Author Bikemarathon Súľovské skaly

19.06.2010
4. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (21)
anarchistaCraObsGreywolfHenojanci30jasopetokubasLakynoMarianSUPoborPa3kPETER MICHALEKrichardlesilvesterSp4joTrancetritolvankesZigo
Asi som bol jednym z mala ludi, ktori si to blato uzivalo. Vcera som si jazdu vychutnaval od zaciatku az do konca.. Uplna paradicka. Organizacne nemam co vytknut. Jednotka s hviezdickou odo mna. Vdaka organizatorom a aj vsetkym ludom pri trati, ktori povzbudzovali a pomahali ako sa len dalo.. (hadice, vedra s vodou, mili ludia na obcerstvovackach, tety v kuchyni,...)

Aj nabuduce :-)
21.06.2010 - 00:32:59
00
Asi som bol jednym z mala ludi, ktori si to blato uzivalo. Vcera som si jazdu vychutnaval od zaciatku az do konca.. Uplna paradicka. Organizacne nemam co vytknut. Jednotka s hviezdickou odo mna. Vdaka organizatorom a aj vsetkym ludom pri trati, ktori povzbudzovali a pomahali ako sa len dalo.. (hadice, vedra s vodou, mili ludia na obcerstvovackach, tety v kuchyni,...)

Aj nabuduce :-)


Ludia v Sulove su vzdy fajn :y:
21.06.2010 - 00:51:38
00
Co sa ti na nej nepaci ? Mne sa velmi :inlove: :y: Ale ze si to ty ;-)

Na nej samotnej nie je v podstate nic zle, ale vies si predstavit tie pocity v spojeni toho obrazku slecny s menom Roman? To ako keby som bol v Thajsku. :D
21.06.2010 - 01:11:37
00
Z môjho pohľadu to bol výborne zorganizovaný maratón a v úvode sa i touto cestou chcem poďakovať organizátorom i samotnému pánovi riaditeľovi za vytrvalosť i za nepriazne počasia..

Dlho som váhal, či ísť, či nie..ako každý rok som sa prebudil do upršaného rána a nastala dilema, podniknúť cestu do súľova, či ostať doma, ísť do Suľova a fotiť, či pretekať, ak pretekať strednú, či krátku..a tak som bol v Súľove okolo 7.45h a až do 8.30h som sedel v aute a tuho premýšlal..

Nakoniec som sa rozhodol pre strednú, prestalo pršať..
Prezenčka bola rýchlo odbavená, ja rýchlo späť pri aute a nástup na prvú vlnu..
Štart..pohodové tempo, prvé lúky a prvé pády, brod v polmetrovej vode, asfalt, Bodina..chuť to zabaliť..ani dole kopcom a s ťažkosťami hore, rozmočený terén, blato, voda..občestvovačka vo Vrchteplej (ochotní ľudia, wapka). Stúpanie po lúkach, zjazd do Súľova. Po lúkach to bol pre mňa riadny masaker, plášte nedržali a tak som aj strácal sekundy.
V Súľove riadne pršalo a cesta na sedlo Javor sa niesla v takomto duchu (dosť pomohli aj pomocníci pri skalných prahoch..). V zjazde do Hrabového sa mi zasekla reťaz od nánosov blata, ale naštastie to bol môj jediný problém na trati. Od tohto úseku to boli v podstate enduro preteky až po Hričovské Podhradie, blato sa miešalo s trávou, vodou, našťasie kyblová wapka v Podhradí fungovala veľmi dobre..
Od tohto úseku bolo síce stúpanie na Rôsoviny, ale v podstate po tvrdom teréne takmer až do ciela s výnimkou blativého úseku a lúk do Podhoria a samotného Súľova..

Značenie bolo dokonalé, nedalo sa zablúdiť a keby ani nebolo, tak podľa stôp sa dalo ísť..
Občerstvovačky OK, príjemný a ochotný ľudia, hoci v tomto počasí aké bolo sa žiadalo viac umývačiek (ale to sa nedá dopredu naplánovať)..
Prezenčka v pohode, dlho som nestál a bola plynulá..
Trasa: náročná, ale pekná..a páčil sa mi aj kultúrny program, lambada..
Parkoval som na ulici pri domoch, takže OK, na lúku by som mojím autom asi nevyšiel, lepšie bolo ihrisko z minulého roku (hoci teraz to bolo bližšie k štartu).
Wapiek bolo dosť, ale i tak sa mi to zdalo pomalé,ale to závisí asi od ľudí..

Celkovo som spokojný, len nech nám nabudúci rok vyjde konečne i počasie!!
21.06.2010 - 08:52:32
00
Asi som bol jednym z mala ludi, ktori si to blato uzivalo. Vcera som si jazdu vychutnaval od zaciatku az do konca.. Uplna paradicka. Organizacne nemam co vytknut. Jednotka s hviezdickou odo mna. Vdaka organizatorom a aj vsetkym ludom pri trati, ktori povzbudzovali a pomahali ako sa len dalo.. (hadice, vedra s vodou, mili ludia na obcerstvovackach, tety v kuchyni,...)

Aj nabuduce :-)


Musim suhlasit, nie ze by som sa nejak vyzival v blate, ale po tom co som pocul o vlanajsku, myslel som ze radsej nepojdem. Ale pre istotu som v obave tlacenia z kopca nahodil nove Mountain kingy (omylom 2,0 miesto 2,2), ale aj v tejto sirke(alebo prave preto?) drzali skvele. Nakoniec som ostal na dlhej a nelutujem, aspon pre mna padol mytus o Sulovskom bahne a na dlhej boli najkrajsie pasaze. Zda sa ze bike je uplne v poriadku, dokonca brzdove gumicky na mojich V-ckach vzadu uplne nedoknute a vpredu ubudli mozno nejake desatinky mm. Jediny problem ze v tom bahne mi lepila najmensia pila, takze v najblativejsej druhej tretine som musel slapat kopce na strednej alebo tlacit( ale co uz cakat po asi 10 retazi na 133,3mm) :)
Organizacia uplne bez chyby ( Wapky bez dlheho cakania, teple sprchy, jedlo, obcerstvovacky a ludia okolo, hudba po dojazde...) este keby to chceli organizatori doviest do dokonalosti, tak by sa hodili wapky na obcerstvovackach po najblativejsich usekoch. ta jedna co bola tusim v Bodinej po prvom blativom useku, ked mi to strielalo uz aj z kopca bola super, ( a este jedna hadica co poskytol chlapik zo svojho rodinneho domu) :D keby to bolo este aspon na 2-3 kritickych, tak je to uplna idylka
21.06.2010 - 09:15:13
00

Este jedna zabavna vec asi na 70km som si vsimol uplnou nahodou ze mam zamknutu vidlu, nejak mi to nechybalo, bahienko ma aj svoje vyhody :)
21.06.2010 - 09:25:33
00
Mne stačilo, keď mi v Hričovskom Podhradí a v Lietavskej Závadke kýblom obliali prevody aby som v nasledujúcich stúpaniach mohol zaradiť malú pílu :)
A ja som zase jeden zjazd šiel s locknutou zadnou stavbou a tiež som si to nejak nevšimol :P
21.06.2010 - 09:27:43
00
včera som moc času na zhodnotenie nemal, ponáhľal som sa na oslavu (ktorá bola mimochodom super :y: )

krátka trať bola včera tak akurát, po štarte som sa trošku uškŕňal keď ma v stúpaní po asfalte do Hradnej obehli snáď aj baby, lenže potom v prvom nájazde do terénu to bolo o niečom inom :lol: prvý highlight bol brod pred Bodinou, v živote nikdy tam nebolo toľko vody ako včera, Tomáš Jakubčík na mňa zakričal už dosť neskoro, že je to doooosť hlboké...no nič mokré som mal dokonca až rukavice :lol: síce som sa trošku trápil do kopca, ale o to viac som si to užíval v zjazdoch pri pohľade na všetkých predo mnou ako lietajú kade tade :D na občerstvovačkách som stál všetkých, ionťáku vo vaku moc neubúdalo tak som ani nedoplňoval, melóny boli výborné...
trošku som si "pokecal" s jedným bikerom, ktorý ani za svet nebol ochotný trošku uhnúť zo stopy, keď som mu povedal "zľava" alebo "sprava" ale tak každý sme nejaký...Rôsoviny a Roháč boli celkom ok, posledný zjazd do cieľa už taká baviačka, nad výstrahami typu "šmýka to tam" som sa iba pousmial :P nakoniec som skončil niečo za 30-tkou, čas 3:20h...Terry mi umyl bike :handshake: osprchoval som sa asi ako jediný v miestnom PD, keď som pracne prehovoril miestneho "vedúceho"...

jediná "škvrna" včerajšieho dňa bolo to, že mi český chlapec dosť nešťastne oškrel auto :punch: ;(
bol tam sám a tak som na neho zreval, že sa skoro chudák rozplakal...parkovali za mnou v miernom kopčeku, oprel si bike o ich auto a ten sa samozrejme rozbehol rovno do môjho auta a krásne rohom označkoval zadné dvere :@ :tmi:

Katko, kričal som takmer všetkým, že tam je hlboko, len akosi mi nikto neveril... Ale potom uveril :D A keby si tam nevpálil, nemal by si takúto parádnu fotku...

Prílohy:

34041_1421402249789_1074671469_2027275_5609986_n.jpg
34041_1421402249789_1074671469_2027275_5609986_n.jpg 79.56 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2010 - 09:29:09
00
Z môjho pohľadu to bol výborne zorganizovaný maratón a v úvode sa i touto cestou chcem poďakovať organizátorom i samotnému pánovi riaditeľovi za vytrvalosť i za nepriazne počasia..

Dlho som váhal, či ísť, či nie..ako každý rok som sa prebudil do upršaného rána a nastala dilema, podniknúť cestu do súľova, či ostať doma, ísť do Suľova a fotiť, či pretekať, ak pretekať strednú, či krátku..a tak som bol v Súľove okolo 7.45h a až do 8.30h som sedel v aute a tuho premýšlal..

Nakoniec som sa rozhodol pre strednú, prestalo pršať..
Prezenčka bola rýchlo odbavená, ja rýchlo späť pri aute a nástup na prvú vlnu..
Štart..pohodové tempo, prvé lúky a prvé pády, brod v polmetrovej vode, asfalt, Bodina..chuť to zabaliť..ani dole kopcom a s ťažkosťami hore, rozmočený terén, blato, voda..občestvovačka vo Vrchteplej (ochotní ľudia, wapka). Stúpanie po lúkach, zjazd do Súľova. Po lúkach to bol pre mňa riadny masaker, plášte nedržali a tak som aj strácal sekundy.
V Súľove riadne pršalo a cesta na sedlo Javor sa niesla v takomto duchu (dosť pomohli aj pomocníci pri skalných prahoch..). V zjazde do Hrabového sa mi zasekla reťaz od nánosov blata, ale naštastie to bol môj jediný problém na trati. Od tohto úseku to boli v podstate enduro preteky až po Hričovské Podhradie, blato sa miešalo s trávou, vodou, našťasie kyblová wapka v Podhradí fungovala veľmi dobre..
Od tohto úseku bolo síce stúpanie na Rôsoviny, ale v podstate po tvrdom teréne takmer až do ciela s výnimkou blativého úseku a lúk do Podhoria a samotného Súľova..

Značenie bolo dokonalé, nedalo sa zablúdiť a keby ani nebolo, tak podľa stôp sa dalo ísť..
Občerstvovačky OK, príjemný a ochotný ľudia, hoci v tomto počasí aké bolo sa žiadalo viac umývačiek (ale to sa nedá dopredu naplánovať)..
Prezenčka v pohode, dlho som nestál a bola plynulá..
Trasa: náročná, ale pekná..a páčil sa mi aj kultúrny program, lambada..
Parkoval som na ulici pri domoch, takže OK, na lúku by som mojím autom asi nevyšiel, lepšie bolo ihrisko z minulého roku (hoci teraz to bolo bližšie k štartu).
Wapiek bolo dosť, ale i tak sa mi to zdalo pomalé,ale to závisí asi od ľudí..

Celkovo som spokojný, len nech nám nabudúci rok vyjde konečne i počasie!!

Kto to je :bug: :!: :rofl:

Prílohy:

PICT4711.JPG
PICT4711.JPG 398.29 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2010 - 09:32:03
00
Skicool, tak Teba som si naozaj nevšimol, dik za foto..
Zatiaľ mám také foto, že buď tam nie som, alebo som rozmazany, poprípade s polovičkou tela.. :rofl:
21.06.2010 - 09:34:47
00
Katko, kričal som takmer všetkým, že tam je hlboko, len akosi mi nikto neveril... Ale potom uveril :D A keby si tam nevpálil, nemal by si takúto parádnu fotku...

A zvyšné fotky budú kedy. Sa teším, hádam si aj mňa cvakol, šak som tam šiel pomaly a skoro zapadol :D
21.06.2010 - 09:35:45
00
Katko, kričal som takmer všetkým, že tam je hlboko, len akosi mi nikto neveril... Ale potom uveril :D A keby si tam nevpálil, nemal by si takúto parádnu fotku...


fuuu, pekne ;) :y: :rofl:
21.06.2010 - 09:47:42
00
A zvyšné fotky budú kedy. Sa teším, hádam si aj mňa cvakol, šak som tam šiel pomaly a skoro zapadol :D

Všetkých, skoro 900 fotiek, bude dnes večer u nás na stránke. Mali byť už včera, len sme akosi nestíhali. Na brode som cvakol takmer všetkých účastníkov 50tky aj 25tky a cca. prvých 10 z dlhej.
21.06.2010 - 09:51:20
00
Aj ja sa chcem podakovat organizatorom za vydareny maraton. Pocasie bolo idealne (aspon sa clovek neprehrial :rofl: ), blatko som si tiez uzival (aspon som sa posmykal trosku) a kuriatko v cieli bolo genialne ako kazdy rok. :) Uz sa tesim na dalsi rocnik :)
21.06.2010 - 09:58:04
00
Skicool, tak Teba som si naozaj nevšimol, dik za foto..
Zatiaľ mám také foto, že buď tam nie som, alebo som rozmazany, poprípade s polovičkou tela.. :rofl:

Ako si ma mohol vidiet keď sa dívaš do zeme 8) a ešte žuješ :pizza: okuliare :lol: :lol:

Prílohy:

PICT4710.JPG
PICT4710.JPG 874.25 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2010 - 09:58:24
00
keyboard_arrow_up