Zdravím Vás
Prosím Vás, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosť alebo nenarazil niekto na takéto téma.
Neviem či mám kúpiť radšej celé nové zloženie XTR alebo skúsiť vymeniť tie ložiská. Našiel som keramické ložiská http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=22_81&products_id=2600 píšu že sú na shimano. Nová osa XTR zrejme nemá keramické ložiská. Tak neviem čo mám radšej spáchať :)
Dík za rady.
03.05.2009 - 21:19:59
00
Za tie peniaze si radšej kúp nové ložiská shimano,rozdiel pri jazde nezistíš možno tak v životnosti keramika vydrží viac námahy a mali by sa menej opotrebovať ja som zatial rozdiel nepocítil a to mám misky s keramickými ložiskami od FSA MEGA EXO a kluky SH-XT tak ubidím časom či investícia stála zato v porovnaní s miskami shimano.Ak sa len predsa rozhodneš pre tie keramické ložiská tak sa báť nemusíš že by ti nesadli poprípade ak si si nie stále istý tak potom môžeš použiť bez problémov misky s ložiskami od FSA(robia aj keramiku),RACE FACE(neviem či robia keramiku) a teda original SHIMANO týto traja výrobcovia sa dajú kombinovať čo sa misiek týka bez akých kolvek problémov ja mám vyššie popísanú kombináciu a žiaden problém.
03.05.2009 - 21:53:38
00
nove xtr loziska som odpisal po 2 tyzdnoch jazdenia, zatial som ich zrepasoval, no pri nutnosti kupy novych by som nebral to iste, ale jednoznacne keramicke... a v pripade, ze by som chcel setrit, by som zobral noname loziska, opat vsak nie komplet xtr - zda sa mi to zbytocne... :wink:

Ak sa len predsa rozhodneš pre tie keramické ložiská tak sa báť nemusíš že by ti nesadli poprípade ak si si nie stále istý tak potom môžeš použiť bez problémov misky s ložiskami od FSA(robia aj keramiku),RACE FACE(neviem či robia keramiku) a teda original SHIMANO týto traja výrobcovia sa dajú kombinovať čo sa misiek týka bez akých kolvek problémov ja mám vyššie popísanú kombináciu a žiaden problém.

TIR-X a ktore misky od FSA ci RACE FACE mu budu sediet na XTR? :roll:


Naposledy upravil Dudo dňa 03.05.2009 - 22:21:24, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2009 - 22:13:22
00
Postup sem: http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=714
Kvalitné SKF ložiská 2 kusy ma vyšli na 30€. Je pravda že zatiaľ ich mám v šuflíku a čakajú na svoju príležitosť, pretože som menil celé kľuky a meniť nové ložiská sa mi ozaj nechcelo. Na fotkách jasne vidno kvalitu originálnych utesnených ložísk (vidno guličky). SKF sú utesnené oveľa lepšie. Funkčnosť oproti originálu neviem posúdiť, keďže som to zatiaľ nevymenil.
Ma to len jednu nevýhodu, originál ložiská sú 6mm široké, no štandardný rozmer je 7mm... podľa skúseností ľudí čo to menili sa však toto nejaví ako problém.

Prílohy:

Komentár súboru: detail typového označenia
SKF_lozisko.jpg
SKF_lozisko.jpg 19.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: nové ložisko SKF
lozisko.jpg
lozisko.jpg 51.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pôvodné ložisko Shimano
povodne_misky_shimano.jpg
povodne_misky_shimano.jpg 42.42 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2009 - 22:16:36
00
Vďaka za rady. Tak zrejme skúsim tú výmenu ložiska. Len nejak som tak na rýchlo neobjavil návod na zhodenie klúk XTR M 970 resp. skôr potom na nahodenie.Teda návod od shimana mám ale z toho som skôr jelen ako rada :)
dík...
03.05.2009 - 22:39:48
00
DUDO tie to mu budú sedieť: http://mtb.fullspeedahead.com/fly.aspx?layout=product&taxid=216 , http://www.raceface.com/components/bb/48/ a mimochodom rozdiel tam nieje žiadny či XTR,XT,... rozmer bude sedieť aj s FSA či RACE FACE tie to kombinácie nerobia žiaden problém dokonca ani mne a tie ložiská mám od jazdca,kt. ich mal práve na nových SH-XTR a NO PROBLEM! 8)
03.05.2009 - 22:45:35
00
Ondrejst- kedze sa na to pytas, tak zjavne nemas potrebne naradie, extra len pre XTR: TL-FC 17, TL-FC 32 a TL-FC 35
V tom pripade odporucam servis, inu sancu ani nemas - pokial si naradie zakupis, tak pochopis aj postup... ked uz aj ja som to zvladol, tak snad kazdy... :lol:

...môžeš použiť bez problémov misky s ložiskami od FSA...

narazal som na misky, loziska su ok :wink:


Naposledy upravil Dudo dňa 03.05.2009 - 22:52:52, celkovo upravené 2 krát.

03.05.2009 - 22:47:29
00
Tu je návod na montáž a s tým aj demontáž: http://www.youtube.com/watch?v=lKK209JHCzA
03.05.2009 - 22:48:21
00
Díkes
03.05.2009 - 23:10:04
00
Snáď naposledy :)
Klúče splaším už len otázka aké ložisko, pretože toto keramické http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=22_81&products_id=2600 pasuje ževraj na nejaké stredy sting či čo. A že by sa mi zrovna chcelo kupovať celý stred s keramikou za 150€, to by som fakt radšej chcel vymeniť len ložiská.
Dá sa zohnať iné keramiské ložisko alebo ísť do tých SKF ?
03.05.2009 - 23:31:30
00
Mam sezonu jazdene kluky Race Face Evolve XC na biku z modelovej rady 2008 a s loziskami som mal problem uz v zhruba polke sezony. Loziska som po demontazi misiek raz poctivo precistil a premazal (boli dokonale suche a dreli), vymenou som to zatial neriesil. Co ma ale trapi viac je, ze kluky (os) maju jemnu (zatial) vertikalnu volu voci stredu. A z toho vyplyva moja otazka: je to vakel na lozisach (mensi problem-mozna vymena) alebo je tu moznost, ze je opotrebovana integr. os kluk? Za fundovane odpovede vopred dakujem ;) .
20.10.2009 - 20:06:47
00
vakel v ložiskách... :P
21.10.2009 - 08:43:28
00
[quote=""]nove xtr loziska som odpisal po 2 tyzdnoch jazdenia, zatial som ich zrepasoval, no pri nutnosti kupy novych by som nebral to iste, ale jednoznacne keramicke... a v pripade, ze by som chcel setrit, by som zobral noname loziska, opat vsak nie komplet xtr - zda sa mi to zbytocne... :wink:

a to sa ako da za dva tyždne odpisať xtr ložiska?to si ich musel mať riadne pritiahnute že?a boli vôbec namazane? :lol:


Naposledy upravil marco dňa 21.10.2009 - 09:19:30, celkovo upravené 1 krát.

21.10.2009 - 09:18:08
00
Môžem to aj sem napísať. Nemá niekto navyše starú ľavú stredovú XT misku? Ložisko by som si do nej dal z mojej. Na mojej mi v servise mierne dokašľali závit a tak by som ju radšej vymenil, aby som náhodou nepoškodil závity v ráme.
21.10.2009 - 09:19:08
00
Imro má isto, mne dal jednu, len neviem ktorá to je...mám ju na poličke
21.10.2009 - 09:32:03
00
keyboard_arrow_up