Ahojte aky zamok odporucate , na kod, alebo kluc ?a dalej cim hrubsi tak tym lepsie predpokladam , pripadne niejaky niejaky konkretny model, vyrobcu. Cenovo taky okolo 300Sk. Vopred vdaka za rady
14.07.2009 - 21:58:29
00
ja za seba a zo svojich skusenosti mozem odporucit ABUS, mam dva, jeden je uz aj so zarezom od kliestov, ked sa ho zlodej snazil precvaknut a nepodarilo sa, maju svoje vlastne (vraj nekopirovatelne) kluce, co je trosku nevyhoda, lebo davaju vacsinou len dva, cize ked stratis, je problem, konkretny vyrobok do troch stoviek od abusu ale odporucit neviem, kedze cenovo su inde, ale treba zvazit, ze aku hodnotu ma 10 eurovy zamok chranit, pokial si paranoidny (na bikeu dva zamky, poisteny a este v samostatnej zamknutej miestnosti), tak 10 ojro das len za postovne, co ti z dederonska poslu nejaky megazamok, pokial nie si :arrow: mechanizmus otvarania skor na kluc, s kodovacimi su vacsinou problemy, o hrubku zamku nejde, skor o kvalitu pouziteho kovu, pricom do ceny 10 ojro budu asi vsetky na rovnakej urovni, tvar ja preferujem U, sice su trosku tazsie a horsie na prevoz a manipulaciu pri uzamknuti viac ako dvoch bikeov, ale spravidla maju vyssi stupen ochrany ako lankove a spiralove a v porovnani s kablovymi uz rozdiel (ci vaha alebo tvar) az taky rozdiel medzi kablovym a U zamkom nie je (kablovy je mozno lepsie manipulovatelny). S retazovymi skusenosti nemam.
15.07.2009 - 14:19:47
00
keyboard_arrow_up