox
27.11.2021 - 17:19:17
00
Tak ale čo sú zle púzdra alebo vnútorne nohy ?
27.11.2021 - 17:26:47
00
Ja ti tento zvuk viem dať aj zo svojej Foxy aj z RS Pike. A púzdra to nie sú. Vôľa, ktorá sa na Foxe zdá, je jej pomerne veľká citlivosť. Tá vidla už pri minimálnom zatlačení ide okamžite dolu. Na pohľad a dotyk prsta to vyzerá ako vôľa v puzdre, ale ide o veľmi jemné zvislé zatlačenie...Ako hovorím. Chcelo by to detailné zábery zo statívu.

Ale samozrejme môžeš mať aj púzdra chytené, ale je to pomerne nová a schopná vidla, tak mi je to čudné.
27.11.2021 - 17:28:35
00
Robil som to pri zamknutej vidlici čiže tým to nie je. Skúsim nahrať ešte jedno video
27.11.2021 - 18:35:08
00
Nové 38 aj 36ky klepu dosť podobne, a dokonca je viditeľná vôľa medzi vrchným a spodným nohami... Kdesi som cital prehlásenie foxu ze je to zámer. Pri jazde sa na púzdra rozplechne olej a ta vola sa týmto elimuje a získa sa tým hladší chod... Zasa druhú stranu nové 38 a 36 reklamovali ako na bežiacom páse práve kvôli vôľam v puzdrach... Tak teraz si vyber ?
27.11.2021 - 20:19:23
01
Zametaju stopy bohumile😁
27.11.2021 - 20:21:01
03
Budete mať vydreté púzdra stačí doliat hustejší olej. 🤦🏻😁
27.11.2021 - 20:27:40
00
Skôr by som povedal, že práve kvôli tomuto na aktuálnych 36 pribudli obtokové kanály, aby sa lepšie olej dostával k horným púzdram a pri jazde tú vôľu vytesňoval. Ono vôľa v púzdre nie je úplne nežiadúca vec a citlivosť FOXky oproti RS Pike napr. je skutočne vyššia. Ten chod je nádherný by sa dalo až povedať.

Ale filip tu spomína vibráciu vidly pri brzdení. Ja keby som namontoval na svoju FOXU môj takmer nový kotúč Hayes, tak verím tomu, že v nej skutočne po pár jazdách tie púzdra skutočne vybijem. Ten kotúč robí po zahriatí zo seba doslova osmičku :)
27.11.2021 - 20:39:07
00
Riešilo sa to práve pri týchto verziách ktoré už majú tie obtokove kanály...popredný jazdci ako Staňo, Rojček začínali 2020 sezónu na 38mach no na 2. kole SPEN už mali nahodené staršie 36ky na ktorých aj dojazdili zvyšok sezony... To nebude náhoda si myslim. Viem ze konkrétne Staňo nevedel najs dobrého slová na tie nove vidly 😂 ja na svojej 38 nejakú vôľu pozorujem, aj klepanie no odkedy sa to tam objavilo tak sa nejak výrazne nezväčšuje. Pri poslednej výmene oleja vypadal aj púzdra OK tak to neriešim.
27.11.2021 - 20:59:34
00
branomelis napísal:
Skôr by som povedal, že práve kvôli tomuto na aktuálnych 36 pribudli obtokové kanály, aby sa lepšie olej dostával k horným púzdram a pri jazde tú vôľu vytesňoval. Ono vôľa v púzdre nie je úplne nežiadúca vec a citlivosť FOXky oproti RS Pike napr. je skutočne vyššia. Ten chod je nádherný by sa dalo až povedať.

Ale filip tu spomína vibráciu vidly pri brzdení. Ja keby som namontoval na svoju FOXU môj takmer nový kotúč Hayes, tak verím tomu, že v nej skutočne po pár jazdách tie púzdra skutočne vybijem. Ten kotúč robí po zahriatí zo seba doslova osmičku :)


Vibrácie sú určite od kotúča ten kotúč je divný akoby na nejakom mieste proste platničky ľahko prekĺzli a niekde sa do neho zarežú a tieto miesta spôsobujú vibrácie ale ta vidlica tu vôľu už mala ako nová neviem nová rock shox SID 2021 tam nemala takú vôľu, tak teraz neviem či to dať reklamovať alebo je to v pohode.
27.11.2021 - 21:27:24
00
keyboard_arrow_up