Hornonitrianska ALPINA MTB Tour Pravenec

15.05.2010
3. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Pravenec (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Každý má právo na subjektívny pohľad na ten-ktorý maratón.
A časom sa z množstva maratónov samé vygenerujú tie kvalitné a menej kvalitné, čo sa odzrkadlí
/a už aj teraz sa odzrkadľuje/ na počte zúčastnených pretekárov.
16.05.2010 - 20:19:33
00
- vycitat niekomu nieco je lahke , no skuste si nieco take zorganizovat a uvidime
- mne osobne sa hlavne lubilo to , ze bol urceny clovek na ocistu bikov, takze to slo pomerne rychlo aj ked je skoda, ze nebolo viacej hadic
hlavne mi tam chybalo viacej info tabul
- co sa tyka toho gulasu , ten bol najlepsi, aky som doteraz na pretekoch jedol
- ako tu uz bolo povedane, ked ti nesedi blato a nechces sa zaspinit , tak radsej sed doma
nikto ho tam schvalne nenanosil a nato ake je pocasie , tak to bolo este pomerne dobre
- ja osobne som sa zabavil az-az a ked to niekomu nestacilo , tak nech ide radsej niekde na zabavu a nie na preteky ( tam sa ide hlavne jazdit a nie sa zabavat)
- ja uz teraz viem, ze narok som tam znova :)
16.05.2010 - 20:21:53
00
blato moc nemusím tak som nešiel. ale ja osobne by som bike umývať cudziemu človeku nedal. a už vôbec nie vapkou. čím ale netvrdím že chalan nevedel.
16.05.2010 - 20:29:51
00
A čo kritici výkonnostne ste na tom ako?...........
Alebo len mudrlanti?
Barbiebike,trapas je to,keď víťaz hlavnej kategórie a ani druhý a tretí na dlhej trati nedostane nič!Myslím tým žiadnu cenu,tak ako sa to stalo v Partizánskom v roku 2008......
Pravenec nebol super,ale bol to dobrý maratón.


Co ma spolocne kritika s vykonnostou? To ked zajazdim o hodinu horsi cas ako vitaz tak mam drzat hubu??To si robis srandu?
16.05.2010 - 20:58:30
00
Co ma spolocne kritika s vykonnostou? To ked zajazdim o hodinu horsi cas ako vitaz tak mam drzat hubu??To si robis srandu?

presne tak :P
16.05.2010 - 21:21:06
00
No tak teraz sa k tomu vyjadrim aj ja. Bola som minuly rok na preteku aj v Partizanskom a aj teraz v Pravenci. Myslim, ze sa to neda porovnat. Sprchy v Pravenci chybali, nehovorim uz o tom WC. A to umyvanie bicyklov, s tou sprskou z hydrantu, s tym teda moc nenaumyvas. Pocasie je take ake je, takze kto nechce pretekat v blate, ma na to cestu a nie horu, aby sa nahodou nezaspinil od blata.A este k tomu zarabaniu. Myslim, ze tie 2 enervit tabletky sa nedaju porovnat s cenou- s ponozkami a s dusou co davalo Partizanske a ani s obcerstvovackami. 2 listky na pitie a na jedenie si dostal tak isto aj v Partizanskom. Tento pretek ma tento rok sklamal na plnej ciare. Myslim, ze buduci rok uz ani nepridem a tesim sa buduci vikend, ze sa stretneme v Partizanskom na letisku...

Je síce pekné, že si bola tam aj tam...aj ja som už bol všelikde za tých 9rokov, čo jazdím amatérske preteky..Ja som mal bike v sobotu umytý wapkou,nie sprškou z hydrantu..apropo,tá bola kde?? :D Napísal som, že pretek v Pravenci nebol výkladnou skriňou, čím som snáď dal NAJAVO JASNE, že mal svoje nedostatky..Lenže keď to porovnám s mojím(naštastie kedysi) domácim pretekom v Partizánskom..brr!! A vieš o tom, že každý tie proklamované ponožtičky a dušu(na základe ktorých staviaš kvalitu preteku) nedostal?? A čo ceny pre víťazov?? Opýtaj sa ich!! Jedného mám v tíme.. Cenu obdržal cca pred mesiacom!! Len tak z rúčky do rúčky systémom- Tu máš a vypadni!! Toto má motivovať mladých k športovaniu??? Smiešne a trápne zároveň..Videla si v Pravenci ako sa motivovali deťúrence?? Ak nie mám v mobile videjko-rád poskytnem..
16.05.2010 - 22:03:54
00
Je síce pekné, že si bola tam aj tam...aj ja som už bol všelikde za tých 9rokov, čo jazdím amatérske preteky..Ja som mal bike v sobotu umytý wapkou,nie sprškou z hydrantu..apropo,tá bola kde?? :D Napísal som, že pretek v Pravenci nebol výkladnou skriňou, čím som snáď dal NAJAVO JASNE, že mal svoje nedostatky..Lenže keď to porovnám s mojím(naštastie kedysi) domácim pretekom v Partizánskom..brr!! A vieš o tom, že každý tie proklamované ponožtičky a dušu(na základe ktorých staviaš kvalitu preteku) nedostal?? A čo ceny pre víťazov?? Opýtaj sa ich!! Jedného mám v tíme.. Cenu obdržal cca pred mesiacom!! Len tak z rúčky do rúčky systémom- Tu máš a vypadni!! Toto má motivovať mladých k športovaniu??? Smiešne a trápne zároveň..Videla si v Pravenci ako sa motivovali deťúrence?? Ak nie mám v mobile videjko-rád poskytnem..


Dušan, to hadam nemyslis vazne :D Skus sa opytat svojho clena ako to bolo s tou cenou. Ako som pocula, cena sa iba reklamovala a nie, ze ju nedostal. A ,,Vankes" to dobre vie ako to naozaj bolo a nie, ze tu mas a vypadni.
16.05.2010 - 22:21:51
00
Uz to nechajte. Proste maju co zlepsovat. Mohli by ste hodit dake fotecky.
16.05.2010 - 23:21:46
00
No podla mna najvacsie minus bol nedostatok informacii. Malo byt viacej informacnych tabul s pokynmi, ako aj smerovniky. Tak by sa viacej bikerov dozvedelo informacie, ktore teraz kritizuju. Napr. nedostatok WC. Speaker totiz povedal, ze k dispozicii su pretekarom aj WC vsetkych podnikov v Pravenci uz od 7:30 rano, aj ich vymenoval a povedal pocet. A bolo ich teda hodne. :-) Proste, v igelitke mi chybal nejaky letak, kde by bola mapka s miestom startu, prezentacie, moznostamii parkovania a umytia a dalsich veci. Nepacil sa mi presun obcerstovacky. Dalej mi chybala este aspon jedna WAPka, na druhu stranu toho chalana, co biky umyval chvalim. Trat bola perfektna, ja organizatorov chvalim. Vratane tych blatistych usekov, ktore som si uplne vychutnal :y: . Ak niekto ide na preteky po tyzdennom lejaku a nadava na blato, nech sa da vysetrit na svojpravnost. Nehovorim, ze by sa ta trat nedala spravit cela sucha, ale k comu by to bolo? Predsa toto je ta jedinecna moznost jazdit taketo extremne podmienky s full servisom. Pritom to bolo vymyslene tak, ze tlacit bolo treba minimalne. Kapela mi sedela, ale podla toho by nikto nemal organizatorov hodnotit, je to vec vkusu. Speaker bol podla mna v norme.
Moje celkove hodnotenie je prevazne pozitivne.


dobrý nápad do budúcna, na jednu A5 info a mapka. . do budúcna určite.
17.05.2010 - 09:18:56
00
kvalitu organizacie mozete ocenit buducou ucastou alebo neucastou a ked bude na starte 100 ucastnikov mozno organizatorom svitne ze nieco je nie v poriadku ak ich bude viacej ako 200 tak pre vacsinu urobili vsetko co od nich ocakavali , kvalita maratonu zavisi aj od poctu fotografov na trati :lol:
kde mate nejake dalsie fotky chcem vidiet ten bahenny kupel :wasntme:
17.05.2010 - 10:22:23
00
Jánošík neprovokuj, dobre bolo. Odvčera má Červo na stole report, čoskoro ho vyvesí. Aj fotiek bude dosť. Pravenec bol maratón na ktorý sa nezabúda.
17.05.2010 - 11:04:56
00
Jánošík neprovokuj, dobre bolo. Odvčera má Červo na stole report, čoskoro ho vyvesí. Aj fotiek bude dosť. Pravenec bol maratón na ktorý sa nezabúda.


to veru sa nezabudne :-) junior 1x vyhral:-)))
17.05.2010 - 12:22:46
00
Pozorne čítam všetko čo sa píše. Jedno je isté. Počasie spraví vždy svoje, a to nám nehralo do karíet. chceli sme spraviť jazdivú trať. Pravda je, že problém sú sprchy. Určite by to nebol problém za slnečného počasia a sucha. Sme radi že nám nikto nezablúdil, neboli sťažnosti na značenie a to je najväčší problém. Ceny dostal každý a aj deti ktoré išli len okolo a to je pre ne motivácia aby sme mali aj mládež a nie samých veterénov a hobíkov. Spomýnate Partizánske. to je trochu iná lokalita, je to v meste na štadióne, a kritizovať to môžme až po preteku. Držím Partizánčanom palce aby im nepršalo, pretože za slnka a sucha je tam 400 ludí. za mokra bubú problémy s očistou všade. Viem aj ja, že ceny v Partizánskom nedostali víťazi na dlhej v mužoch. Bolo mi ľúto Lamiho z Košíc čo vyhral. bol tam aj Milan Barényi a išiel domov bez ceny. Ale na maratón tam Príde zas.
zatiaľ. tolko., do budúcna to budú kontajnerové sprchy alebo iná lokalita pri sprchách.
17.05.2010 - 16:03:44
00
kvalitu organizacie mozete ocenit buducou ucastou alebo neucastou a ked bude na starte 100 ucastnikov mozno organizatorom svitne ze nieco je nie v poriadku ak ich bude viacej ako 200 tak pre vacsinu urobili vsetko co od nich ocakavali , kvalita maratonu zavisi aj od poctu fotografov na trati :lol:
kde mate nejake dalsie fotky chcem vidiet ten bahenny kupel :wasntme:

Neviem či kvalita závisí od počtu fotografov a aj od účasti. skorej od kvality pretekárov, a od cien a perfektného značenia a jazdivosti trate, aby tam bolo všetko. technika, ako aj tiahle pasáže a aj zjazdíky. Taktiež to závisí od počasia na 90%. Zažil som to na maratónoch aj slnko aj vodu a bahna a aj to že sme sa kúpali v rajeckej lesnej v potoku.a nie len tam.
Každopádne pri peknom počasí je všade dobre. Niekto má na ceny viac, niekto menej. to neriešim .značeniea jazdivosť trate za každého počasia je to najdôležitejšie. Svetové poháre sme jazdili aj v horších podmienkach a o 4 sprchách.
Verím že nie sme jediný,komu počasie uškodilo. každý vie do čoho ide ked prší.
17.05.2010 - 16:42:03
00
par poznamok odo mna.

skoda zmeny miesta startu. najazd do uzkeho terenu 80m po starte bolo divne uz aj pri relativne malom pocte ucastnikov na strednej - neviem si predstavit co by sa dialo pri 400 ludoch.

kulturna vlozka pred cielom by za sucha bola uplna parada v podmienkach ktore boli celkom haluz. ani si nechcem predstavit ako to tam bude vyzerat ked to uschne. vyzeralo to celkom rozryte.

po prvom dlhsom zjazde ked sa napajalo na asfaltovy vyslap a odbacalo sa dolava. oznacit to skooooor. roky predtym sa to slo rovno dalej dole a aj sipka na strome to tak ukazovala, teraz sice to na asfalte bolo oznacene ze tade nie ale fakt to bolo prekvapive a bolo sa treba tocit.

sprchy neriesim, wapku tiez nie.

o prejav hrusticky huzevnatej som nastastie prisiel ale aj tak. taketo veci nemaju co na maratone robit aj ked by si za to zaplatili.

o rok znovu a vdaka :)
17.05.2010 - 17:09:19
00
keyboard_arrow_up