tiež môžem potvrdiť že klasický RT3 nieje moc citlivý, na systeme FSR co mal spešl aj gajbajk, 4 čap... po uprave tlaku na olej sa citlivosť zvýšila ale znížila sa schopnosť propedalu a locku, prejav zadnej stavby bol ale daleko lepší, nastavenie originalu bol M,L uprava v Mirových ručičkách.
u orebei, kde je klasický jednočap mi zas upravoval fox float factory a zvyšoval tlak z 200 na 250 zlepšil sa propedal, (m,L) pretože to bolo pri šlapaní moc hupave v zavretom stave, citlivosť ale zostala na žehliacej urovni. sag jazdím stale 30
takže je jasné že na jednotlivé systemy treba vhodne nastavenie od výrobcu, ale upravy treba riešiť podla typu jazdenia a poziadaviek jazdca, niekto radsej slapavejšie , niekto zas radšej žehliace... niekto zas tvrdšie na skakanie.
toto ale zisťíš až pri dlhšom jazdeni na tom biku.
05.02.2017 - 19:49:29
02
kvakob ten RS monarch rt3 autosag bol ladeny pre stumjumper 650b 2016, tam nevidim problem, nakolko sa systenm prepakovania a pruzenia nezmenil voci modelu 2011
je pravda ze fox brain v otvorenom mode som dala na doraz na BK traili v pohode
monarch len pri naozaj zle skocenom/nedoletenom dvojaku aj to vynimocne
s otvorenym fox brainom sa snad ani nedalo jazdit po asfalte, za to s RS monarchom v otvorenom rezime v pohode
som naramne zvedava na debonair rt ktory mam teraz / ale zasa na inom systeme/, uz nech zleze ten snah
05.02.2017 - 19:56:08
02
Trocha sledujem konverzaciu v tejto teme. Urcite ak novy tlmic tak Debonair, Evol alebo Vorsprung Corset je cesta pre vzduchovy tlmic.Tu je to pekne vysvetlene
Air spring shocks (MTB Rear suspension Ep.13) thumb_up0thumb_down

Celkove ten chalan vysvetluje vynikajuce teoriu tlmenia. Ma nejakych 15 casti a napriklad v 5 casti vysvetluje ako najlepsie nastavit odskok.

Na chainreaction su nejake FOX CTD Factory Series tlmice vo vyraznych zlavach. Ja by som sa nebal kupit dobry tlmic v zlave a hned ho poslat na tunenie. Nieje nic lepsie ako jazdit tlmic ladeny na vlastnu vahu s styl jazdenia.

Urcite ale nechod do RP23 tlmicov od Foxu. Fox prestal z podporov tychto tlmicov a zacina byt nedostatok nahradnych suciastok. Mne odisla tlmiaca oska a v TF Tuned uz nemali nahradnu. Nastastie som to vyriesil lokalne ale do buducnosti uz budem musiet rozmyslat o comsi inom.
05.02.2017 - 22:18:09
03
Aj na bike disconte majú dobré výpredaje na foxy, napr.https://www.bike-discount.de/en/buy/fox-float-dps-3pos-performance-damper-200x57mm-585451/wg_id-824, no neviem či by to bola dobrá, prípadne lepšia voľba ako RT3 ? Cena tam je v akcii nižšia, ten RT3 som videl najlacnejšie za cca 260 €. Najradšej by som však mal pruženie od 1 výrobcu, teda od RS, aj vzhľadovo a myslím, že možno aj prejavom by sa hodil k tej vidlici a bajku viac. Fox bude možno trochu citlivejší, teda podľa toho čo tu čítam :)
05.02.2017 - 23:37:49
00
Jeffsy Pro ma FOX ID C6SB podla coho mozes najst na ridefox.com ako je ladeny
2016, FLOAT DPS, F-S, K, 3pos-Adj Evol LV, YT, AM Pro, 7.875, 2.25, 0.4 Spacer, CL, RM, Climb F, PMS-425C/PMS-423C Logo

Tiez je zaujimavy nazor na http://linkagedesign.blogspot.co.uk/2016/04/young-talent-jeffsy-2016.html kde odporuca Monarch Plus RS or Fox Float X ale nieje to nutnost.

Ak by si mal po vymene pocit ze Vidla nestiha mozes si do nej namontovat Vorsprung Luftkappe co je clastne obdobny system ako Debonair/Evol/Corset ale na vidlicu. Zvysi to negativnu komoru cim zmensi odtrh a zvysi podporu v strede zdvihu a zlepsi odolnost proti dorazom.
06.02.2017 - 08:07:34
02
Uvidím, som zvedavý ako nakoniec dopadnem, hovorím si že ten 1 komorový tlmič by mi stačil, no akosi ma to dosť ťahá k tomu s expanzkou :), teda ak by som predal ten svoj...ak som natrafil na nejakú dobrú cenu, tak by som zobral radšej taký, aj keď možno zbytočnosť, no pre ten pocit, že mám niečo lepšie :), keby tak bol v tejto cene ten môj rozmer http://www.mtbiker.sk/shop/vidlice-a-tlmice/tlmice/rock-shox-monarch-plus-rc3-debon-air-210x60-mm-tlmic-2015-akcia.html tak už by bol môj :)

    06.02.2017 - 12:12:45
    00
    Urcite si ale daj pozor aj na to vyladenie tlmica,lebo sa moze stat,ze aj s lepsim tlmicom si vobec nepomozes!
    06.02.2017 - 13:10:47
    01
    Ked bude fakt dobra cena tak by som to z tym factory tuning moc neriesil pretoze ti to dotatocne za usetrene peniaze vyladia v lepsom servise. Bohuzial na Slovensku poznam len Suspension Clinic ale verim ze aj v Cechach su nejake alebo potom poslat do TF Tuned.

    Peniaze ktore das do tlmenia nikdy niesu vyhodene. Po rame je to druhy najdolezitejsi prvok na biku.
    06.02.2017 - 13:28:53
    01
    Obavam sa ze ten R kovy tlmic asi moc lahko nepredas,a ked tak hodne pod cenu za aku ide
    06.02.2017 - 14:10:42
    00
    No uvidím, keď nie tak si ho nechám, prípadne ak by to bolo moc zlé ták ho pustím za pár €, inak čo som pozeral, tak sa predáva za 175 v suncycle, dal som cenu 130 € tak uvidím, myslím, že vždy sa niekto nájde, aj keď môže to trvať dlhšie a asi aj s tou cenou ako píšeš :) LOVE a koľko asi víde taký tuning? Teda ak ak vieš cca, alebo ak si to ty, prípadne niekto iný riešil.
    06.02.2017 - 14:35:48
    00
    http://www.susp-clinic.sk
    Lacny spas to nebude
    06.02.2017 - 14:39:56
    01
    no podobné ceny som aj čakal, no ani servis fox teda rozhodne nebol lacný
    06.02.2017 - 14:48:01
    00
    http://bikemarkt.mtb-news.de/article/900282-rock-shox-monarch-rt-debonair-200x57
    Neviem ci je vhodny,ake tune pre jefsy mas ?
    Aha,pozrela som si tvoj inzerat,tak nic
    Mas M/L3
    06.02.2017 - 14:56:30
    01
    imro ten silvin odkaz kukaj ,odtial som kupil moj za 160 + 12 doprava,obcas sa najdu fakt ze "haluzoviny " len treba jednat rychlo, dohodnut sa ,videl som tam aj reverba co mu bolo treba len vymenit tesnenia... za 80 E ,ale behom par hodin zmizol...
    06.02.2017 - 15:14:08
    01
    V TF Tuned je to 135GBP alebo 140GBP co je okolo 160-165eur + postovne. Pri Fox tlmicoch ladia automaticky pri servise 99GBP alebo Push upgrade za 149GBP. Ak od nich kupis tlmic tak ho vyladia na tvoj bike/vahu a styl jazdenia predtym nez ho poslu, ale tam tie ceny su malokedy take nizke ako v online shopoch.

    Ten suspension clinic nieje az tak zly. Ber do uvahy ze v tom je komplet servis co je vyhoda ak beries tlmic z druhej ruky. Ak by si posielal novy urcite sa da s nimi dohodnut aby nemenily tesnenia a vyladili len tlmic za ciastkovu cenu.
    06.02.2017 - 15:43:23
    02
    keyboard_arrow_up