AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

25.06.2016
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - Žilinská župa Tour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (140)
11kuboace123aJoNalbertpbalfismizany1anarchistaandrej25andrejxcxASmanbaggio79BikeCrewbikeDUDEbikerLacibimjeambirkovnikbmartinbobcombranobbubakcatcherxxcervodivodjmarosdobi235Dodo666Domin1kdon281DurijoDusanPapaneborisenniofabkofeltoferi_yogiFilip_95gacopeterGaliPetGogenGreywolfHazardimro1jafri457jahomejanakudijanci30jancooJaniakjanovargajaroslav_hjelo520jjsanjohny29jozefkovjoziCCJUBI71JulkoJurajMTVJurošík1killololKinDokirikochhykolloMTkudrnackx7lavinaklegiLeroyLIGRLimelixlixlubo_sulolukas6s8pluky64majkoMajkyFmali6maranoMareKMMmaros1974Martin-BikerMartin1411mato15maxxspMayklMcDurominco87mingusmirecpdMoccaMTBHoralnadroNathalieneviempresneoboronarbOtosonPakerPampuch77Pavol.Grujbarpeter22Pogo89PozieracProBikeDudeRadoCRBprorichtoškaRobbieLisrobostRodrigo75rominatorsaki66sebutwsiso33skcllslavosolvoSpeedyGonzalesstefan.bajcarstodo207Strenkistriezasulovosumiktattatranecte_majjtono69tritolUrsusvagimirwendoxbikerxidossyankoozbozihadlo 5
Lúka sa zjazdovala fajnovo. (cez 60 km/hod) Niektorí hobbíci ju však nadol tlačili. Ak si niekto ešte spomenie na lúčne zjazdy na niekdajšom MTB Brezno. Tam sa išlo aj cez 70km/hod. a boli na nich hnusné hupky. Je to o tom, jazdi tak, aby si to zvládol.
29.06.2016 - 11:56:57
01
A veď hej, tiež som tam mal čosi pod 60 km/h. Mňa na tých 160/150 zdvihoch tak ľahko nerozhádže. Len niektorí to ľahko podcenia.
29.06.2016 - 11:59:53
00
GaliPet napísal:
Lúka sa zjazdovala fajnovo. (cez 60 km/hod) Niektorí hobbíci ju však nadol tlačili. Ak si niekto ešte spomenie na lúčne zjazdy na niekdajšom MTB Brezno. Tam sa išlo aj cez 70km/hod. a boli na nich hnusné hupky. Je to o tom, jazdi tak, aby si to zvládol.

Tak myslím že TOP lúčny zjazd mal bývalý Maratón na Duchonke dolu zjazdovkou pri Podhradí a potom sa to ešte pred 3 rokmi zopakovalo na Maratóne v Bojnej, tam vždy niekto pekne zahučal, ale kto vedel bolo to super :)
29.06.2016 - 12:03:14
00
Veď o to ide. Kto to vie, ten si užije. Kto nie, nech sa to pri všetkej opatrnosti učí.
Tú zjazdovku v Podhradí ako aj dva slušne hlboké potočné brody naša partia z Klondike Bike pripravila pre fajnšmekrov.
Odozva na tento maratón bola výborná i napriek nejakým pádom. (hlavne v poslednom brode)
Súľovské lúčne zjazdy treba nechať. Komu robili problém, ten to do ďalšieho ročníka dotrénuje a príde urobiť reparát.
29.06.2016 - 12:24:40
02
V tom lúčnom zjazde vysekalo mňa. Mal som trochu sfúknuté predné koleso a na tých hupoch ma rozhodilo. Išiel som dosť rýchlo, lebo som chcel ešte dobehnúť chalanov predo mňou. No bola to moja chyba. Pri páde som si vyrazil dych a trochu sa doškrabal. Horšie dopadol bike, pretočené riaditká poškrabali rám a odcvakli mi hadičku na zadnej brzde. Tak posledných 5km som šiel iba na prednej brzde. Ale nakoniec som došiel, akurát som pádom stratil asi 15min. času
29.06.2016 - 13:46:30
02
hehe plašák :D
29.06.2016 - 14:22:29
03
cipo
tak ste sa vysekali minimalne dvaja - akurat ten druhy skoncil (rozbite kolesa) :(
29.06.2016 - 14:28:01
00
No tento rok to bol moj prvy pad, ale kvalitny :D pred padom rychlost podla garmin 58 km/h. Nakoniec som aj s padom to bolo stale 2. miesto v kat. na 60km
29.06.2016 - 14:39:07
02
Som si spomenul pri prezerani fotiek, ze som mal tiez na male pri zjazde po luke z tej prvej slucky naspäť do Sulova. Nejaka zenska par metrov predomnou si zmyslela ze zastavi priamo v stope. No bolo to tesne ako som sa stihol vyhnut.
29.06.2016 - 15:39:56
00
Hosť napísal:
ja by som k tej poslednej občerstvovačke len toľko, že prečo sme nešli priamo po žltej traverzom, ale kolmo dole tou lúkou...viem, býva tam blato, ale zase je to krátke a hlavne v lese...bufet mohol byť predsa pri studničke pod lúkou v tieni, vody je tam dosť aj keby chýbala...autom sa tam dá dostať...ale to len taký postreh :) inak samozrejme klobúk dole pred ľudmi v bufetoch...stáť tam v tom teple a obsluhovať nás muselo byť tiež náročné :)


Zlta znacka vedie cez rezervaciu a tadial to nie je mozne. Naviac, ten usek je zjazdny len za sucha. Za mokra su tam nebezpecne tie korene. Obcerstvovacka bola dole kvoli vode. Mali sme tam centralu a cerpadlo, lenze to sa pochvili upchalo a bolo po parade...
29.06.2016 - 18:29:30
01
Ahoj Slavo,

chcem podakovat tebe a celemu tvojmu timu za super maraton. Podla mna bolo vsetko skoro dokonale. Co sa tyka trate, prosim nemenit, a ked uz, tak len useky, o ktorych si pisal. Bolo tam naozaj vsetko, co spravny maraton ma mat, dlhe aj kratke stupania, blato aj prach, luky aj les.... Mam rad narocne trate, ktore cloveka naozaj preveria, aby zistil, co v nom naozaj je. Preto si vzdy vyberam dlhe trate, i ked v tom teple to bolo naozaj drsne. Mne stacilo dodrzat pitny rezim (vozim 1-nu 0,5l flasu a vzdy mi stacila), na kazdej obcerstvovacke som sa dosytosti napil, dal si super strudlu s melonom, naplnil flasu jontakom a bez vaznejsich problemov, (az na par usekov, ktore naozaj neboli jazditelne), som sa za asi 6:15hod aj s opravou defektu preslapal do ciela, co na kategoriu MM nie je az take zle (aspon pre mna). Tam som hned umyl bike, dal osviezujucu sprchu, dobre sa najedol a vychutnaval som si krasny pocit zo zvladnutia naozaj tazkeho maratonu. Mna nenapada nic, co by mohol biker este potrebovat. Este raz dakujem.
Po precitani prispevkov vyssie sa cudujem ludom, ktori kritizuju narocnost. Podla mna mali dostatocny vyber trati, to, ze precenili svoje sily vzhladom na pocasie je ich chyba. Tiez som mal pocit, ze na tych lukach uz asi dostanem infarkt, ale to nie je problem trate ale zvoleneho tempa. Kazdy ma poznat svoje limity a tomu sa prisposobit.
Kedze som pisal, ze to bolo skoro dokonale, napisem aj 3 male chybicky, ktore aj tak nepokazia dobry dojem:
1.Pri vsetkej snahe a ochote ludi na obcerstvovackach postarat sa o nas (znova velke DAKUJEM), na niektorych boli banany olupane alebo nenakrajane. Pre niekoho je to mozno blbost, ale ja som zvyknuty si banan brat so sebou, a olupany nie je ideal a s nerozkrojenym sa zle naraba alebo vypadava z vrecka.
2. Ak je to mozne, nieco vymysliet so startom kratsich trati, ja som sa musel prepletat mnozstvom tlaciacich bikerov pri stupani na sedlo Rohac. Tymto dakujem vsetkym, ktori sa vcas uhybali, ked videli ineho v sedle.
3. V cieli mi chybalo nealko pivo, ktore by som po vypiti niekolkych litrov vody a jontaku ako vodic vrelo uvital.
Toto pisem iba ako doporucenia, ako by sa dal tento SUPER maraton este vylepsit.

Este raz velky, priam velikansky palec hore vsetkym co mali spolocne s tvorbou maratonu. Uz teraz sa tesim o rok na stretnutie, ak teda zdravie, bike, manzelka a coskoro 3 deti dovolia :D
30.06.2016 - 00:07:58
011
Inak mne sa na tomto maratone velmi paci sposob znacenia. A hlavne to ze sa nesprejuju sipky na kmene stromov ako napriklad na Marikovskom, Puchovskom maratone. Tam kazdy rok pribudnu po kmenoch nove a novsie typy sipiek. To potom ked sa idem previest aj mimo maratonu tak si pripadam ako v Bronxe ;-) a pocas zavodu musis tiez v hlave selektovat iba isty druh znacenia a ostatne ignorovat.
Predsa len to znacenie faborkami mi pride setrnejsie ku prirode :-)
30.06.2016 - 08:46:12
01
U mna to bol vobec prvy mtb maraton,vdaka organizatorom zan. Dal som si 39km a islo to dobre, hoci poslednych 10 km bolo tazsich, ale po lukach som nastastie tlacit nemusel.Najvacsi problem mi sposoboval pot stekajuci na bryle a nasledne horsia viditelnost v tienistych usekoch. Ako to prosim vas riesite vy,lebo davat bryle na prilbu zhora pred kazdym stupakom a naspat na oci pred kazdym zjazdom nie je zrovna najlepsie riesenie,kedze nosim cocky,tak sa mi lepsie jazdi v bryloch.
30.06.2016 - 11:40:53
00
johhhny , kde má človek spoznávať svoje limity ak nie na pretekoch? Limity vo veľmi náročných podmienkach, v pretekovom tempe. Zase to netreba brať tragicky, ak niekto tesne po preteku nevie stáť na nohách. Za chvíľu sa dá dokopy a aspon zistí, že dokáže oveľa viac než si myslel.

kajto, okuliare občas priebežne oplachujem (aj keď voda je vzácna). Niekto jazdí s čelenkou, aby mu to nestekalo. Ale dokonalé to nebude nikdy. Ja si vravím, že vždy lepšie ako mať zrná minerálov v očiach.
30.06.2016 - 12:10:29
00
kajto ahoj, tiez mam tento problem v lete a riesim to tak ze pod prilbou nosim na hlave taku cyklisticku satku, ja to volam rukav, je to syntetika, natiahnute to mam az na celo a kedze je to kapku dlhsie tak mi to vie aj trochu ochranit krk pred spalenim. Celkom rychlo to schne aj same pod prilbou a tymto som sa zbavil potocikov potu co mi sli do tvare a do oci.
30.06.2016 - 12:57:01
00
keyboard_arrow_up