AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

23.06.2018
4. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Výsledky
Zúčastnených bikerov (187)
11kuboace123ajetoaJoNAlex2002Alfandrej25andrejxcxAsgaardbaggio79bajajakbajobbBartoBikeCrewbikerLacibimjeamBlejstilbmartinbontragerBorsobozikandrej18Branus6bukasenBuro78carloscatcherxxcicerociga87cowboyDavacdavid987dobi235dominik81DudelDURI76Durijodurmidurydymyeboriselvilaemsiennioericzemerik078fabkoferi_yogiFrantisek20177GaliPetgebulagizmo16gogo2GreywolfHack3rhartmannrodoHazardHladkohouseloverchalan25rZvChicothicemanImromanIvan2jaja76james9janakudijanci30JanoTrnovejaroslav_hjelo520johny29jojo1970JozefCR1julo93Jurošík1kamilovicKaskiKeramsonkerrysmanKinDokirikiwipopKockakolloMTKopkokucoflylavorkamlegiLIGRLubik_DKLuboSRHClucklukas6s8plukjurluky64majcikmajkoMajkyFmali6Marcel2808marek3xmarekoleksakmargavMarin1maros1974Martin-BikerMartin1411matej12345mfraterMirexmirinkosokolmisko_hraskomjkMoaiMomo131mravacmsecomYnonadroninofurekObruckOKNA.HURAKOlgojondrej.petruoxa1pagi182bfpalimaj22PatrikMpavol.cerny83petagPeterNDpeterpjpeterpppeto333aiPeto661pilaparnicapipistabenopisonPogo89Polkiissportoremotomas88richterrichtoškaRobbieLisrobikkaRobo87robo96Roboop76Rodrigo75RomanksRomanOrigosRULESamuelllsantacruz1seamastercontrolsidesimon567siso33SMECAKSNBzuzisolariz79Specialmanspecmariostankomstarcokstarsidurcovsten-tntcrewStevik221Strenkistriezasuezkatatolacothe-redsoxThomasKayTono26SCtsabolUrsusvladino9VrskowagnerrobowaskytoxbikerZdendo70zdenobednar2001
smutné ale je to tak, všetky dovody som postrehol pošas zavodu, niektorý na mna pozerali, keď som si odpad doviezol do ciela ...
zhrniem to, to je take slovenske,
15.08.2018 - 22:29:16
03
Smutné, aj keď som vynechal posledné dva ročníky, tak Súľov patril medzi moje obľúbené maratóny. Rok je dlhá doba, tak verím že si to ešte rozmyslíte. Ale ak aj nie, tak úplne chápem dôvody.
15.08.2018 - 22:36:57
03
I keď som zažil len jediný ročník Súľova/2017 hovorím škoda, veľká škoda. Pozrel som si čo som minulý rok po akcii napísal a pripomenul si fakt super chvíle. Mrzí ma, že vďaka hovadam akých p. Strečanský spomína sa takéto skvelé podujatie ruší ale rozumiem tomu. Za Vašu prácu veľká VĎAKA :bow: Obávam sa aby sa "vďaka" takýmto premotivovanym blbcom nerušili aj ďalšie maratóny s históriou.
Snáď sa to nestane ďalšiemu, ktorý budúci rok tiež oslavuje 20. výročie....
15.08.2018 - 23:08:53
06
Zhrnute to bolo pekne no je velka skoda ak Sulovsky maraton naozaj skonci...kazdopadme chapem organizatorov. Ja som ho absolvoval asi len dva ci tri krat, no bol som nadovsetko spokojny.
15.08.2018 - 23:23:50
01
Už minulý rok mi bolo jasné že maratón začína narážať na strop svojich možností ,ale že sa ruší kôli arogancii účastníkov ma fakt mrzí.
16.08.2018 - 02:30:23
00
To ako fakt skončí tento legendárny maratón? Normálne neverím vlastným očiam čo to čítam. Organizačne najlepší na akom som sa na slovensku zúčastnil. Ja verím že to ešte prehodnotia, lebo ten pomer medzi "slušnými" a "neslušnými" bikermi je určite vysoko v prospech tých slušných.
16.08.2018 - 02:47:00
02
Dakujeme za vsetko !!!
16.08.2018 - 06:54:13
06
Je to samozrejme des. Ja som sa tiež napr. stretol s nadávkami na moju stranu, ale som to aj opätoval. Chlap mi nadával, pretože išiel ako blb a ja som súrne potreboval zastaviť. Nebolo to v nejakej neprehľadne zákrute, ale v takom ľahko točivom teréne a zastavoval som pomaly. Ľudia vôbec nedodržujú odstup a nesledujú čo sa pred nimi deje. Dupú v zjazdoch do pedálov ako blázni, pritom ich technické schopnosti sú často nie bohvieaké. A pre mňa, sa bohužiaľ, zo Súľova sa stala veľká masovka. Aj kvôli tomu sa tam stretne veľké množstvo idiotov na 1 m2. A to množstvo odpadkov je na grc, Aj teraz na Horali. Boha veď to je neskutočné koľko bordelu bolo ešte tesne pred cieľom. To si akože v tom poslednom stupáčiku niekto ešte dá do huby gél? My čo chodíme dlhšie trasy a pomalšie to pekne vidíme, pretože pred nami prejde na niektorý miestach veľké množstvo pretekárov. Ako stane sa, že človeku vypadne alebo čo, ale toto nie je o tom. Slavovi a tímu patrí veľká vďaka za top maratón na Slovensku. S Horalom je to dvojka, ktorá bola vždy u mňa najvyššie. Kvitujem aj zrušenie ročníka. Tiež by som mal toho plné zuby. A možno by pomohlo zredukovať počet účastníkov a v deň pretekov neriešiť žiadnu registráciu. Každý má predsa dosť času si účasť rozmyslieť. Nežijeme v stredoveku, že si človek nezistí počasie, stav trate a pod...
16.08.2018 - 09:28:17
04
Osobne si myslím,že maraton nekončí, ale predá sa meno. Resp bude ho organizovat niekto iný. Otázna potom ostane kvalita maratónu. Neverím tomu,že najlepší maratón na Slovensku už nebude.
16.08.2018 - 09:41:29
00
Veľmi smutný koniec jednej maratónskej éry. Ale je to bohužiaľ obraz dnešnej spoločnosti! Trochu pokory by mladým premotivovaným "profihobíkom" nauškodilo. Slavo si to za tých vyše 20 rokov "práce pre druhých" nezaslúži. Myslím, že toto rozhodnutie sa nerodilo vôbec ľahko. Ale asi hrniec prekypel... Viem o čom hovorím. Zažil som ešte jeho cestné cyklomaratóny v Mošovciach, keď ani prilba ešte nebola povinná ;-). Slavo vďaka. Snáď v budúcnosti ešte niečo zorganizuješ, možno v inej forme.
16.08.2018 - 09:50:53
09
mne uz v polke prispevku bolo z toho celeho smutno :-(
16.08.2018 - 10:06:43
08
Neverím čo čítam. Ale Ďakujem za tie krásne roky na Sulove. Tam som začal jazdiť maratóny a aj vďaka vám sa tomu venujem doteraz. Je mi z toho smutno.
16.08.2018 - 13:54:07
01
Do Súľova to mám na skok, cítim sa tam ako doma. V posledných rokoch MTBčku veľa nedám, preto som sa nezúčastnil, ale je mi to strašne ľúto. Mal som slzy v očiach, keď som to dočítal. Spomínam si ako v roku 2004 ako malý chalan som tam bol prvýkrát pozrieť a totálne ma to dostalo. Povedal som si, že o rok to vyskúšam. Aby ma pustili na štart, kvôli maratónu som kúpil svoju prvú prilbu a neskutočne som si to v tom 2005-tom užil. A pár ďalších ročníkov potom. Okukával som bicykle a obdivoval som borcov, čo dali "dlhú". Kto stál v Súľove na bedni, bol pre mňa poloboh :)
Z príspevkov na facebooku alebo tu na fóre pred maratónom vždy bolo cítiť, ako to všetkých v tíme okolo Slava baví, koľko do toho dávajú času a energie a hlavne aké výsledky za nimi ostávajú. Tá práca na trailoch s krompáčmi a lopatami je ale asi nič v porovnaní so všetkými papierovačkami a povoleniami, ktoré treba vybaviť. Nielen Vy, ale všetci organizátori podobných akcií na Slovensku majú môj obdiv.
Súľov mal vždy tú atmosféru, ako Slavo píše, že stretli sa podobne "postihnutí" jedinci. A hlavne, podobná atmosféra je na behu, ktorý Slavo začal organizovať. Dúfam, že tento rok nás nečaká posledný ročník. Ak si chcete tú pravú "súľovskú" atmosféru užiť, obujte tenisky, potrénujte a príďte v októbri.
Slavo, díky za všetko.
16.08.2018 - 14:43:34
04
Už druhý môj obľúbený končí. Podajte mi vreckovku...
16.08.2018 - 14:45:31
02
ja nechapem preco sa organizatori - vseobecne - snazia na maraton prilakat co najviac roznych ludi - pekne bolo na zaciatku napisane - "Na akciách tohto typu sa kedysi schádzali ľudia, ktorí cyklistiku mali v srdci a na akciu si prišli zajazdiť z radosti a tešili sa, že stretnú rovnako „postihnutých“ jedincov." - teraz sa tam da stretnut fakt vselico a cim viac ludi tym vacsia koncentracia blbcov v kombinacii s preplnenymi tratami. Maraton (konkretne Novo Dubnicky) som si vyskusal len 2x za posledne 2 roky. Nikdy ma pretekanie extra nelakalo - hlavne koli masovke. Popridavat kategorie pre rodiny s detmi, E-biky a pomiesat to s trasami pre ludi co idu naozaj pretekat nieje moc stastne - zasa pisem vseobecne.

Naopak mam pocit ze chybaju podujatia pre rekreacnych cyklistov - lebo 3/4 maratoncov sa pride povozit, pokecat a najest na obcerstvovackach a to s pretekanim nema nic spolocne. Zbytocne si tam potom prekaza masa ludi navzajom s odlisnym cielom.

No a na zaver - obaly z gelov a tyciniek zacinam vidat v lesoch a popri cestach aj mimo maratonov a organizovanych podujati.
16.08.2018 - 15:10:37
01
keyboard_arrow_up