1. Košický bike maratón

25.06.2011
6. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Jahodná pri Košiciach (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (26)
666bikeralfiretoandrej25dragoon17Hackojasopetokrtko333Lazilubo32ManiacmaparMarki007milsumiropesmisenoMisqa12nomadPajoncekpetrerekibRobert1Robo87Rudy79scr@tchtomddozuz
Snáď to organizátori vysvetlia.

Medzi svojimi obľúbenými trasami som mal aj tzv. jednosmerky. Keď som po čase nabral odvahu a skúsil prejsť to v opačnom smere, bol som niekedy príjemne prekvapený, ake to bolo zaujímavé. Možno budeme nakoniec spokojný a trasa bude OK.
Toho padáčiku medzi čučoriedkami mi je ľúto, ale jeden zjazdík maratón neurobí :) a asi naň bolo priveľa sťažností. Ja si 1.KBM prejdem rád, či už v smere, alebo proti smeru hodinových ručičiek.
Aj tak každý nosí digitálky...
21.04.2010 - 17:17:31
00
Tiež nevidím žiaden problém v zmene smeru. Podľa toho, čo viem, pristúpilo sa k tejto zmene z dôvodov možností zdravotníckeho zabezpečenia (platí to pre tú časť trate po zjazde z Kojšovky).

Pretekársky som maratón išiel iba raz v živote, bol to dubničák v r. 2003 (96 km/3440 m). Pamätám sa, že sa tam na viacerých miestach tlačilo (nevyšliapateľné). Vôbec mi to nevadilo. Bolo aj blato, aj značenie bolo miestami nanič, aj nebezpečné zjazdy, keď som radšej zliezol. Ale na konci som bol z neho nadšený. Ani ma nenapadlo frflať.

Niektoré reakcie vyššie sú podľa mňa príliš emotívne.

Niekedy je lepšie si to najprv nechať uležať v hlave a až potom písať "hodnotiaci príspevok" do fóra. Aby to zbytočne organizátorov nedemotivovalo. Viem, o čom píšem. Prvé tri ročníky som tento košický bikemaratón spoluorganizoval. Potom som odišiel. A minulého roku odišli z organizačného výboru ďalší. Asi aj vďaka takýmto DEMOTIVÁCIÁM. Títo ľudia vrážajú do organizácie maratónu svoj čas, energiu a mnohokrát aj svoje vlastné peniaze. Robia to z čistého fandovstva a pre pocit, že niečo dobré a užitočné urobili. Nekazme im to.

Tých 200 m pod Kojšovkou, čo treba vytlačiť, nikoho nezabije (možno ešte pár metrov po odbočení vľavo nad poľovníckoun chatou Ždiar). A ako písal vyššie Mrázik, možno zmena smeru prinesie aj nové zážitky.

Teraz ma napadol taký bonmot: V júni by viacerým ľuďom zmena Smeru priniesla nové zážitky.


=====================================================
Mimochodom, pridal som do môjho príspevku vyššie súbory trás pre GPS.
22.04.2010 - 11:25:06
00
laco pekne :D

myslim, ze zjazdik z kojsovky po zjazdovke a po cervenej smerom na kosice je ovela lepsi ako ta 200m sranda opacne. osobne by som to potiahol uplne na kojsovku a po tom singliku okolo bielych stlpov:)
22.04.2010 - 11:38:47
00
Ale tych 200 m pod Kojsovkou bude podla mna pre zenske nepriechodne. Bude problem to vobec vyslapat a nie este vytlacit bike. Ak zaprsi ako minuly rok tak ;( ;( ;( Napisal som len svoj osobny nazor, to sa moze, nie? Nechcem nim vsak odradzat organizatorov od ich zasluznej prace. Vsak ten maraton bude aj bez mojej ucasti. Tak o co ide?
22.04.2010 - 20:17:20
00
asi tak ako píše lakko.nič v zlom ale ten výmoľ medzi čučoriedkami smerom hore je ešte 'ftipnejší' nápad ako smerom dole.to už radšej fakt so stiahnutým zadkom smerom dole.každopádne to zase bude 'zábavný' úsek pre účastníkov :whew:
22.04.2010 - 20:52:20
00
tym terajsim zjazdikom medzi cucoriedkami prichadzas na "cestu" tam odbocujuc vlavo.
cesta prichadza z pravej strany.... neviem v akom je stave, ale mozno by sa dala pouzit na vystupanie Kojsovky.

vladol:veru pri stlpoch by boli pekne fotky :) to by si Jano hadam nenechal ujst.....
23.04.2010 - 06:58:35
00
Presne túto prípadnú možnú obchádzku som spomínal autorovi trate, keď mi povedal, že to chce pustiť opačne. "Prípadnú" píšem preto, lebo ten obchádzkový úsek treba preskúmať. Naposledy som tam skúmal trasy na jeseň r. 2004 (pred maratónom 2005). Vtedy bol ten úsek totálne zarastený - nepoužiteľný. Naposledy, keď som bol na vrchole Kojšovky, som si všimol, že tým smerom štvorkolkári (asi z V.O.D.S.) cestu rozjazdili.

Ak sa tam bude niekto vyskytovať, mohol by to preskúmať a podať správu. Potom by maratón mohol ísť tak, ako je to naznačené na obrázku modrou. Verím, že organizátori by s touto zmenou problém nemali.

Prílohy:

2.jpg
2.jpg 238.38 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 36.9 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2010 - 10:18:41
00
Laco, ďakujem za výzvu, inak by som sa dnes asi na Kojšu netrepal, tobôž nie tadiaľ :rofl:

Ako Laco napísal, pôvodná cestička je totálne zarastená a nepoužiteľná, ale pár mertov vyššie vedie naozaj stopa vyjazdená od 4-koliek. Je to zjazdné, ale dosť náročné - ide to pomedzi čučoriedky a po uľahnutej, mäkkej tráve. Stále som sa obzeral, kto ma drží za dres :sweat: V miestach, kde vyjazdená stopa vychádza na plošinu Kojšovky bude zrejme aj tak treba trochu potlačiť.
Skrátka, alternatíva k tlačenke hore po bývalom zjazdíku jestvuje. Bohviečo to ale nie je...

Ešte pár slov k úseku od chaty Ždiar vyššie. K chate som síce došiel z opačného smeru, od Kojšova, ale ďalej som už šiel po maratónskej. Je to hooodne výživné :) , viackrát som musel zliezť a potlačiť. Momentálne tam prebieha intenzívna ťažba dreva a cesta aj podľa toho vyzerá.
24.04.2010 - 19:48:03
00
Toto nie je kritika iba pripomienky k trati. Vopred vdaka organizatorom za zorganizovanie takehoto podujatia :y: :clap: .
V roku 2006 isla trasa ponad Mexiko, tam je blata aj ked je sucho, po tychto :rain: to bude problem prebrodit \o/ aj po svojich aj o mesiac si myslim :^) . A nie je to kratky usek tak zo dva kilometre ak pamatam. Dalo by sa to vynechat tak ze by sa neslo az ku chate VSZ ale tak ako to bolo myslim rok predtym traverzovy zjazdom k polovnickej chate. A ten asfaltovy vyslap za opatkou ? Radsej by som to nechal slapat ako to bolo pred rokom iba opacne teda po modrej a potom zltej , ten kratky mokry usek pri vyslape je lepsie zlo ako to blato nad Mexikom. A asfaltu si uzivame dost pri inych prilezitostiach ;) .
14.05.2010 - 14:49:53
00
no, s tou obchadzkou a zaradenim Vladom spominanym singlom okolo bielych stlpov by to bolo celkom ok...
tohto roku to u seba vidim aj tak iba na 50ku, tak sa zrejme budem viac kochat, a mozno aj fotit...
18.05.2010 - 13:09:50
00
Caute. Chcel by som si tento rok skusit KBM, 55ku. Len neviem, ci mam vobec na to, aby som dosiel do ciela :whew: Najazdim za rok rekreacne asi tych 3000km, samotnu trasu z 90% vlastne ani nepoznam, vybavenie tiez vlastne nejake extra nemam, takze jedine co vlastne mam je odhodlanie :D Tak co si myslite, skusit to? Nejake rady?
24.05.2010 - 11:23:19
00
Ked mas odhodlanie a najazdis cca 3000 km za rok tak to kludne skus. Vsak ani tlacit, ked to nejde na biku nie je hamba. Ak si umne rozlozis sily tak to urcite zvladnes.
24.05.2010 - 19:37:25
00
no, ja som za sezonu 3000km nenajazdil, ani nepamatam, a posedne 4 rocniky som siel dlhu :muscle: takze by som sa toho nebal... v kazdom pripade odporucam nenechat sa prilis strhnut pociatocnym tempom, a ist to viac na pohodu...ved uvidis, ako ti to pojde
24.05.2010 - 19:49:14
00
Dobre hovori Mufin, treba zvoliť rozumne tempo. Ja tiež veľa km nenajazdim a v pretekoch, keď som začal pomalšie, som urobil lepšie časy.
24.05.2010 - 22:09:33
00
vcera som si presiel trasu novej 55-tky od lajosky cez opatku na kojsu. podla mna absolutne v pohode. kusok v dazdi, zvysok po mokrej trave a rozbahnenej ceste a dalo sa i dole i hore. trosku zamrzi asfaltka nad opatkou, ale viem, ze organizatori s tym vela nenarobia, o lesnej alternative v okoli netusim a lesnici si v poslednom case radi buduju lesne dialnice.

usek pod kojsou som ale musel tlacit kusok viac ako 200m ale nevadilo mi to. ano, bolo to unavne, mozno by to vacsi borci dali aj v sedle, ale to tlacenie podla mna patri k dobrej bikovacke. skor by som nadaval, ak by to bolo prilis lahke, lebo tak by nebolo co prekonavat. rovno na mieste som sa ospravedlnil stromom i cucoriedkam za nadavky, ktore mozno o mesiac budu pocuvat, ale myslim, ze ti su na to uz zvyknuti.

tlacit treba fakt dost zanedbatelnu cast, je to pekne i naopak a vyslapatelny bol aj ten kamenny jarok za odbockou na kojsov. ja sa napriklad tesim na zjazd po opacnej strane a som rad, ze sa to otaca, treba skusit i nejake zmeny a kazdy rok ta ista trasa by bola trosku nuda :) drzim kazdemu prsty a organizatorom pevne nervy a velka vdaka, ja idem tento rok na dlhu nech daju akukolvek trasu :)
26.05.2010 - 20:44:29
00
keyboard_arrow_up