1. zimný MTB maratón + beh

21.01.2012 - 22.01.2012
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava - Železná studnička (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (16)
ander13andyapobonfoBrudickdiverjanci30Jezusmartin190maturneriPavol.GrujbarPstroso1quoman1simon97Terry
Pripomeniem: Na moju otázku ohľadom povolenia ohňostroja mestskými lesmi som dostal od Palina nasledovnú odpoveď:

Následne som volal šéfovi mestských lesov, či povolil ohňostroj. Šéf mestských lesov o ohňostroji nič nevedel.

Z tohto dôvodu sa tohto podujatia tohto roku určite NEZÚČASTNÍM.
Palo Grujbar, pozdravujem Ťa.
Milan Schurger



Pre Jezus a Milsu, pripadne ostatnych, kt. sa nechali strhnut emotivnymi vyjadreniami a neopravnene odsudzuju nasu organizaciu....

Cely organizacny tim horuckovito pracuje na pripravach nasho uz nezadrzatelne sa bliziaceho zimneho podujatia. Ja osobne som prebdel len od Noveho roku asi 4 noci...

Predovsetkym chcem povedat, ze organizujeme podujatie pre ludi a nie pre samych seba. A uz nie pre peniaze ako tu niekto spominal. Uz na zaciatku tejto temy som pisal, ze ako narocne je na kvalitnej urovni a jedinecne zorganizovat v dnesnej dobe MTB akciu v zimnom obdobi. Velmi radi sa podelime aj s Vami s nulovymi zostatkami na ucte nasho obcianskeho zdruzenia. Kedze zimny maraton si na seba nedokaze zarobit, nasa akcia sa dotuje aj zo strany podnikatelov, kt. nam len vdaka nasemu nadsenemu a odusevnemu pristupu prispievaju bez naroku na akukolvek reklamu, v pripade ze je potrebne dorovnat straty. Taketo nase nadsenectvo funguje len a len v pripade ked sa taketo nieco robi len odusevnene a z nadsenia, no nie??? Ja uz neviem co niektory ludia dokazu :-(
Preto si objednavame oproti letnemu Stupavskemu maratonu menej kulturneho programu a atrakcii, lebo nam na to neostavaju peniazky. Sustredime sa na najdolezitejsiu organizaciu, ostatne ostava bokom. Ohnostroj dostavame sponzorsky...

No a teraz sa chem strucne vyjadrit k okrajovej aktivite akou je ohnostroj...
Ohnostroj sme nahodou a spontanne zaradili do nasho programu pocas druheho rocnika v roku 2010. Ked sme mali celu akciu este Marianke. Bol nam dodany sponzorsky zo strany jedneho partnera. A kedze sa to ludom velmi pacilo, zopakovali sme ho aj minuly rok 2011 este stale v Marianke. No a predbezne sme s nim ratali aj na tento rok 2012. Ale kedze sme sa na rychlo rozhodovali, a kedze sme sa z kapacitnych dovodov rozhodli stahovat do BA na Zeleznu studnicku.... Museli sme urychlene riesit velmi vela organizacnych veci ako su vsetky povolenia a veci s tym suvisiace, ktore si bezny clovek ani nevie predstavit.

Ked sme spustili propagaciu na zimu 2012, iba sme sa snazili pouzit rovnaky vzorec pre doplnkove aktivity, kt. priamo nesuvisia s maratonom. Sucastou nich bol aj ohnostroj... No a kedze sa ozvali kriticke hlasy ktore komentovali nevhodnost organizovania ohnostroja v lokalite do ktorej sa prvy krat stahujeme....

ROZHODLI SME SA UPUSTIT OD ORGANIZOVANIA OHNOSTROJA V MIESTE KONANIA NASEJ AKCIE. Aj napriek tomu ze by sme s povolenim tejto aktivity nemali u kompetentnych organov problem.

Pre Milan Schurger (mame na seba telefone cisla na mobili, mohol si sa ozvat, skoda), je dolezite pouzivat overene a ucelene informacie. Neuvazene, prostoreke, ukvapene reakcie zbytocne startuju emocie. A lahko sa potom k tomu prilepuju dalsie nezmysli... :-( A ludia sa potom zbytocne rozhorcuju. Toto mi berie najviac energie, clovek niekedy rozmysla ze preco...? A ze ci Ti to stoji za taketo zbytocne stresy (kedze vsetko tu beriem uprimne a so srdcom bajkera)...

Pan Vladimir Kutka, riaditel Mestskych lesov BA a ani Magistrat hlavneho mesta BRATISLAVA nemali problem s povolenim pre organizovanie ohnostroja.

Vcerajsim dnom sa podla presne vopred stanoveneho casoveho planu ukoncili a uzavreli vsetky pripravne opatrenia a nie najjednoduchsie rokovania k nasej organizacii a pripravam v ramci ziadosti ktore sme na tieto urady podavali este pripravnych fazach. Az na vcerajsom stretnuti bol ten spravny cas a priestor na rokovanie o kulturno-spolocenskych aktivitach na nasom podujati, kt. priamo nesuvisia s nosnym maratonom. Parkovanie, MHD, Kyvadlova doprava, likvidacia akcie, likvidacia a narabanie z odpadmi, atd, atd.... A aj OHNOSTROJ.

Sami sme na vcerajsom stretnuti podali navrh na vyradenie OHNOSTROJA z programu dna, hned pri prvej prilezitosti!!!

Takze sme dufam uspokojili ludi, kt. tato pre nas z organizacneho hladiska nepodstatna vec, zbytocne nastartovala. Najme po zbytocne ukvapenych vyjadreniach.


Takze budem rad ked sa tu na fore bude riesit cokolvek ine, hlavne len nie ohnostroj!! Dakujeme.

Velmi sa na Vas tesime na nasej Zimnej bajkovacke, na Zeleznej Studnicke v Bratislave :-)
12.01.2012 - 00:33:25
00
To je skutočná zúfalosť čo si tu teraz človeče napísal...V podstate ty tu píšeš,že akú obrovskú službu nám tu robíš keď si po kritike akože zrušil ohňostroj...
Tu je len vidieť koľko buranov dnes organizuje podobné aktivity.Ty totižto vôbec ani len netušíš čo to je ochrana prírody a ako sa k nej máš správať.Zobrali ste vysoké sponzorské prachy tak z toho robíte lunapark.Asi na vás treba podať sťažnosť na štátnu ochranu prírody aj keď asi intersport si cez korupciu vybaví všetko u našich úradníčkov a mestských lesov...
Ak o sebe tvrdíš,že si bajker tak prírodu máš v prvom rade chrániť a ochrana prostredia v ktorom sa pohybuješ má byť pre teba svätým písmom a nie,že ty tu pre nás robíš nejaký super obrovský ústupok.Ja stále tvrdím,že aj tie zákazy proti bajkerom v lese majú reálny základ kedže medzi nami je skutočne množstvo arogantných tupcov ktorý su neohľaduplní k okoliu.

nie neteš sa ja vám serem na celý váš buranský maratón.
12.01.2012 - 07:41:45
00
Palo: ja len jedno. Ked sa vas chalani pytali na povoleneia ohladom ohnostroja, napisal si, ze mate vsetko vybavene. Nakoniec sa z toho vyklulo, ze opak je pravdou a tento bod prisiel na pretras az vcera pri rokovani s kompetentnymi. Milan sa o tom presvedcil jedinym telefonatom s riaditelom. To len na obranu Milanu a ostatnych, ktori sa o to zaujimali. Teraz nech si z toho kazdy urobi zavery sam...
12.01.2012 - 08:01:28
00
ale veď bol sponzorsky! a keď je niečo zadarmo tak...
12.01.2012 - 08:48:54
00
... tak nech aj les zbĺkne
12.01.2012 - 08:56:27
00
možno o to ide .. a potom ho kalamitne budú môcť vyťažiť
12.01.2012 - 08:59:00
00
Palino99, dakujem za odpoved.

P.S. Vzniklo by tu omnoho menej reakcii, keby ste na tieto nase ohlasy zaujali stanovisko skor. Ale lepsie neskoro ako nikdy. :y: Btw. ja osobne si vobec nemyslim, ze boli nase kriticke a "emotivne" ohlasy unahlene, kedze z vasej strany neprichadzali reakcie aj ked ste tieto kriticke ohlasy citali. Nie pre kazdeho je proste zbytocne plasenie zveri "okrajovou zalezitostou". Ohnostroj v Marianke a ohnostroj v lesnom udoli je proste rozdiel, to ste si mohli uvedomi aj sami a hned. Ale som rad, ze ste nase nazory neodignorovali a zobrali ich na vedomie.


Naposledy upravil Jezus dňa 12.01.2012 - 09:48:14, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2012 - 09:41:02
00
skoda tej komunikacnej prestrelky a zaveru typu preto sa nezucastnim, je to zufalost...
ved chalanisko robi nieco pre nas. nezastavam sa ho ale taka akcia sa nezorganizuje lusknutim prstu clovek odjakziva robi chyby a on s nami komunikuje normalne. ked mu podame racionalne dovod preco by to malo byt tak a nie onak urcite to bude mat na oboch stranach vacsi efekt. komunikuje s nami podava infosky a ja mam s tohto citania pocit ze ho ideme ukamenovat.
cele to je len o style komunikacii.
dik za pochopenie
12.01.2012 - 09:45:11
00
To je skutočná zúfalosť čo si tu teraz človeče napísal...V podstate ty tu píšeš,že akú obrovskú službu nám tu robíš keď si po kritike akože zrušil ohňostroj...
Tu je len vidieť koľko buranov dnes organizuje podobné aktivity.Ty totižto vôbec ani len netušíš čo to je ochrana prírody a ako sa k nej máš správať.Zobrali ste vysoké sponzorské prachy tak z toho robíte lunapark.Asi na vás treba podať sťažnosť na štátnu ochranu prírody aj keď asi intersport si cez korupciu vybaví všetko u našich úradníčkov a mestských lesov...
Ak o sebe tvrdíš,že si bajker tak prírodu máš v prvom rade chrániť a ochrana prostredia v ktorom sa pohybuješ má byť pre teba svätým písmom a nie,že ty tu pre nás robíš nejaký super obrovský ústupok.Ja stále tvrdím,že aj tie zákazy proti bajkerom v lese majú reálny základ kedže medzi nami je skutočne množstvo arogantných tupcov ktorý su neohľaduplní k okoliu.

nie neteš sa ja vám serem na celý váš buranský maratón.


Ja som sa snazil len vysvetlit, ze nieco co je z hladiska organizovania sportu nepodstatne je vlastne nepodstatne a tak sme to zrusili, kedze sme sa stahovali inde. Neslo o ziadnu laskavost voci nikomu. To je vsetko. Ja nebudem a ani nechcem pouzivat silne, kategoricke vyjadrenia podobne Tvojim... Pretoze mam vlastne pocit, ze cokolvek napisem, tak je len zbytocne mrhanie casu. Kedze sa niekto chce silou-mocou dotahovat.

Nevies aky je moj postoj k zivotnemu prostrediu, tak ma prosim Ta nestavaj do pozoru... Respektive nesud za nieco v com si uplne, uplne vedla.
Ani Intersport ani iny partner, ani ja osobne sme nikdy nikoho nemuseli uplacat. A to hlavne preto, ze sme vzdy dodrzali vsetky nariadenia, kt. sme v ramci povoleni dostali. A ked by sa aj nieco stalo tak ja som presne ten typ, co ked prekroci rychlost, tak nezjednava pokutu s Policajtom (hovorim obrazne). Kazdy by mal byt za svoje ciny postihnutelny, ak nimi skodi.
12.01.2012 - 09:51:54
00
matvej a aj Palo: Tak preco to zavadzanie na konkretnu otazku? Stacilo jednoduchu, PRAVDIVU odpoved. Zavadzanie nikomu nepomoze a nemuselo sa tu riesit. Nikto nie je neomylny, ale nakoniec kazda loz vyplava na povrch. Ak nebolo povolenie vybavene, stacilo to jednoducho priznat. Opomenutie ohlasenie ohnostroja pri zmene miesta konania je pochopitelne ;-)
12.01.2012 - 09:54:22
00
Palo: ja len jedno. Ked sa vas chalani pytali na povoleneia ohladom ohnostroja, napisal si, ze mate vsetko vybavene. Nakoniec sa z toho vyklulo, ze opak je pravdou a tento bod prisiel na pretras az vcera pri rokovani s kompetentnymi. Milan sa o tom presvedcil jedinym telefonatom s riaditelom. To len na obranu Milanu a ostatnych, ktori sa o to zaujimali. Teraz nech si z toho kazdy urobi zavery sam...


V case ked Milan volal Kutkovi, my sme uz mali davno vseobecne povolenie na akciu od Mestskych lesov. A aj od magistratu. Sucastou povolenia bola dohoda, ze vsetky ostatne kroky doladime na stretnuti 10.1. 2012. A vsetko sa presne podla planu dohodlo a prejednalo....

[quote=""]1. Povolenie mame od lesov a magistratu BA. A taktiez od vsetkych lesnych sprav. Standartne, tak ako pre kazde podujatie.

Tu je moja reakcia na Milanovu prvu zmienku.

Poprosim vsetkych o neprekrucanie faktov. A neprifarbovanie.

Fakt nerozumiem tejto nenavistnej komunikacii. My sa snazime organizovat podujatie pre siroku verejnost. Nie len pre par bajkerov, kt. si idu diskretne zajazdit niekde na luku. Kazdy si moze vybrat.
12.01.2012 - 10:05:48
00
pozri si chronologiu diskusie...datumy, kto co kedy povedal...
Reagujem vecne, ziadne osocovania a prudke vyhlasenia. Chcel som sa zastat chalanov, ktori mali odlisny nazor na vec ako organizator. Nic ine v tom netreba hladat.
12.01.2012 - 10:19:27
00
Palino99, dakujem za odpoved.

P.S. Vzniklo by tu omnoho menej reakcii, keby ste na tieto nase ohlasy zaujali stanovisko skor. Ale lepsie neskoro ako nikdy. :y: Btw. ja osobne si vobec nemyslim, ze boli nase kriticke a "emotivne" ohlasy unahlene, kedze z vasej strany neprichadzali reakcie aj ked ste tieto kriticke ohlasy citali. Nie pre kazdeho je proste zbytocne plasenie zveri "okrajovou zalezitostou". Ohnostroj v Marianke a ohnostroj v lesnom udoli je proste rozdiel, to ste si mohli uvedomi aj sami a hned. Ale som rad, ze ste nase nazory neodignorovali a zobrali ich na vedomie.



Vsetko sa vnima, vsetko sa berie do uvahy. Zaobalim to, ohnostrojovu aktivitu sme brali ako uplne okrajovu vec. Na ktorej nasa akcia urcite nestoji. A tak sme aj k tomu pristupovali. Urcite som si nikdy nemyslel, ze k nam pride o 10 bajkerov viac ked budeme mat ohnostroj. Bol to len doplnok. Ved ani na letnom Stupavskom maratone sme ho tam nemali zaradeny. Ani nas to nenapadlo, ked tak teraz nad tym uvazujem...

Vsetci mame toho vela. Boli tu Vianocne sviatky, ludia boli po dovolenkach. A ked organizujes velku akciu kde je do komunikacie s organmi statnej spravy zatiahnutych vela ludi. Tak sa nedaju veci menit hore dole, len tak ako sa komu zachce. Vsetko ma svoj cas..

A nepacia sa mi extremne kategoricke vyhlasenie niektorych... Skoda
12.01.2012 - 10:19:59
00
matvej a aj Palo: Tak preco to zavadzanie na konkretnu otazku? Stacilo jednoduchu, PRAVDIVU odpoved. Zavadzanie nikomu nepomoze a nemuselo sa tu riesit. Nikto nie je neomylny, ale nakoniec kazda loz vyplava na povrch. Ak nebolo povolenie vybavene, stacilo to jednoducho priznat. Opomenutie ohlasenie ohnostroja pri zmene miesta konania je pochopitelne ;-)



Aka loz??? ake zavadzanie??? Stale hovorim ze moje stanovisko bolo prekrutene.
12.01.2012 - 10:23:51
00
;) dobre, dobre ved uz sa nehadajme co bolo bolo ja som to myslel v dobrom pre obe strany :)
12.01.2012 - 10:46:22
00
keyboard_arrow_up