MAM TAKY PROBLEM MENIL SOM RETAZ KLUKY A PREHADCOVACKU KED DAM NA MALI PREVODNIK NA KLUKACH TAK MI ZASEKNE RETAZ.ZISTIL SOM ZE RETAZ SA ZASEKNE DO DVOCH ZUBOCH A NEVISKOCI VON ZO ZUBA PRETO MI ZASEKNE RETAZ. LEN NEVIEM CI JE PROBLEM V RETAZI ABO V KLUKACH A ZREJME ASI KLUKACH LEBO DVOJKA PILA A TROJKA PILA MI NEZASEKNE.RETAZ JE OD BBB ALE KLUKY SU OD SHIMANA TAK NEVIEM CI MA DAT NOVU RETAZ OD SHIMANA ALEBO KUPIT NOVE KLUKY ABO NEJAK TIE ZUBI PREBRUZIT??
05.04.2013 - 21:51:47
00
Kur** clovece vypni ten capslock a pouzi nejaku graficku upravu. Kto to ma citat?
05.04.2013 - 22:03:20
00
Kur** clovece vypni ten capslock a pouzi nejaku graficku upravu. Kto to ma citat?

tu ide o nieco ine tu ide o radu a ne o gramatiku ale prestanem tu pisat ket ste vseci mudri
05.04.2013 - 22:09:15
00
robilo mi to na XT klukach najmensom prevodniku.. treba vymenit, lebo urves retazou aj pruzinu na prehadzovaci ako ja v Sk raji :)
05.04.2013 - 22:13:49
00
robilo mi to na XT klukach najmensom prevodniku.. treba vymenit, lebo urves retazou aj pruzinu na prehadzovaci ako ja v Sk raji :)

len tie kluky su nove ja by som vynechal tu malu pilu a troska pojazdil a vymenil komplet nove prevody retaz kazeta kluky.
05.04.2013 - 22:23:16
00
Zuby nebrúsiť! Skontroluj, či je reťaz na strednej píle a strednom prevodníku rovnobežne. Pri neodbornej výmene kľúk, (nedobré bočné vymedzenie podložkami) sa stáva, že reťaz ide pri určitom prevode veľmi zošikma a tzv. ju lepí na pílu. Reťaze a ozubenia od rôznych výrobcov nie vždy ideálne komunikujú. (spravidla sa to ale po 100-200 km zlepší) Pojazdi bikom bez požitia kritického prevodníka (ponaťahuj dobre reťaz)
Ak je bočné vymedzenie kľúk OK, skús nahodiť iný prevodník a uvidíš, čo to spraví.
05.04.2013 - 22:34:08
00
Mne sa tiež zasekne a potom namoce vpredu reťaz keď zhodím z veľkej píly na strednú (kľuky mi menil servisman). Tu nepomôže asi nič ako vôbec do toho netlačiť pri radení že? Keď som mal reťaz Sram PG-850 tak mi to nerobilo, až táto Connex.
05.04.2013 - 23:14:44
00
mne podobne robi zo strednej na malu... staci na to kus mysliet a zijem s tym v pohodicke :)
05.04.2013 - 23:23:26
00
Shimano a Sram reťaz na Shimano prevodoch a kľukách mi vždy išli OK. Naposledy som sa nechal predajcom nahovoriť na reťaz KMC X9SL Gold a zrazu problém. Ak sa pri preraďovaní rýchlospojka dostane na unášací zub na kazete, trhne a k preradeniu dôjde až pri nábere bežného článku. (viditeľne je rýchlospojka širšia ako ostatné články) Pri preraďovaní na pílach sa reťaz spriečovala (tzv. lepila) medzi jednotlivými pílami. Pri šikmejšej predozadnej polohe reťaz na kazete preskakovala. Po cca. 200 km záťaže jazdou sa to samo ustálilo. Premeraním som zistil, že na 11 článkov má po 300 km 132,1 mm. (výrobca má zrejme bulharský meter)
05.04.2013 - 23:39:37
00
Biketatry nechem ta urazit, ale to je jednoducho znamena to, ze si ani nedas tolko namahy, aby si to nejak graficky pre ostatnych uzivatelov upravil. Pre ludi s maniodepresivnym syndromom je takyto prispevok skutocne utrpenie...
06.04.2013 - 00:34:46
00
Biketatry nechem ta urazit, ale to je jednoducho znamena to, ze si ani nedas tolko namahy, aby si to nejak graficky pre ostatnych uzivatelov upravil. Pre ludi s maniodepresivnym syndromom je takyto prispevok skutocne utrpenie...

ja uz som taky od mala gramatika minus znazim sa ale neide to.
06.04.2013 - 09:00:26
00
no ja si mislim že problem bude ako sa tu spominalo ze nesu od jedneho vyrobcu retaz mam bbb jeto vyrobca sram a zbitok mam shimano tak by som skusil nahodit shimano retaz a mozno bude ok alebo skusim namazat retaz olejom.dakujem za radi co ste mi poslali,a prajem vam vela km na bike bez poruchy.MAJTE SA
06.04.2013 - 09:08:51
00
Po výmene reťaze som mal rovnaký problém. Príčinou bol deformovaný (užší) článok reťaze. Opravu som urobil priamo v teréne keď som trochu roztiahol vadný článok.
06.04.2013 - 12:42:53
00
Po výmene reťaze som mal rovnaký problém. Príčinou bol deformovaný (užší) článok reťaze. Opravu som urobil priamo v teréne keď som trochu roztiahol vadný článok.

vcera som tieš zistil že jeden članok haproval tak som ho rozhybal dnes som namastil aj retaz pojazdil som a iba raz mi zaseklo takže dufam ze už si zadla troška a vyšuchali sa zubky na klukach dufam ze to bude ok.
06.04.2013 - 16:36:37
00
bol som opat jazdit ale aj tak neni chyba odstranena zaseklo mi 2 abo tri krat.nič ma nehneva akurat jedna vec ze to niči ram sice bike ma uz 8 rokov ale aj tak ram nestoji 1 ečko.budem muset zajst do servisu v pondelok abo dam dole kluki a nahodim ich este raz
06.04.2013 - 18:19:42
00
keyboard_arrow_up