branomelisdik ze si to spomenul

JankoV dik, viacmenej vsetko co si popisal viem, nehodlam menit charakter biku, chcel by som len vacsiu pevnost vidlice pre vacsie hity ale zase aj lepsi a jemnejsi chod na zaciatku zdvihu. Ak by bola lahsia bolo by to plus.

ak uz mas menit nieco s tychto troch vidlic tak by som sa pri tomto type bajku drzal skor co najblizsie toho co mas teraz t.j. ROCKSHOX 29" 35 Gold, aj ked 35 nohy su podla mojho nazoru na takyto bajk celkom overkill


zaujimalo by ma, co myslis tym "pri tomto type bajku" a preco by mali byt 35mm hrube nohy overkill.
totiz prave nieco co je pevnejsie a mozno zaroven lahsie hladam. ale ano, prave preto, ze sa snazim zachovat charakter bajku, tak sa nechcem uplne odkloniť od originalnych hodnot. Nepotrebujem sa hrnut do 150mm zdvihu a podobne.
10.01.2022 - 15:37:35
00
Zubesuch napísal:
branomelisdik ze si to spomenul

JankoV dik, viacmenej vsetko co si popisal viem, nehodlam menit charakter biku, chcel by som len vacsiu pevnost vidlice pre vacsie hity ale zase aj lepsi a jemnejsi chod na zaciatku zdvihu. Ak by bola lahsia bolo by to plus.



zaujimalo by ma, co myslis tym "pri tomto type bajku" a preco by mali byt 35mm hrube nohy overkill.
totiz prave nieco co je pevnejsie a mozno zaroven lahsie hladam. ale ano, prave preto, ze sa snazim zachovat charakter bajku, tak sa nechcem uplne odkloniť od originalnych hodnot. Nepotrebujem sa hrnut do 150mm zdvihu a podobne.


Napríklad ja si myslím, že 35 mm nohy nie sú overkil, keď napríklad nie ste najľahší ...alebo keď potrebujete niečo pevnejšie vpredu. Z tých, čo ste napísali si myslím, že pre zachovanie geomterie je najlepšia táto vidlica: ROCKSHOX 29" Revelation RC SA DebonAir 130 mm BOOST 42 mm Offset. A jemnejší chod na začiatku zdvihu sa dá riešiť tokenmi...neviem či 35 má možnosť pridania tokenov, ale asi sa skôr mýlim.
10.01.2022 - 15:51:57
00
35 nohy sú absolútne v pohode. Má ich aj obyčajný SID a ak užšie nohy, tak potom už len 34-ky pri FOXE. Užšie nič ak to má občas ísť aj dolu po nejakom chodníku rozbitom - teda akože to má byť trailbike, alebo DCbike.. Ideálny na to je PIKE, ale to je 600 eur v základnej SELECT verzii. Ak chceš niečo ako PIKE, tak potom jednoznačne YARI, len tie moc aktuálne dostupné nie sú. YARI by malo mať nejakú základnú časť z PIKU, teda nohy, ale neviem či vnútorné, alebo vonkajšie. Tlmenie síce bude také nejaké pofidérne, ale pruženie by malo byť DEBONair.
10.01.2022 - 16:00:22
00
Ja som menil RS Gold 32 QR za Aion 35 Boost s pevnou oskou. Zmena v tuhosti ma velmi potešila, ovela lepsie sa jazdi, viac si dovolím. A to mam len 78kg.
Za mna by som do 35 kludne išiel.
10.01.2022 - 16:04:11
00
prave ta Yari sa mi dost pozdava, alebo Revelation. Revelation kvoli tomu, ze je relativne lahka a pri 130mm zdvihu bude stale ako tak zachovana Axle to Crown vzdialenost.

Mam 95kil. prave preto hladam vacsiu pevnost.

BTW. Akurat pozeram ze na mojej ZEBke je ciachovanie aj pre 150mm aj pre 160mm. toto by ma vobec nenapadlo. ani som si to nepamatal. :D
10.01.2022 - 16:08:24
00
Nevím když už měnit vidlici šel bych rovnou do Sida Ultimate nebo Pike Ultimate. Proč dělat mezikroky? Ano člověk si připlatí, ale stojí to za to s je to už definitivní volba, nebudeš za rok dva koukat zas po něčem lepším.
10.01.2022 - 22:17:32
01
MI-KU napísal:
Nevím když už měnit vidlici šel bych rovnou do Sida Ultimate nebo Pike Ultimate. Proč dělat mezikroky? Ano člověk si připlatí, ale stojí to za to s je to už definitivní volba, nebudeš za rok dva koukat zas po něčem lepším.


Nie každý má toľko peňazí a nie každý potrebuje vyladenú vidlicu na preteky, keď s ňou chodí do lesa za dedinou a vôbec s ňou nepreteká. Určite je viac nastavení lepšie než menej nastavení, ale priznám sa, že to už človek musí jazdiť dlho a veľa aby dokázal rozoznať jednotlivé charakteristiky a nastavenia na vidlici. Preto si myslím, že nie každý si musí kupovať len to najdrahšie.
10.01.2022 - 22:41:59
00
Praveze chcem vyskusat mid class. Ak by som chcel kupovat 800eurovu vidlu, tak uz rovno kupim iny bike. Za dva roky uz budem mat uplne iny bajk tak ci tak. :)
10.01.2022 - 23:21:18
00
Jak víc nastavení?
Nový Sid Ultimate ná jen odskok a na korunce zámek otevřeno/zavřeno.
Pak můžeš měnit tlak vzduchu a ladit progresivitu tokeny - to samé jako na základnejsich RS vidlicích. Ale nic víc tam už není dost tu vidlici zjednodušili, ale oproti Rebě 2020 mi Sid Ultimate 35mm ve 120mm zdvihu 2021 chodí v úplně jiné dimenzi. Je to opravdu lepší jak Fox a vidlici jsem koupil novou za 700€ což není zas tolik.
A základní Sid SELECT se dá koupit kolem 600.
10.01.2022 - 23:38:04
00
Trochu inspirace
https://www.bike24.com/p2374397.html
10.01.2022 - 23:42:36
00
Pike
https://www.bike24.com/p2375372.html

Ten se dá najít ve starší verzi i levneji.
10.01.2022 - 23:44:52
00
MI-KU napísal:
Jak víc nastavení?
Nový Sid Ultimate ná jen odskok a na korunce zámek otevřeno/zavřeno.
Pak můžeš měnit tlak vzduchu a ladit progresivitu tokeny - to samé jako na základnejsich RS vidlicích. Ale nic víc tam už není dost tu vidlici zjednodušili, ale oproti Rebě 2020 mi Sid Ultimate 35mm ve 120mm zdvihu 2021 chodí v úplně jiné dimenzi. Je to opravdu lepší jak Fox a vidlici jsem koupil novou za 700€ což není zas tolik.
A základní Sid SELECT se dá koupit kolem 600.


Prepáčte, ale nie každý môže dať za vidlicu 700 eur. Hociktorý človek na Slovensku ma takú výplatu. A dať takú vidlicu na bajk, ktorý chce meniť o 2 roky, to sa neoplatí. A súhlasím, že ten pocit nie je ten istý, ale zase tá charakteristika nemôže byť dvakrát lepšia, hoci cena je. Navyše SID je vidlica určená na XC a pán sa pýtal na vidlicu, čo znesie viacej v teréne na trailoch. A sú trocha tuhšie vidlice. Lebo to nie je len o hrúbke nôh. Treba brať do úvahy aj krk vidlice, a korunku tie tiež ovplyvňujú tuhosť celej zostavy.

A ak máte peniaze, tak si kúpte všetko high-endové, ale to ste jednou z mála výnimiek, kto si to môže dovoliť.

Myslím, že Zubesuch ide rozumnou cestou.
11.01.2022 - 07:37:19
01
Väčšina bežných bikerov rozdiel medzi high end a mid class vidlu ani nespozná... Týmto sa samozrejme nikoho nechcem dotknúť ale tak to proste je. O tom ze drahšia je lepšia sa dá tiez polemizovať.... Nedávno som skúšal kamošovu 36 rhythm a ta vidla chodí krajšie ako moja 38 resp jeho 36 (na druhom biku) performance elite...
11.01.2022 - 07:47:11
01
FiLus napísal:
Väčšina bežných bikerov rozdiel medzi high end a mid class vidlu ani nespozná... Týmto sa samozrejme nikoho nechcem dotknúť ale tak to proste je. O tom ze drahšia je lepšia sa dá tiez polemizovať.... Nedávno som skúšal kamošovu 36 rhythm a ta vidla chodí krajšie ako moja 38 resp jeho 36 (na druhom biku) performance elite...


Presne, je to tak. Len človek-pretekár, čo tisíce až desiatky tisíc kilometrov ročne strávi na bajku tak dokáže rozoznať rozdiel medzi strednou a top triedou. Väčšina amatérskych pretekárov alebo len hobby jazdcov to pocíti len strašne máličko ak vôbec, za to peňaženka to pocíti :D
11.01.2022 - 08:23:20
00
ja som sa tiez o stranu spat pytal na vyber vidlice okolo 400 eur a jedina odpoved bola 700 eurova SID :D na co sa vobec pytat na fore ked na vsetko je odpoved "kup si najdrahsie" :D
11.01.2022 - 08:29:05
00
keyboard_arrow_up