som rad ze sa vam pacilo, aj ked nebolo to vsetko ok, chyby sa vyskytli, treba sa z nich poucit, ak ma niekto vyhrady treba napisat aby sa to do buducna odstranilo, nakolko rano odlietam na majstrovstva europy mtb xc do izraela, kde idem robit propagaciu buducorocnemu sampionatu u nas v dohnanoch, nebudem moct hned reagovat na niektore podnety, tak bude reagovat riaditel preteku stefan zilovec
03.07.2010 - 20:38:11
00
Maratón bol ako celok super. Najlepšia bola trať, singláče geniálne (ešte by sa jeden zišiel v druhej časti maratónu ;) ) lesné úseky krásne, aj keď miestami rozbité od motoriek a lesákov, čo zvýšilo ich náročnosť, lúky boli tiež pekné, našťastie sa po nich išlo v prevažnej miere dole kopcom tak sme sa tam moc neopekali. A unikát bolo to stúpanie z Klátiny (či ako sa tá dedina volala) takú dlžku som teda nečekal a musím sa priznať, že som musel asi 50 m potlačiť :$ Bolo super, že sa šiel len jeden okruh a teda na singláčoch nezavadzali hobbíci z krátkej. Možno by sa patrilo nejak poriešiť záverečný zjazd po lúke. Jazdci z krátkej dosť zavadzali a vznikali nebezpečné situácie, do ktorej som sa aj ja zaplietol a ustlal som si do trávy, našťastie nič vážne, len som si strhol staré chrasty a napolovicu odtrhol štartovné číslo. Na záverečnom XC som zviedol tvrdý špurt s mojím maratónovým parťákom z Česka tak mi ubehlo veľmi rýchlo :)
Inak organizačne bolo všetko zvládnuté OK, len ešte troška vylepšiť sprchy, ale aj s tými čo tam boli to šlo.
No a asi som bol jeden z mála čo nevyhral nič v tombole a to som na slnku čakal 2 hodiny :( Ale hádam sa usmeje šťastie nabudúce :)
03.07.2010 - 21:13:16
00
Zopár fotiek zo záveru :sun:
http://picasaweb.google.com/113335361420052249173/Udica?authkey=Gv1sRgCIfdjte5turhcw#
03.07.2010 - 21:28:17
00
Môj prvý maratónik, síce som došiel ako tretí (odspodu :lol: ), ale som šťastný, že som sa zúčastnil super akcie, krásne single, krásne slniečko(ebénci), krásne potôčky, z ktorých sa dalo piť :rofl: , krásne čapovania piva mašinky, vonku nemrzlo..
Z negatív perfektný defekt, čo mi rozťal dušu na 2 miestach, sám si za to kretén môžem! Ďakujem miestnemu hošíkovi za pomoc, ochotu a doplnenie sťahovacích pások.
Naozaj, nemám čo by som vytkol. Chválim tombolu, aj som vyhral gačure 8)
U mňa 10/10! :y:
03.07.2010 - 22:01:41
00
Ja som tiež nadmieru spokojný. Prvý maratón za mnou a nemalo to chybu. Tie singláče, ach... ešte... ;)
Rád by som pozrel výsledky kdesi na webe. Snáď budú čoskoro.
03.07.2010 - 22:16:11
00
Môj názor- okrem pekného počasia v spústy cien v tombole nebolo nič iné pozitívne.
začnem štartom na 40 km, ktorý bol posunutý cca o 15 minút. Všetci sa piekli na slnku a stepovali nervózny čakajúc na sprievodné auto.
Trať- neupravená, nevykosená, do trate trčali konáre, strom cez trať.
Občerstvovačky- velmi biedne a prvá a druhá zle umiestnené. Nikto sa nebude občerstvovať v zjazde, keď ide naplno.
Záverečný singel pred cieľom bol pre niektorých veľmi náročný, kôli vyčerpaniu.
Značenie trate dosť neprehľadné, veľa ľudí zle odbočilo a museli sa vracať.
Sprcha- radšej nekomentujem.
Jedlo- keď som chcel guľáš, už nebol.
Nápoje- rada na 20 minút.
Absolvoval som veľa maratónov, ale tento bol jednoznačne najslabší.
03.07.2010 - 22:18:43
00
ja som prišiel a pivo som mal hneď :beer:

a aj anketárky boli super ;)

a radšej nevykosená lúka ako 60% trate po asfalte ako napr. na Petyši 8)
03.07.2010 - 22:28:05
00
Nechcem hodnotiť plusy ani mínusy.. neprinaleži mi to...ale v každom prípade som veľmi rád že mojej dcére bol poskytnutý rýchli prevoz a prvá pomoc... je polamaná ako špáratko pravá noha...strávili sme v nemocnici päť hodín....stretli sme tam osem dolamaných a dobitých bojovníkov z Udiče...Dúfam že všetci budú OK... Keby došla bola by na bedni ale som šťastný že dopadla ako dopadla..O týždeň sa tešíme na 24 hodinovku... :headbang:
03.07.2010 - 22:48:53
00
Môj názor- okrem pekného počasia v spústy cien v tombole nebolo nič iné pozitívne.
začnem štartom na 40 km, ktorý bol posunutý cca o 15 minút. Všetci sa piekli na slnku a stepovali nervózny čakajúc na sprievodné auto.
Trať- neupravená, nevykosená, do trate trčali konáre, strom cez trať.
Občerstvovačky- velmi biedne a prvá a druhá zle umiestnené. Nikto sa nebude občerstvovať v zjazde, keď ide naplno.
Záverečný singel pred cieľom bol pre niektorých veľmi náročný, kôli vyčerpaniu.
Značenie trate dosť neprehľadné, veľa ľudí zle odbočilo a museli sa vracať.
Sprcha- radšej nekomentujem.
Jedlo- keď som chcel guľáš, už nebol.
Nápoje- rada na 20 minút.
Absolvoval som veľa maratónov, ale tento bol jednoznačne najslabší.

Neupravená trať? Si robíš srandu? To je MTB maratón a nie vozenie sa po hrádzi :shake: Občerstvovačky neviem posúdiť keďže som na nich nestál :P A ak myslíš záverečným singlom to XC na koniec, tak to radšej nekomentujem :lol: Značenie, tam by sa dalo ešte popracovať, nejaké pásky by pomohli, ale ak sa človek poriadne pozeral tak si správnu cestu vždy našiel.
A 20 minútova rada, ja som šiel niekoľkokrát pre pivo alebo jedlo a nikdy som nečakal viac ako 5 minút.
03.07.2010 - 23:08:43
00
Môj názor- okrem pekného počasia v spústy cien v tombole nebolo nič iné pozitívne.
začnem štartom na 40 km, ktorý bol posunutý cca o 15 minút. Všetci sa piekli na slnku a stepovali nervózny čakajúc na sprievodné auto.
Trať- neupravená, nevykosená, do trate trčali konáre, strom cez trať.
Občerstvovačky- velmi biedne a prvá a druhá zle umiestnené. Nikto sa nebude občerstvovať v zjazde, keď ide naplno.
Záverečný singel pred cieľom bol pre niektorých veľmi náročný, kôli vyčerpaniu.
Značenie trate dosť neprehľadné, veľa ľudí zle odbočilo a museli sa vracať.
Sprcha- radšej nekomentujem.
Jedlo- keď som chcel guľáš, už nebol.
Nápoje- rada na 20 minút.
Absolvoval som veľa maratónov, ale tento bol jednoznačne najslabší.


Ty si bol asi na iných pretekoch.
Neupravená trať? To čo mali ísť organizátori pozametať ten prach? Alebo pozbierať kamene. Je to MTB a vyžaduje si to aj zručnosť.
"Záverečné XC" - na XC pretekoch takéto úseky jazdia 12 roční a mladší. 13 roční jazdia už oveľa ťažšie trate (a to bolo teraz ešte sucho). Takže treba porozmýšlať, či ten bike vieš aj ovládať.
Podľa mňa jeden z najlepšie zorganizovaných maratónov v SR. Dá sa vytknúť (zlepšiť) slabšie značenie (niekde dosť malé šípky) a sprchy - iba jedna sprcha pre mužov, keby pršalo boli by veľké rady.
03.07.2010 - 23:39:52
00
Nebol na iných pretekoch.
Na maratónoch sa väčšinou kosia lúčky a odpratávajú konáre trčiace do traťe. Prvé kôli bikom, druhé kôli bezpečnosti. Trať ako taká bola vynikajúca a veľmi rád si to zopakujem.
Značenie nebolo dobré, v zjazdoch som musel zbytočne spomalovať len kôli tomu aby som skontroloval či idem správne. Pásky by dosť pomohli.
Občerstvovačky boli slabšie a v podstate neporovnateľné so súľovom alebo dubnicou.
Na jedlo som čakal cca 5 min a bola len klobása, kofola ma stála cca 15 min života.
Sprcha bola pre exhibicionistov :), ale bol som rád aspoň za to.
WAP-ka len jedna, ak by bolo mokro bol by veľký problém umyť bike. Ale je možné že ich brali podľa počasia alebo boli daľsie v auto. Toto sa každopádne dá riešieť operatívne podľa aktuálneho stavu.

Nechápem tvoj zbytočne agresívny a arogantný tón. Jednoducho je zvyknutý na lepšie zabezpečenie ktoré tu bolo horšie. Pohľad na trať je individuálny a to čo jemu nevyhovuje iným môže (mne vyhovovala).
04.07.2010 - 08:59:00
00
Môj názor- okrem pekného počasia v spústy cien v tombole nebolo nič iné pozitívne.
začnem štartom na 40 km, ktorý bol posunutý cca o 15 minút. Všetci sa piekli na slnku a stepovali nervózny čakajúc na sprievodné auto.
Trať- neupravená, nevykosená, do trate trčali konáre, strom cez trať.
Občerstvovačky- velmi biedne a prvá a druhá zle umiestnené. Nikto sa nebude občerstvovať v zjazde, keď ide naplno.
Záverečný singel pred cieľom bol pre niektorých veľmi náročný, kôli vyčerpaniu.
Značenie trate dosť neprehľadné, veľa ľudí zle odbočilo a museli sa vracať.
Sprcha- radšej nekomentujem.
Jedlo- keď som chcel guľáš, už nebol.
Nápoje- rada na 20 minút.
Absolvoval som veľa maratónov, ale tento bol jednoznačne najslabší.


To hodnotenie mi pripadá neadekvátne. Absolvoval som väčšinu slovenských maratónov (viackrát) a zázemie bolo priemerné.
Sprcha- riešená podobne aj inde (býva aj lepší štandard- ale stačilo)
Jedlo - nabudúce i nejaké cestoviny, nie každý chce po závode mäso
Trať - bez pripomienok, na dlhej som nemal problém s predbiehaním. Na MTB-maratóne neočakávam "UPRAVENÚ" trať, pár spadnutých stromov patrí k tomu. Pre mňa velmi príjemné zvezenie. Lesákmi rozbité úseky -s tým nanarobí nikto nič
Značenie- za mňa dobré. Po každej odbočke boli fáborky potvrdzujúce smer. Raz som zle odbočil, ale okamžite som to zbadal, že chýbajú.

Celkový známka (ako v škole): 2

Rád sa do Udiče vrátim
04.07.2010 - 11:31:47
00
Čo sa týka trate súhlasím s martinpavom a Antonom. Toto je maratón pre verejnosť a nie preteky pre licencovaných pretekárov. Preto treba pri pretekoch pre verejnosť brať do úvahy obrovské rozdiely zúčastnených či už v ich kondičke alebo technike jazdy oproti pretekom pre licencovaných. Preto by mala byť trať upravená = bezpečnejšia (samozrejme nemyslím pozametaná a zbavená kameňov a koreňov :lol: ). Technické úseky a rôzne krásne singláče sú OK, ale mám na mysli konáre vo výške tváre a vyjazdený motodrom. Na horský maratón nechodia len čistokrvný mtbáci, bývalí a súčasní licencovaní cyklisti, zjazdári a nadupaní borci. Väčšina je takých, čo nepotrebuje mať bezdušáky aby nesekli kolesá v zjazdoch :rofl: Idú si maratón vychutnať, veľa účastníkov je na takejto akcii po prvý krát a nejdú s cieľom byť najrýchlejší v tých najťažších a najrozbitejších úsekoch. ;) Nebyť toho nepríjemného úseku na dlhej, bola by trať úplne super. Škoda, že nemohla byť z objektívnych príčin dlhšia, nebol by som predposledný ale možno tretí od konca. :P ;)

Ako nový mladý maratón je to super akcia. Určite na budúci rok bude o kus lepší. Ako mnoho ďalších maratónov. Je len fajn, že sa nájdu ľudia, ktorí chcú niečo také organizovať a neodradí ich ani kopec vybavovačiek a roboty s tým súvisiacej a ani kritika frfľošov ako napr. ja. ;) Však dedo. Väčšinou je to napísané dosť ostro, možno neprimerane, ale v podstate myslené dobre, pre ďalšie skvalitnenie takej akcie PRE NÁS.
04.07.2010 - 12:09:36
00
povodne som mal ist nedelu na duna maraton do vysegradu,kedze jazdim ims ,ale nevyslo a tak piatok vecer som sa uplne spontanne rozhodol ist do udica, ktory mi kamosi opisovali...a musim povedat, ze som vobec nebol sklamany! ;)
trat bola na urovni duny a to znamena vela singlov a technickych, zaujimavych, korenistych, kamenistych, rychlych aj stojkovitych pasazi.. :devil: :y: ... trat teda superspica -teda pre mna... :rock:
popravde na dlhej bolo trochu problematickych momentov co sa tyka znacenia :^) , ale dalo sa ...urcite by sa to dalo vylepsit, najmä v kritickych miestach v zjazdoch, a predovsetkym ku koncu trate ked uz je clovek dost vyzihany ;)
...
obcerstvovacky boli fakt velmi slabe- vsade len banan a horalka...na jednej dokonca ani voda nebola-boli tam nsastrocne decka co namiesali sialeny jontak-ako voda so sirupom :fubar: :doh: ...nastastie som mal aj svoje zabezpecenie....no nejaka ta sucha salama, tvrdy syr,SOL!...by urcite bodli ;) ..a nejaky ten olej ci je celkom standard na maratonoch.

jedlo v cieli by tiez ako aj iny hovorili mohlo byt aj mäso aj bezmäsa...

odhliadnuc od mojej sialenej krizy na 27km kde som dostal v zjazde defekt a opravoval ho aspon 45min(dve duse zle az tretia od kamosky co sla okolo bola ok...), a nasledny psychoupadok, akoaj uplne vychladnutie a demotivacia....kedy nasledovalo snad najdlhsie stupanie ake som za poslednu dobu zazil.... :headbang: :swear: :whew: ....a prebrala ma az velmi ostra zakruta dolava v nejakom rychlom zjazde , ktoru som len zazrakom v drifte presiel.... .... ...bolo vsetko ostatne super, atmosfera moderatori, pivo, ludia, prominenti,... :sun:
takze za 2
o rok znova... :party: :D
04.07.2010 - 12:16:38
00
shickmomber: diki za nitovacku. :bow:
04.07.2010 - 13:40:10
00
keyboard_arrow_up