DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
... Prevaznu cast trate som isiel sam az v polovici som sa spojil so zvyskom Divina Teamom (Iceman sa plasil do predu) a v trojici kazdy chvilku tahal pilku. ....



RE lakko > Aj zvysok Divina Racing Teamu je ti vdacna za spolocnost, uz ta berieme ako kamarata, na tolkych maratonoch sme spolu stravili tolko casu :inlove: . Tahal som to s Ivom dokopy, on bol rozbity po piatku a mne sa nedalo dobre dychat uz od rana, asi som mal dajaky virus alebo co, proste nebola para a este aj ten debilny pomaly defekt ktory som musel stale dofukovat...
Nacim ale povedat jednu vec a to poriadne nahlas : TO BOL PARADNY MARATON. Zmena trate vylepsila maraton tak o 30percent :bug: , uzasne nove vyhlady, ten zjazd po luke ktora sa normalne slapavala s tou siluetou TA3 na pozadi, to bola proste kava, super obcerstvovacky, tazke stupania, dobre zjazdy... neviem co by som vytkol, podmienky pre vsetkych boli rovnake a trat bola spravodliva a tazka. Pre mna opat vrchol sezony. :l: Jedine 2 negativa > uplne zbytocne natahovanie vyhlasovania vitazov a doslova hnusne cestoviny (s rozmixovanym mimozemstanom).
Takze nasleduje velka dakovacka IVANOVI ZIMOVI a o rok ma tam mate opat (ak doziem)
15.08.2011 - 23:00:41
00
Drocik, posli mi kontakt na tu slecnu :l: na FB, nech si ju pridam medzi priatelov :emo: :devil: :rofl:
15.08.2011 - 23:03:26
00
Fotky dávame tu:
http://www.facebook.com/mtbhoral
15.08.2011 - 23:05:16
00
jooj.. to bola pre mna jedinečná chvíla odfotiť sa s Glajzom :D ešteže mi to ten pán vybavil, inak by som bola stratená:-)
15.08.2011 - 23:11:32
00
Co to, ale mat foto s Drotarom je nieco.
15.08.2011 - 23:22:15
00
Drocik, posli mi kontakt na tu slecnu :l: na FB, nech si ju pridam medzi priatelov :emo: :devil: :rofl:

Nic ti nedam sam mam malo :-D
15.08.2011 - 23:37:41
00
RE lakko >
Nacim ale povedat jednu vec a to poriadne nahlas : TO BOL PARADNY MARATON. Zmena trate vylepsila maraton tak o 30percent :bug: , uzasne nove vyhlady, ten zjazd po luke ktora sa normalne slapavala s tou siluetou TA3 na pozadi, to bola proste kava, super obcerstvovacky, tazke stupania, dobre zjazdy... neviem co by som vytkol, podmienky pre vsetkych boli rovnake a trat bola spravodliva a tazka. Pre mna opat vrchol sezony. :l: Jedine 2 negativa > uplne zbytocne natahovanie vyhlasovania vitazov a doslova hnusne cestoviny (s rozmixovanym mimozemstanom).
Takze nasleduje velka dakovacka IVANOVI ZIMOVI a o rok ma tam mate opat (ak doziem)

Ďakujeme za pochvaly a uznania. Naozaj to veľmi poteší a možno práve preto robíme také šialenstvo ako je organizovanie MTB maratónu.
K negatívam:
Vyhlasovanie je úmyselne o 18:00. Je to preto, aby aj tí najpomalší z dlhej trasy mali šancu byť pri tom. Tak to je a mienime pri tom zostať! U nás na Slovensku je zvykom kašlať na posledných. Preto nerád jazdím na Slovensku dlhé trasy. V Rakúsku som PÁN cyklista aj keď sa dosmolím do cieľa po 9-tich hodinách a ešte mi k tomu diváci tlieskajú a povzbudzujú ma. Vyhlásenie výsledkov a tombola sú tam prakticky v noci a napriek tomu je tam ľudí ako maku. U nás hraje super kapela o 20:00 pre pár ľudí - viď príspevok od Drotára vyššie. To sa naozaj všetci tak ponáhľajú? Keby tam zostali iba bajkeri z okolia (PP, KK, SNV, LM, ...), tak by to tam vyzeralo ináč. Takto je to vyhadzovanie peňazí. Češi na to majú príslovie, ktoré sa mi nepáči, ale je pravdivé "Házení perel ..." Ak je HORAL naozaj dobrý maratón, tak by nemal byť až taký problém, aby si 20% účastníkov urobilo z toho celovíkendovú akciu.
K tomu mimozemšťanovi: Mne chutil! Asi som bol hladný. Živočíchov totiž delíme na: bylinožravcov, mäsožravcov a pažravcov. Ja som zrejme z tej tretej skupiny.
Dovidenia o rok bajkeri!
15.08.2011 - 23:43:31
00
Ivan, taliani umí pastu uvařit lépe, o tom není diskuse. Myslím, že když zůstanete na Liptove při tom co umíte, tak to bude OK. Guláš a fazolačka byly super!!!
A z mého pohledu dvě připomínky :
Bufety byly ve sjezdech nebo místech kde se jede rychle. Pokud je možné dát do mírného stoupání....
Horal Tour si už snad zaslouží být více, než bikemarathon Horal, těch bikemarathonů je každý víkend spoustu. Ale je škoda, když například poláci o etapáku nic nevěděli, oni neumí tak slovensky jako češi a na webu to nenašli. Etapák na prodloužený víkend, to je pro vzdálenější účastniky ideální. Je to i větší příležitost ukázat Slovensko, Tatry a užit si celý víkend super bikováním.
16.08.2011 - 07:57:05
00
kde boli ti ludia co boli pred rokom vecer pri kolibe???
vsetko sa to spratalo na jednodnovy festival do popradu. cize nerusit koncert pre jednu koliziu s popradom, lebo ak v poprade nebude nic, tak sa tu docitam ako po vyhlaseni zdochol pes a podobne. a presne to iste v nedelu. cyklochodnik ktory je bezne plny bol prazdny,dole pri trati viac kusov zabradlia ako ludi. samozrejme ze vsetko dospavalo, ked hulakali do skorej rannej hodiny. a ked sa ma opytali v nedelu vecer , ze ci aj v nedelu nemali byt vo svite preteky. a mojou odpovedou bolo ze boli, tak som videl rozcarovanie. ale to je neskoro vstat o 14:00 a potom ist vyvencit opicu a zbytkovy alkohol, ved vo svite su preteky a tam uz vsetko ako v beznu nedelu.
tymto velka poklona, rychlosti zbalenia a vratenia do povodneho stavu.
16.08.2011 - 08:36:18
00
Guláš a fazolačka byly super!!!


Ja som sa k jedlu vyjadril tiež hlavne preto, že sa ma v sobotu pýtali 4 návštevníčky (nie pretekárky), že kde sa dá niečo kúpiť jesť. Oplatilo by sa (podľa mňa) na takú akciu dotiahnuť väčšie množstvo návštevníkov, potencál to určite má. Ale bez jedla to nejde :)
16.08.2011 - 09:18:55
00
Co som zazrel, tak v tych zruboch mali klobasky, kukuricu, tusim aj cigansku...co uz ine by chceli dievcence
16.08.2011 - 09:36:46
00
Tak som sa vypytoval kolegov organizátorov na tie cestoviny. Vraj naozaj neboli nič moc. To ma mrzí, sorry!
16.08.2011 - 09:41:42
00
jedol som aj horsie. Taky maratonsky priemer.
16.08.2011 - 09:45:19
00
Po siedmich hodinach v sedle, som bol rad ze nejake cestoviny vobec boli. Mne chutili, s bolonskou masovou omackou.
16.08.2011 - 10:03:10
00
Tak som sa vypytoval kolegov organizátorov na tie cestoviny. Vraj naozaj neboli nič moc. To ma mrzí, sorry!


Cestoviny neboli zle len ta omacka bola divna. Omacky boli dve, ja som mal bielu a mozno ze tam bol rozmixovany votrelec ale zjedol som, kamos mal cervenu omacku a on vrevel ze je super tak asi tak.

K malej ucasti pri vyhlasovani v sobotu, tak vsetci vratane nas sme usli do aquaparku na Dohodu, SORAC ale tak kombinacii konecne normalneho letneho pocasia, teplej vody a festu sa tazko odolavalo, skorej som sa divil ze v nedelu pri vyhlasovani horal tour tam ostalo fakt malo bikerov sak pomaly nemal kto tieskat, asi to chce este jednu tombolu na zaver a mozno aj skorsie vyhlasenie bo mna uz tiez mrle zrali a keby som si nedal pivko po preteku tak asi ufujazdim dom tiez pred vyhlasenim, mozno mohla kapela aspon zanotit volaco.

Dakujeme za super organizaciu vsetkym do jedneho ;)
16.08.2011 - 11:38:53
00
keyboard_arrow_up