Ako to bude tento rok so startom?? a popripade je nejako predznacena trasa keby som si to chcel ist najazdit alebo podla coho sa da v terenne orientovat aby som zbytocne nepobludil??
Dik za odpoved :)
Stretneme sa v Brezne :)
12.05.2008 - 23:45:45
00
trat je presne taka ako minuly rok,len sa startuje na namesti a ostry bude asi po dvoch km bajoko...
trat nejako stabilne znacena nie je ,ale co som sa dival tak cez mesto su znacene zelene cecka,a takisto aj kopec za lesnickym skanzenom v Balogu...
takze mozno ani nezabludis :lol:
14.05.2008 - 13:13:19
00
...ver tomu, že bez GPS tam budeš blúdiť ešte tri dni... :-) počas maratónu ani regulovčíci nezabezpečili aby každý išiel tam kam mal...
14.05.2008 - 13:36:49
00
nooo....čo si ja pamatám ...nebolo to také tragickéééé....
ale ked sa chrti dívaji len na zadná koleso súpera....
a ten len na svoje prednéé :-) ... tak sa stáva....
14.05.2008 - 14:32:36
00
to naozaj niekto chce obetovat superbombaspica Cyklozraz v Poraci a chce ist radsej do Brezna? :shock:
14.05.2008 - 16:31:17
00
no bohuzial to tak musim spravit lebo nemozem obetovat dva dni kvoli dolezitej skuske ktora bude hned v pondelok po vikende cize bohuzial...
14.05.2008 - 17:16:27
00
valstne keby si chcel sprievodcu niekedy cez vikend tak sa hlasim :) ,
ale az od buduceho, lebo o tyzden mam skusky v autoskole
14.05.2008 - 18:43:44
00
no s tym sprievodom uvidim co a ako lebo este netusim kedy sa mi to podari ak bude pekne tak sa chystam tento vikend a ak nie tak az potom ked ti bude aktualne tak sa ti ozvem dik za ponuku :)
14.05.2008 - 19:14:53
00
Neviete preco sa na on-line systeme nemozem nahlasit na dlhu trat ? Ved aj vlko-hron som isiel v kat 19-39 a mam 17 ....dufam ze nebudu vymyslat lebo ja by som rad isiel dlhu a nie 45km ....
15.05.2008 - 15:27:44
00
...ver tomu, že bez GPS tam budeš blúdiť ešte tri dni... :-) počas maratónu ani regulovčíci nezabezpečili aby každý išiel tam kam mal...

zusky, tá chyb s regulovčíkmi sa stala na prvom ročníku a myslím si, že organizátori si ju náležite priznali, "postihnutým" sa verejne ospravedlnili a hlavne do ďalších rokov sa náležite poučili a pokiaľ viem ďalšie ročníky boli hodnotené pretekármi čo sa týka značenia nadštandartné. Takže Tvoja poznámka sa mi zdá NEMIESTNA.
Čo sa týka značenia pred pretekmi - rozprával som sa s riaditeľom preteku, chce dosiahnuť to, aby bola trať predznačená aspoň týždeň pred pretekom. Okruh bude obdobný ako pred rokom, avšak kôli pretekom automobilov do vrchu bude vypustená časť vo Vydrovskej doline pri lesníckom skanzene. Dlhá trať bude zložená z dvoch okuhov - základného, ktorý bude totožný s okruhom pre krátku trať a druhý okruh sa pôjde skrátený. Mapy tratí budú čoskoro zverejnené na stránke www.biketour.sk.
K štartu mladších pretekárov na dlhej trati - konzultujeme to s riaditeľom preteku - výsledok dáme vedieť.
A ešte chcem čo-to k zrazu v Poráčskej doline - je to nová akcia (neviem prečo to niekto označuje termínom "superbombaspica" keď to ešte nie je odkúšané-aha asi si robí lacnú reklamu na poslednú chvíľu). Táto akcia sa "votrela" do tradičného termínu maratónu v BR hoci je kopec ďalších voľných termínov. A obdobné akcie pravidelne organizuje SCK už 13 rokov ako národné zrazy cykloturistov a termínom rešpektuje tradičné termíny iných cykloakcií. Ale je na ľuďoch pre ktorú z akcií sa rozhodnú, len mi je ľúto, že sa takto zbytočne triešti malá Slovenská cyklistická rodina.
15.05.2008 - 22:40:32
00
Basket, to, co organizuje SCK nie je cyklozraz pre vsetkych. Snad len pre tych, co radi jazdia asfaltky a sotolinky.
Aj ked som neskusil este ani jednu akciu a ak si mam vybrat medzi Breznianskym maratonom a zrazom v Poracskej doline, urcite mi je Porac prednejsi. O maratone som z viacerych stran pocul, ze vasa trat je viac nez nudna. Kedze sa v case konania oboch akcii budem zdrziavat ovela blizsie pri Brezne, bol som rozhodnuty o ucasti na martone. Na zaklade tvojej reakcie neviem, ci to ma vobec vyznam. A to som sa snazil pritiahnut dalsich troch ludi.
16.05.2008 - 06:28:07
00
ja som Brezno absolvoval iba 1x a to minuly rok a mozem povedat, ze som bol spokojny. Ten to maraton je jeden zmala kde je napriklad tepla voda na sprchovanie niekedy aj takato malickost potesi. Znacenie je dobre nemal som problem a Brezno parti medzi moje oblubene preteky je tam par usekov kde sa modlim aby som nedostal defekt hlavne v tej jednej ciganskej osade cez ktore ide zjazd :D ale inak super maraton.
Mozno trasa nie je rozbita a ide dost po asfalte ale su cyklisti, ktorym to vyhovuje a ja osobne s tym problem nemam...
16.05.2008 - 06:33:20
00
Keby bol zraz v Poráčskej doline o týždeň skôr, išiel by som tam aspoň na jeden deň, lebo to tam nepoznám.

Brezno som ešte nešiel. Vlani mi to nevyšlo, dúfam že toho roku hej. Dlhá bude asi riadne náročná. Teším sa. A možno príde i jfab s ďalšími tromi. Aspoň sa spoznáme.
16.05.2008 - 07:03:25
00
...je tam par usekov kde sa modlim aby som nedostal defekt hlavne v tej jednej ciganskej osade cez ktore ide zjazd :D
na tom useku clovek naozaj nevie, ci ma ist pomaly - opatrne a vyhybat sa rozbitym flasam, inemu bordelu, aby nedostal defekt alebo ist rychlo - co najskor prec, nech na nas romski spoluobcania neskacu s tym, ze aj banan z obcerstvovacky potesi..
16.05.2008 - 09:23:21
00
...opatrne a vyhybat sa rozbitym flasam, inemu bordelu..., ... nech na nas romski spoluobcania neskacu ...

Su na tom maratone aj ine lakadla? Na toto mojich kolegov asi nenahovorim. Ciganov mame dost aj doma.

Ak by bol Porac o tyzden neskor, nie je co riesit. Idem tam a o Brezne ani neuvazujem. Uz som par cykloakcii absolvoval, na ktore sa tak skoro nevratim. Asi by bolo dobre dat brezniancom sancu, ze do tejto skupiny nepatria.

Latanka: rad sa s tebou stretnem. Len mi povedz, stratil si pero? To uz ziadny report od majstra strednej Europy nebude?
16.05.2008 - 09:38:39
00
keyboard_arrow_up