tak trochu bije do očí už aj to že tento problém s pani R nie je prvý krát..
17.08.2012 - 02:33:45
00
a ktovie ci na to odstupenie z 1 miesta nepristupila prave preto aby nebol podany oficialny protest, a potom o 3 dni sa len zhrnuli formality, protesty nikde tak vysledky platia ako dosli :)
17.08.2012 - 07:59:37
00
sad sorry, ale tu na fóre máme len pohľad jednej strany. K objektivite tu chýba vyjadrenie druhej pretekárky, časomeračov a organizátora. V tomto má organizátor maratónu pravdu.
Oficiálny protest nebol podaný, tak na mieste organizátora by som sa tým nezaoberal. Nejaký nátlak musel byť, keď sa menili výsledky. Organizátor si potom prešiel kontroly (na začiatku sa písalo o skrátení medzi Ozdínom a cieľom) a zistil že na inkriminovanom úseku to bolo v poriadku. Na základe toho urobil rozhodnutie. Ak by som bol na mieste pána Sakalu, tak by som postupoval rovnako ako on. Organizátor sa nemôže rozhodovať na základe neoverených indícií, sympatií a dojmov.

Mimochodom pri porovnaní časov sa zabudlo, že v Málinci boli hodne špecifické podmienky (priemerná teplota nad 30) oproti ostatným maratónom (bol som na všetkých ;) ).

Týmto sa nechcem stavať na stranu žiadnej z pretekárok.
17.08.2012 - 08:34:50
00
Citam to od zaciatku tak to skusim ako nestranny pozorovatel zhrnut.
1. Na akomkolvek preteku je podany protest platny iba s patricnym financnym vkladom ( nestalo sa )
2. Oficialny protest sa presetri ( organizator ) a vynesie k nemu aj stanovisko ( stalo sa - na zaklade coho ? )
Takze ako RBpro napisal - problem je v organizatorovy pretože konal (zrusil poradie ) aj ked oficialny protest nebol podany. Nepochopitelne svoje rozhodnutie znovu zmenil a DSQ pretekarku ( ktora ustne protestovala )bez zjavneho porusenia propozicii s nepochopitelnym odovodnenim. Ceresnickou je vytka na zverejnenu cast emailovej komunikacie ( bola snad v kategorii "utajovanych skutocnosti " ? ) medzi organizatorom a protestujucou pretekarkou. Toto mi silne zavana nekompetenciou a aroganciou organizatora a jeho snahou o zahmlievanie celeho pripadu. Takze "sad" dobre meno sa siri rychlo to zle este horsie. Skuste do toho vniest svetlo a nielen dotknute pretekarky vam budu vdacne. Lebo im predpokladam nejde o tu plechovu medailu, ale o spravodlivost.
Co sa tyka samotneho vysledku a mozneho skratenie trate toto je asi tazko dokazatelne a nehladal by som v tom umysel. Zlou organizaciou to asi bolo umoznene. Takze to je dalsie - na vrub organizatora.
Riesenie malo byt jednoznacne:
1. Ak bol podany oficialny protest, mal sa vysetrit a podla pravidiel CMS upravit vysledok ( ak bol na to dovod )
2. Ak protest podany nebol - mali ostat v platnosti povodne vysledky.
17.08.2012 - 08:53:55
00
no len tu ide o to ze organizator zmenil po dojazde poradie a teda nik nepodaval prostet lebo bol s tym spokojny... a potom ho zmenil nazad a teraz sa neda vyhovarat na to ze nebol podany protest tak platia povodne vysledky blabla. okrem toho tusim tu bolo pisane ze ta pani ziadny ani ustny protest nepodavala len si ju zavolali na konfrontaciu

takze nech na to kukam z ktorejkolvek strany tak jednoznacne zlyhal organizator
17.08.2012 - 09:49:53
00
Precitaj si prvy prispevok " tak sme požiadali
o preverenie výsledku organizátora "
V kazdom pripade riesenie malo byt jednoznacne podla pravidiel CMC
17.08.2012 - 10:02:53
00
"sad sorry, ale tu na fóre máme len pohľad jednej strany. K objektivite tu chýba vyjadrenie druhej pretekárky, časomeračov a organizátora. V tomto má organizátor maratónu pravdu.

Netreba sa ospravedlňovať. Ja som to sem dal preto aby, ste si o tom urobili SVOJ názor.
17.08.2012 - 10:40:44
00
tak som si trošku prešla prierez propozíciami, oddiel protesty. (ako pozorovateľ - trochu stranný)
vcelku zaujímavé čítanie: od žiadnej zmienky o protestoch (Partizánske, Merida BB), po "písomne s vkladom 10 eur do 15 minút po zverejnení výsledkov" (málinec), a "Protesty je možné podať písomne ihneď po príjazde do cieľa v kancelárií preteku. Najneskôr však 1 až 2 hodiny pred vyhlasovaním výsledkov. s vkladom od 10 do 50 eur. (rôzne preteky)

A pravidlá CMS vravia: Protesty k jednotlivým pretekom rieši organizátor pretekov hneď po ukončení preteku.

z toho mi vychádza, že musím so sebou na trať vziať hotovosť (aspoň tých 50 eur), aby som mohla ihneď po prejdení cieľom podať protest - hmmm. Papier a pero mi snáď v kancelárii dajú k dispozícii...
17.08.2012 - 10:42:26
00
Netreba sa ospravedlňovať. Ja som to sem dal preto aby, ste si o tom urobili SVOJ názor.

OK, v pohode. Keď som nad tým premýšľal z rôznych strán, tak byť na mieste organizátora postupujem asi rovnako.
Bez ohľadu na čo si myslím, ako to asi bolo.
17.08.2012 - 10:47:56
00
sad sorry, ale tu na fóre máme len pohľad jednej strany. K objektivite tu chýba vyjadrenie druhej pretekárky, časomeračov a organizátora. V tomto má organizátor maratónu pravdu.
Oficiálny protest nebol podaný, tak na mieste organizátora by som sa tým nezaoberal. Nejaký nátlak musel byť, keď sa menili výsledky. Organizátor si potom prešiel kontroly (na začiatku sa písalo o skrátení medzi Ozdínom a cieľom) a zistil že na inkriminovanom úseku to bolo v poriadku. Na základe toho urobil rozhodnutie. Ak by som bol na mieste pána Sakalu, tak by som postupoval rovnako ako on. Organizátor sa nemôže rozhodovať na základe neoverených indícií, sympatií a dojmov.

Mimochodom pri porovnaní časov sa zabudlo, že v Málinci boli hodne špecifické podmienky (priemerná teplota nad 30) oproti ostatným maratónom (bol som na všetkých ;) ).

Týmto sa nechcem stavať na stranu žiadnej z pretekárok.


áno, minimálne vyjadrenie druhej pretekárky chýba, organizátor sa na svojej stránke vyjadril. Tá DSQ je podľa mňa poriadna facka.

A pri porovnávaní časov ber do úvahy to, že podmienky boli pre všetkých pretekárov rovnaké. A nejde tu iba o porovnanie časov dvoch dotknutých dám, pozri si reláciu aj k iným ženám (môžeš zahrnúť aj mužov)
17.08.2012 - 10:50:11
00
Jani súhlas, len som sa snažil pochopiť ako došiel organizátor k tomu DSQ, a má to logiku.
17.08.2012 - 10:57:28
00
Protest neprotest, je to prinajmenšom divné, ak pani Rafanidesová pani Vančovú v tejto sezóne ešte neporazila a odrazu príde do cieľa o takmer 40 minút skôr. Na to by sa ohradil asi každý.
(Ak, samozrejme, pani Vančová nemala vážne technické problémy a/alebo výrazne neblúdila)

A ešte divnejšie je, že napriek tomu, že sa pani Rafanidesová na mieste vzdala výsledku, o tri dni sa opäť objavila na čele výsledkovej listiny s tým, že pani Vančová bola DNQ... Ak by sa to celé vyriešilo na mieste, nech by to dopadlo akokoľvek, asi by to tu nerozvírilo takéto diskusie.

Ak sa na to pozrieme aj z pohľadu organizátora, ktorý má zápisy z kontrol ktoré sú v súlade s poradím v cieli, aj tak nemal prečo pani Vančovú diskvalifikovať a už vôbec nie takto dodatočne... (Neviem síce, aký intenzívny bol ten "nátlak" zo strany pani Vančovej, no podľa toho, akým štýlom tu píše sad, to asi nebolo nič dramatické)


Naposledy upravil Tomas11 dňa 17.08.2012 - 11:13:17, celkovo upravené 1 krát.

17.08.2012 - 11:02:21
00
Jani súhlas, len som sa snažil pochopiť ako došiel organizátor k tomu DSQ, a má to logiku.

aku logiku? diskvalifikovat niekoho za nieco co sa udialo po preteku podla mna nema logiku, vlastne udelit DSQ za nieco, co nie je nikde v pravidlach je prinajmensom cudne
17.08.2012 - 11:04:21
00
Propozície 2012
8. ročník vytrvalostného preteku horských bicyklov v oblasti Málinskej priehrady a Stolických vrchov.
.
.
.
Protesty: Prijme hlavný rozhodca písomne s vkladom 10 eur do 15 minút po zverejnení výsledkov.



Diskvalifikácia: Pretekár , ktorý predčasne odštartuje , neprejde všetkými
kontrolami. Nešportové správanie počas preteku, zložená
ochranná prilba počas preteku je dôvodom na diskvalifikáciu.



- postupovalo sa podla týchto pravidiel, bez ohľadu na TO AKO to bolo ????
ak nie, je ... a môže byť vysledok platný ??

alebo pravidlá platia IBA niekedy ??
17.08.2012 - 11:20:25
00
aku logiku? diskvalifikovat niekoho za nieco co sa udialo po preteku podla mna nema logiku, vlastne udelit DSQ za nieco, co nie je nikde v pravidlach je prinajmensom cudne

Vysvetlím.
Najskôr zdôrazním, že neriešim či si niekto skrátil trať a nie som organizátor.
Treba si uvedomiť, že celá diskusia prebieha až následne po DNQ.

Predstav si že si organizátor. Vyjdú výsledky a príde za tebou pán, že pani R si musela skrátiť trať, lebo v Ozdíne bola pani V pred ňou a v cieli to bolo naopak, pričom ju neobehla.
Tu urobil organizátor chybu, mal povedať nech sa podá oficiálny protest a nemal to ďalej riešiť.
Ale stalo sa. Konfrontuješ pani R a pani V, či pani R predbehla pani V v danom úseku. Nie, tak sa dohodnete pani V - 1. pani R - DNF.
Vyhlásiš výsledky: 1.V, 2.X, 3.Y, DNF-R.
Hotovo.
Po preteku prídu fotky z daného úseku a skontroluješ prejazd v Ozdíne, na kopci za Ozdínom a na priehrade. Zrazu zistíš že to kvôli čomu si menil výsledky nie je pravda.
Čo robiť? Nebol oficiálny protest, tak niet čo zamietnuť. V podstate ťa "dotlačili" k tomu aby si zmenil výsledky neprávom! Už sa to týka nielen pni R a V, ale aj X a Y.
V podstate ťa "oklamali", tak na základe toho dáš DNQ pani V a pani R vrátiš do poradia. Nemáš prečo riešiť a špekulovať či sa to mohlo meniť inde, taktiež nemáš odkiaľ riešiť či je čas adekvátny.
Preto hovorím, že v danej situácii by som postupoval rovnako ako organizátor.

Poučenie: treba podať oficiálny protest a sformulovať presne problém.
17.08.2012 - 12:36:06
00
keyboard_arrow_up