no, obcas sa s vysledkami manipuluje, ale iba na podnet usporiadatela :)
09.08.2012 - 12:28:18
00
Pozeral som trasy na mape. Medzi Bystričkou a Ozdínom išla hobby trať kratšie ako 50-ka.
Takže skrátiť sa dalo a ako si pamätám, tak pri mojom prejazde určite tam nebol regulovčík.

Upravené


Naposledy upravil milsu dňa 09.08.2012 - 14:32:23, celkovo upravené 2 krát.

09.08.2012 - 13:35:15
00
Treba zrušiť ženské kategórie. Ak by to nestačilo treba zrušiť úplne všetky a z pretekov sa stane len masový spoznávací výlet. A všetko zrazu bude bez podvádzania, naháňania a súťaživosti. Nič len čistá radosť. hehe
09.08.2012 - 14:07:10
00
Ešte to môže byť celé inak.
Porovnal som gpx z trate polmaratónu, ako bol na stránke organizátora - na bikemap.net.
Parametre 47,6 km prevýšenie 1440 m
detail na obrázku Malinec47

Moje gpx zo závodumalo asi 50 km a prevýšenie 1600 m (tak je to aj v propozíciách 2012 na stránke organizátora)
detail na obrázku Malinec50

Tu sa musí vyjadriť organizátor ako to malo byť a čo bolo označené v skutočnosti. Hobby išla tento úsek podľa bikemap.net ako na obrázku Malinec50

Prílohy:

Malinec47.jpg
Malinec47.jpg 145.12 KiB thumb_up0thumb_down

Malinec50.jpg
Malinec50.jpg 135.14 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil milsu dňa 09.08.2012 - 15:56:08, celkovo upravené 2 krát.

09.08.2012 - 15:14:16
00
Ja na mieste p. V by som si p. R vychutnal na najblizsom preteku, pekne jej nalozil ako obvykle a na paske by som jej tu prvu cenu z Malinca hodil do ksichtu, ze nech si ju uzije :-)
09.08.2012 - 15:47:41
00
Ešte to môže byť celé inak.

ten usek je tak 5 minut navyse
09.08.2012 - 15:50:08
00
:D
presneeee
09.08.2012 - 15:50:32
00
my to tu rozoberáme jak keby išlo o milión € , ale organizátor sem asi málo chodí. Pockáme si na vyjadrenie,kde bola chyba. v znacení ? v kontrolach? alebo v pretekárkach ? možno má každá kus svojej pravdy. jedna išla dobre, druhá mohla vhodne poblúdiť,alebo ako vlastne ? svetlo do prípadu vnesie asi samotný organizátor,ako to bolo,alebo skorej regulovcíci,zapisovatelia. ak boli. Ak nie, bude to ťažké rozlúsknutie. ak bolo zle vyznacené, nebol regulovčík,chyba bola možno tam . Ani jednasi asi nieje vedomá že by išli špatne ,alebo dobre ? naschvál. Chyba je asi na inej strane.
09.08.2012 - 16:32:18
00
poslat obe na detektor lzi :lol:
09.08.2012 - 21:49:32
00
10 rokov som pracoval v ženskom kolektíve a musím povedať, že to bolo peklo.

Veľa pretekárov poblúdilo, mohla teda aj V a najazdila viac. A samozrejme mohla poblúdiť aj R a to tak, ze došlo k neúmyselnému skráteniu. Ak ani jednej z nich nedovolí ješitnosť ísť s pravdou von, kto z vás to už teraz rozlúšti?? Ani organizátor, ani účastníci, ani toto fórum. A keďže nikto z Vás nemá jasné dôkazy, je scestné obviňovať jednu, či druhú stranu. A o čo vlastne ide? O celkové víťazstvo TdF ??? ;-)

Navrhoval by som organizátorom (v prípade týchto dvoch rivaliek) strčiť im do vrecka datalogger, prípadne povinnosť zapnúť v telefóne Endomondo, Sports tracker ......a kontrolovať ich podľa záznamu.
10.08.2012 - 07:30:49
00
turbi má pravdu, turbi na hrad. hehe
10.08.2012 - 07:38:10
00
Nejde o žiaden milión, ale o princíp. Ten je dôležitejší. :-)
10.08.2012 - 09:32:23
00
Presne tak, princíp športu je ten, že keď aj nevedomky spravím niečo čo nie je v rámci pravidiel - napr. skrátenie trate, tak sa zachovám fair-play. A tá dodatočná DSQ je proste nonsens...
10.08.2012 - 09:43:06
00
Presne tak, nejde tu o milion ani o TdF ale ide o princip, moralku a to je dolezite!!! Prave to sa mi paci na tychto nasich maratonoch ta domaca prajna atmosfera. Nik ti tu nenadava do kkt atd. ako vo futbale, vzajomne povzbudzovanie aj ked sme superi a hlavne pre to tam chodi vela ludi. Podobny nonsens kde po podani protestu ta diskvalifukuju som este nepocul a nastrbuje to tu "prajnu atmoferu".... no uvidime zajtra, bolo by fakt najlepsie keby tam boli vsetky 3 strany co ale nebudu asi
10.08.2012 - 10:29:59
00
Vec. Odvolanie voči diskvalifikácii na Hornohradskom MTB maratóne.

Po obdržaní stanoviska organizátora k mojej diskvalifikácii som sa rozhodla podať toto odvolanie, preto že sú v ňom uvedené tvrdenia ktoré sa nezakladajú na pravde a nemôžem s nimi súhlasiť.
V bode 1. stanoviska sa uvádza( ústna sťažnosť p.Vančovej) Ja som žiadnu sťažnosť nepodala, len p. Slama požiadal časomeračov a p. Sakalu aby preverili p.Rafanidesovú na kontrolných stanovištiach, lebo sa mu nezdal jej dosiahnutý čas. Potom od časomiery odišiel a viac nikoho nekontaktoval. Bolo len ich vecou čo s touto požiadavkou urobia.
V bode 2 stanoviska sa uvádza(nebol dôvod na zmenu poradia)Zmenu v poradí urobil organizátor, aj keď ako sám uvádza v bode 1. Na základe zápisu z kontroly V Ozdíne neboli porušené pravidlá. A zápis z kontroly bol k dispozícii po preteku.
V bode 3 stanoviska sa uvádza(Protest p.Vančovej) Znovu opakujem že ja som žiadny protest nepodala, ani ústny. Bola som zavolaná na konfrontáciu s p.Rafanidesovou. Ani túto konfrontáciu som neiniciovala ja, ale organizátor. Predpokladám že ma na konfrontáciu zavolali preto, aby som vyjadrila svoj názor. Ďalej sa uvádza(s nátlakom na p.Rafanidesovú o skrátení si trate) Z mojich úst nikdy nezaznelo tvrdenie, že si skrátila trať. Ja som tvrdila, že ma nikde na trati nepredbehla a to budem tvrdiť stále, lebo je to pravda. V tomto tvrdení mám podporu aj mojej dcéry s ktorou sme absolvovali trať spoločne. Pri konfrontácii som p.Rafanidesovej položila niekoľko krát len otázku, kde si ma na trati predbehla. Na to som od nej nedostala žiadnu odpoveď. Preto považovať môj názor ako nešportové správanie , ovplyvňovanie poradia a zavádzanie organizátorov nepovažujem za korektné a už vôbec nie ako dôvod na moju diskvalifikáciu.
K bobu 4. Prosím po prehodnotení vyjadrenie vedenia CMS
Vrátim sa ešte k tej konfrontácii. Bola som to ja kto bol zavádzaný. Tvrdili ,že v Ozdíne som bola prvá ja s čím som vtedy nemohla nesúhlasiť, keďže ako tvrdím nikde ma nepredbehla. Pri pozeraní fotogalérie mám dojem ,že to tak nie je. Preto nemal byť preverovaný úsek od Ozdína do cieľa, ale úsek od štartu po Ozdín. Na tomto úseku sa trať delila na polmaratón a hoby. Pri prejazde takejto rozdvojky tam nebol nikto z organizátorov aby usmerňoval, alebo kontroloval pretekárov. Záležalo iba na ich podstivosti či si zvolia svoju trať. Po tejto rozdvojke som nezaznamenala žiadnu kontrolu, tá bola až v Ozdíne kde už boli trate spolu. Toto považujem za nešťastné riešenie zo strany organizátora.
S pozdravom Tatiana Vančová
10.08.2012 - 13:03:46
00
keyboard_arrow_up