Klietka je na pedále nie na tretre. Na tretre je kufor. Kufor je slangovo kovová platnička na spodnej časti tretry, ktorú upínaš do tej kovovej pohyblivej časti nazval som klietky, alebo môže byť aj upínací mechanizmus . (Su tam pružinky.) No a tú vnútornú časť trochu potri. Jednoducho nacvakni tretru na pedál, pozri kde sa to vzájomne dotýka a to natri jemne vazelínou. Lepšie vysvetlené?


Naposledy upravil Scorpi dňa 10.02.2012 - 22:16:19, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2011 - 18:46:27
00
Ja ked som do pedalov zapla fungl nove tretry s novymi kuframi tak to cele vydavalo rovnaky zvuk ako ked som mala stare troj rocne tretr. Z toho som usudila, ze problem bude inde ako v topankach a kufroch. Ale to je moj pripad, ineho moze byt inde. Dynatom prosim zdrz sa teenagerskych komentarov.
16.09.2011 - 18:44:53
00
Klietka je na pedále nie na tretre. Na tretre je kufor. Kufor je slangovo kovová platnička na spodnej časti tretry ktorú upínaš do tej kovovej pohyblivej časti nazval som klietky, alebo môže byť aj upínací mechanizmus . (Su tam pružinky.) No a tú vnútornú časť trochu pozri. Jednoducho nacvakni tretru na pedál, pozri kde sa to vzájomne dotýka a to natri jemne vazelínou. Lepšie vysvetlené?


Ďakujem, určite lepšie ;) Hoci som sa ja predtým zle vyjadril, samozrejme, že viem, čo je kufor, a že ta klietka je na pedále, som pochopil už predtým. Môžu sa ale normálne mazať aj tie pružiny? Lebo ja som si zo začiatku myslel, že je problém v nich,a mazal som ich a čistil už x-krát.
17.09.2011 - 12:09:38
00
To som rád :) . Pružiny je mazať zbytočné tie sa pohybujú minimálne, akurát by sa tam lepil prach, takže podľa mňa nie. Ako písali aj predo mnou, dobre je občas odkrútiť pedále a natrieť jemne závit vazelínou. Samozrejme predtým vyčistiť závit na oske a aj na kľukách.


Naposledy upravil Scorpi dňa 10.02.2012 - 22:14:11, celkovo upravené 1 krát.

17.09.2011 - 18:22:39
00
neviem, ci zakladat novu temu, kedze cosi sa tyka aj predchadzajucich prispevkov..

Takze zdravim vsetkych,

prave sa rozhodujem ake pedale (naslapne) kupit? Najprv som rozmyslal SHIMANO M520, no citam, ze vrzgaju, nasiel som aj taketo

http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-pedale-time-alium-akcia/2821

tak sa rozhodujem, guuglim atd, no viete trosku skusenostami poradit? cena by nemala byt vysoka..do 40€

Vdaka.
10.02.2012 - 13:42:21
00
Radšej by som šiel do tohoto: http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-pedale-shimano-m540/88
Tie TIME vyzerajú, že by sa mohli dosť blatom zanášať :!: ale pokiaľ sa budeš blatu vyhýbať, tak do toho kľudne choď ;)
11.02.2012 - 08:16:02
00
Aj treba nieco nastavovat na tych SPD? nejaku volu? Nemam s tym vobec skusenosti, tak ked to kupim, dufam, ze tam bude navod :P
a tie 540 su obojstranne?
11.02.2012 - 16:47:03
00
Sú obojstranné a nastavuje sa na nich len tuhosť upnutia resp. pevnosti pohybu tretry do boku inbusovou skrutkou na každej strane pedálu ale pre úplného začiatočníka na pár týždňov odporúčam ľahšie vypnutie a potom postupne pridávať na tuhosti
11.02.2012 - 18:09:55
00
keyboard_arrow_up