AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

23.06.2018
4. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Výsledky
Zúčastnených bikerov (187)
11kuboace123ajetoaJoNAlex2002Alfandrej25andrejxcxAsgaardbaggio79bajajakbajobbBartoBikeCrewbikerLacibimjeamBlejstilbmartinbontragerBorsobozikandrej18Branus6bukasenBuro78carloscatcherxxcicerociga87cowboyDavacdavid987dobi235dominik81DudelDURI76Durijodurmidurydymyeboriselvilaemsiennioericzemerik078fabkoferi_yogiFrantisek20177GaliPetgebulagizmo16gogo2GreywolfHack3rhartmannrodoHazardHladkohouseloverchalan25rZvChicothicemanImromanIvan2jaja76james9janakudijanci30JanoTrnovejaroslav_hjelo520johny29jojo1970JozefCR1julo93Jurošík1kamilovicKaskiKeramsonkerrysmanKinDokirikiwipopKockakolloMTKopkokucoflylavorkamlegiLIGRLubik_DKLuboSRHClucklukas6s8plukjurluky64majcikmajkoMajkyFmali6Marcel2808marek3xmarekoleksakmargavMarin1maros1974Martin-BikerMartin1411matej12345mfraterMirexmirinkosokolmisko_hraskomjkMoaiMomo131mravacmsecomYnonadroninofurekObruckOKNA.HURAKOlgojondrej.petruoxa1pagi182bfpalimaj22PatrikMpavol.cerny83petagPeterNDpeterpjpeterpppeto333aiPeto661pilaparnicapipistabenopisonPogo89Polkiissportoremotomas88richterrichtoškaRobbieLisrobikkaRobo87robo96Roboop76Rodrigo75RomanksRomanOrigosRULESamuelllsantacruz1seamastercontrolsidesimon567siso33SMECAKSNBzuzisolariz79Specialmanspecmariostankomstarcokstarsidurcovsten-tntcrewStevik221Strenkistriezasuezkatatolacothe-redsoxThomasKayTono26SCtsabolUrsusvladino9VrskowagnerrobowaskytoxbikerZdendo70zdenobednar2001
Organizátori sa iba prispôsobili dobe v akej žijeme. Veľa ľudí začalo športovať nie z presvedčenia ale iba kvôli "image" - smart hodinky, karbónový full, e-bike, odbehnúť maratón za každú cenu a potom fotky na facebooku. Každý len počíta kroky a kilometre na svojich smart hodinkách. A keď vidia Sagana na TdF tak potom chce byť každý majster sveta - aj cez mrtvoly. Smutné. Dá sa aj inou formou dostať ku športu a atmosfére podujatia - napr. Pedálovník...
16.08.2018 - 15:24:25
010
Gusto0 napísal:
Naopak mam pocit ze chybaju podujatia pre rekreacnych cyklistov - lebo 3/4 maratoncov sa pride povozit, pokecat a najest na obcerstvovackach a to s pretekanim nema nic spolocne. Zbytocne si tam potom prekaza masa ludi navzajom s odlisnym cielom.

Však toto sú podujatia najmä pre rekreačných cyklistov. To, že 10 percent pretekarov ide na bednu či zbiera body predsa nie je problém. Predtým nikdy nebol problém, keď sa stretli tieto dve skupiny, pretože každý si išiel to svoje. Nebolo proste toľko ľudí čo chceli ísť "na preteky". Jazdili najmä tí, ktorí sa tomu venovali z lásky k tomuto nadhernemu športu a nie pre image alebo, že je to teraz in... Súľov sa stal už veľkou masovkou na slovenské pomery, kde chodí raz toľko ľudí ako inde. Ja by som kvôli tomu už aj tak možno na budúci rok neprišiel. A aj preto posledné roky jazdím dlhšie trasy. Myslím, že ostatné maratóny si držia približný počet účastníkov. Ono bol vždy problém s bordelom po cyklistoch, ale je rozdiel 500-600 (čo zase nemôžeme považovať za veľké masovky) účastníkov a potom 1500 ako tento rok v Súľove. To sa potom nazbiera idiotov. Dá sa povedať, že Súľov doplatil na svoj komerčný úspech...
16.08.2018 - 16:13:28
03
Dakujem za Vase vyjadrenia a zaujem situaciu okolo bikemaratonu upokojit a riesit. Dost dlho po pretekoch som nevedel usporiadat myslienky, bol toho taky pretlak, ze som to potreboval vypustit na chvilu z hlavy. Mate pravdu, 20. rocnikov je naozaj uz nejaka historia a je skoda, ak sa takato akcia ma odrazu stat minulostou. Asi z toho prveho prispevku nebolo dost zretelne, co bol pre mna osobne najzavaznejsi dovod na taketo rozhodnutie. "Kto seje vietor, zozne burku!" Pre nas boli a aj vzdy budu na prvom mieste bezpecnost a spokojnost ucastnikov. Bohuzial, spominani "cyklisti" urobili bikemaratonu medzi ludmi okolo jeho tras nie moc dobre meno. Velmi neradi by sme potom pri dalsom rocniku zazili nejake neprijemne prekvapenia, na ktore by v prvom rade doplatili ucastnici. Niektori dotknuti obyvatelia by preteky v najhorsom ignorovali, ale zial su aj taki, ktori sa uz prejavili aj v tomto roku. V skratke povedane, nemam zaujem riskovat problemy na pretekoch, ci dokonca az ohrozenie pretekarov... Je nerealne ustrazit tolke kilometre tras. Kto taketo akcie neorganizuje, casto netusi, co sa deje v zakulisi. Vidi postaveny vyzdobeny startovy a cielovy areal, vyznacenu trasu a mozno este stale usmiatych a pozitivne naladenych usporiadatelov. Nerobim si iluzie, ze sa situacia zmeni zo dna na den. Toto je zial negativna stranka popularizacie cyklistiky. Keby Peter tusil, akych ludi navnadil jazdit na preteky, asi by ho to nepotesilo. Je fajn, ze sa ludia bicykluju, ale nech neotravuju ostatnych svojou povahou. Zial cim vyznamnejsia akcia, tym viac pritahuje ludi, ktori sa chcu ukazat a nedajboze aby im niekto pri tom zavadzal. Co ma ale mrzi nemenej je, ze pri rastucej oblube Detskych cyklistickych pretekov sa toto premotivovanie v tomto pripade rodicov detskych pretekarov objavuje tiez. Uz aj pri 150 detoch, ktore sme mali na starte v tomto roku, tam boli rodicia, ktori kazili radost z cyklistiky nielen svojim detom... Ale aby moje prispevky neboli len taketo smutne a negativne... Verim, ze sa uz v blizkej dobe zacnu tieto zalezitosti hybat k lepsiemu. Uz som sa rozpraval s par organizatormi pretekov a vsetci maju zaujem tieto veci riesit. Este raz dakujem za podporu. Partia ludi okolo nasich pretekov je naozaj skvela.
17.08.2018 - 15:27:57
063
Ľudová múdrosť vraví "kultúru národa poznáš podľa záchoda".
Kladiem si rečnícku otázku: "ako to asi u takých nezodpovedných, lajdákov a bordelárov vyzerá doma"?
Asi poznám aj odpoveď - však "mamka" alebo "manželka" uprace.

To čo tu píšete, ale aj to čo vidím po prírode speje k tomu, že raz nám ochranári zakážu vychádzať z domu!

MTB IS NOT CRIME
http://mtnlovers.sk

Prílohy:

MTB_Is_Not_Crime_02.jpg
MTB_Is_Not_Crime_02.jpg 96.95 KiB thumb_up2thumb_down

02.09.2018 - 09:59:36
02
Tak sme to na Slovensku zase dali. Obmedziť u Slovákov len na organizovaných členov SZC a obmedziť celkový počet pretekárov. Siki
03.09.2018 - 17:47:01
00
siky napísal:
Obmedziť u Slovákov len na organizovaných členov SZC

Vysvetli prosím. Nie som si istý či rozumiem správne, že hobbici by si už nezajazdili?
03.09.2018 - 19:13:24
02
Myslíš, že by to pomohlo? To že má niekto licenciu ešte neznamená že sa vie správať a naopak.
03.09.2018 - 19:44:54
010
Súhlas, ale určitá korekcia by to bola, aj keď je to o celkovej úrovni Slovenska, ktorá sa aj takto prezentuje a je pred Slovenskom dlhááá cesta
03.09.2018 - 19:53:21
00
siky konkurencia v com? ze kazdy co nema licenciu by ju zrazu mal? lebo az tak vela na jej ziskanie netreba...toto je bohuzial len o ludoch, nie o kuse papiera...
03.09.2018 - 19:55:56
05
Licencia tak isto ako vysokoškolský titul a iné ľajstrá nezaručí, že človek nie je chrapúň a bordelár. A o to tam išlo na prvom mieste.
03.09.2018 - 20:11:49
09
Samozrejme ako každý bajker by som bola za zachovanie maratónu a hlavne s takou tradíciou, ale toto nieje riešenie. Strašne sa rozširuje arogancia kam sa len človek pozrie a osobne na mieste organizátorov by som sa zachovala rovnako. Vložia do toho kopu času a energie a ľudia sa im odvďačia urážkami a ohromným bordelom. A tie arogantné hovadá to ani len nepohne. Žiadne prepáč, majú v paži.
03.09.2018 - 20:23:53
04
siky napísal:
Súhlas, ale určitá korekcia by to bola, aj keď je to o celkovej úrovni Slovenska, ktorá sa aj takto prezentuje a je pred Slovenskom dlhááá cesta

Pamätám si, keď na GreenBike maratón prišiel klub BMC. Ich správanie pri obiehaní pomalých jazdcov malo ďaleko k ohľaduplnosti (vyjadrujem sa veľmi jemne).
Určite mali všetci licenciu.
A neboli to Slováci!
03.09.2018 - 20:50:42
00
Niekedy ak sa stretneme na pive možme pokecať
03.09.2018 - 21:02:26
00
Teraz na maratóne v Slovenskom raji?
:rofl:
03.09.2018 - 21:10:34
00
Je kopa borcov s licenciou, ktorí robia bordel... Takže licencia by asi nepomohla....
03.09.2018 - 21:32:51
02
keyboard_arrow_up