Ahojte všetci, dufam, ze pridete v hojnom pocte na nas maraton..
Tu najdete propozicie
http://www.cyklopoltar.szm.sk/6.html
18.06.2008 - 08:39:43
00
Jedna vééééééééééééééélikánska prosba na usporiadateľov - skúste sa vžiť do kože pretekára, ktorý ide 20 - 30 - a viac kilometrovou rýchlosťou ... :-)

čiže ten pretekár potrebuje kvalitné značenie, značenie v duchu, že nie 5m pred odbočkou je značená odbočka,

ale poprosím za všetkých pretekárov, aspoň 20 - 30 a viac metrov pred zmenou dať návestie - hrubo vysypať vápnom, nesprávny smer vyXXXXXXXkovať - skrátka urobiť radosť z pretekov, nie orientačný CUP :-)

Kto toho roku blúdil vie o čom píšem, a keďže mám skúsenosti aj z pozície petekára aj z pozície fotografa - dokonca aj z pozície organizátora Cyklomaratónu Slovenský raj - tak si dovolím tvrdiť, že aj ja viem o čom píšem.

Hornohradčania - držím palce a prosím - značenie, značenie, značenie :-)

:arrow: :arrow: :!: :!: :arrow: :arrow:
18.06.2008 - 10:00:30
00
Pekná mapa v propozíciách.

Škoda, že sa nedá vytlačiť aby bolo aspoň niečo čitateľné. Nie je zrejmý ani smer jazdy.

Prosba č. 2 - mapu čitateľnú a vytlačiteľnú :-)

Pre zorientovanie, kde to je som hľadal a našiel na webe:

http://mapy.zoznam.sk/index.pl?zoom=6&pos_x=-380067&pos_y=-1257700&size=full&lang=sk&sipka=1&name=M%E1linec%2C%20Polt%E1r

a podľa rozpisu trate typujem

DLHÁ:

štart Málinec - lesy, polia, lúky - Uhorské - Rovňany - LPL - Bystrička - LPL - Ozdín - LPL - Mládzovo - LPL - Cinobaňa - LPL - cieľ Málinec

KRÁTKA ...

Také niečo, ako bolo na Cyklomaratóne Slovenský raj - fotogaléria dôležitých miest a križovatiek na trati sa Vám nepáčilo?

Niekto dáva dokonca video prejazd :P
18.06.2008 - 12:36:58
00
Ahojte všetci, dufam, ze pridete v hojnom pocte na nas maraton..
Tu najdete propozicie
http://www.cyklopoltar.szm.sk/6.html

Určite prídeme, minulý rok bola pekná trať polmaratónu a v cieli vynikajúce jedlá /áno,v množnom čísle/. Teším sa na súperov veteránov Igora Ďurišku a škoda, že Jožko Sakala a Bartolomej Sýkora idú na dlhúúú trať. Dúfam, že príde aj Ivan Jankovič...
Posielam jednú fotku z archívu, je to niekoľko kilometrov po štarte z Hradišťa.

Prílohy:

Ivan Jankovič 801 a Jožko Sakala 802 na trati maratónu 2007.jpg
Ivan Jankovič 801 a Jožko Sakala 802 na trati maratónu 2007.jpg 52.36 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2008 - 20:00:14
00
Aký je Hornohradský maratón?Zaujalo ma na ich stránke, že je to najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Oplatí sa vycestovať? Aká je náročnosť strednej?Pozitíva-negatíva? Kto bol? Jaroza, tuším Ty, tak hovor!
18.06.2008 - 20:21:50
00
Aký je Hornohradský maratón?Zaujalo ma na ich stránke, že je to najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Oplatí sa vycestovať? Aká je náročnosť strednej?Pozitíva-negatíva? Kto bol? Jaroza, tuším Ty, tak hovor!


na tej stranke bolo pisane o celej cyklomaratonskej MTB serii, ze je najvacsie podujatie svojho druhu na Slovensku...a nas maraton je sucastou tej serie, na ktory sa urcite oplati vycestovat...:) a bude urcite dobre.
trate su dost rychle s jednym poriadnym stupacikom na Šutovu jamu, ale su tam nadherne vyhlady...:)
18.06.2008 - 20:40:40
00
Jedna vééééééééééééééélikánska prosba na usporiadateľov - skúste sa vžiť do kože pretekára, ktorý ide 20 - 30 - a viac kilometrovou rýchlosťou ... :-)

čiže ten pretekár potrebuje kvalitné značenie, značenie v duchu, že nie 5m pred odbočkou je značená odbočka,

ale poprosím za všetkých pretekárov, aspoň 20 - 30 a viac metrov pred zmenou dať návestie - hrubo vysypať vápnom, nesprávny smer vyXXXXXXXkovať - skrátka urobiť radosť z pretekov, nie orientačný CUP

Kto toho roku blúdil vie o čom píšem, a keďže mám skúsenosti aj z pozície petekára aj z pozície fotografa - dokonca aj z pozície organizátora Cyklomaratónu Slovenský raj - tak si dovolím tvrdiť, že aj ja viem o čom píšem.

Hornohradčania - držím palce a prosím - značenie, značenie, značenie :-)

:arrow: :arrow: :!: :!: :arrow: :arrow:




vsetci organizátori , co pojdu znacit trat su aj pretekari v tejto serii a vedia co je to bludit....takze urcite budu dbat na to, aby znacenie bolo co najlepsie :):) a znacenia trate sa zucastni aj nasa fotografka Majka, ktora ma na to tiez iny pohlad, a uz nie na jednom maratone bola nutena stat na dost kritickych miestach, kde chybalo zretelne a dostatocne znacenie....:) :D
18.06.2008 - 20:48:51
00



vsetci organizátori , co pojdu znacit trat su aj pretekari v tejto serii a vedia co je to bludit....takze urcite budu dbat na to, aby znacenie bolo co najlepsie :):) a znacenia trate sa zucastni aj nasa fotografka Majka, ktora ma na to tiez iny pohlad, a uz nie na jednom maratone bola nutena stat na dost kritickych miestach, kde chybalo zretelne a dostatocne znacenie....:) :D


Som veľmi rád, a znovu prosím o kvalitné značenie, nakoľko práve tým, že ste domáci a poznáte trate dokonale, môžete "vynechať" miesto o ktorom si myslíte, že ho netreba značiť, lebo ste okolo neho prešli snáď tisíckrát :-)

V našom okolí máme prejazdený každý meter a dovolím si tvrdiť, že najkvalitnejšie značenie by urobil nejaký kamarát na návšteve :-)

Veľká vďaka, držím palce a dúfam, že maratón bude super.

P.S. Keď bude dobré značenie, nezablúdi fotograf a budú dobré fotky :-)

Alebo radšej nech nezablúdia pretekári ?

:)
18.06.2008 - 22:45:19
00
Aký je Hornohradský maratón?Zaujalo ma na ich stránke, že je to najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Oplatí sa vycestovať? Aká je náročnosť strednej?Pozitíva-negatíva? Kto bol? Jaroza, tuším Ty, tak hovor!

Na minulý rok mám len tie najlepšie spomienky - štart bol v Hradišti /tento rok to bude obec Málinec/, takmer rodinná a priateľská atmosféra, "sakalovci" nás vytiahli myslím 10 km stúpaním do krásnych kopcov s členitým profilom, bolo nádherné počasie a rýchla trať. V cieli veľmi kvalitné občerstvenie s milými "tetuškami". A úspech, takmer som dosiahol na bedňu, čo bol môj doteraz životný výsledok v cyklomaratónskej sérii. Tento rok ide so mnou Lord Klaymen, môžeme ísť všetci spolu aj s Tonkom :lol:
19.06.2008 - 06:01:58
00
zatiaľ nemáme na ten termín nič, takže možno na novom biku...Okrem toho mám v Málinci spolužiačku zo strednej, spojím príjemné s užitočným. Dohodneme sa na Súľove. Rodinná atmoška-to môžem.
19.06.2008 - 22:37:07
00
zvazujem ucast, pocasie m abyt pekne myslim, je moznost niekde nablizku sa ubytovat? privat / pension/hotel? nablizku rozumej do 20min autom, dakujem vopred za tipy.. jo a keby nikto z Tn zvazoval ze pojde a nema odvoz, klud sa ozvi, ak nepojdem sam tak sa mozem aj otocit a nie tam spat ..
23.06.2008 - 11:00:56
00
to greedy: ubytko tam asi priamo nie je,ale skusil by som hotel royal na Latkach asi cca 10km od Malinca, alebo potom nieco v Poltari alebo Lučenci,to je tak asi dvadsat minut odtial
23.06.2008 - 14:58:13
00
to greedy: ubytko tam asi priamo nie je,ale skusil by som hotel royal na Latkach asi cca 10km od Malinca, alebo potom nieco v Poltari alebo Lučenci,to je tak asi dvadsat minut odtial


dakujem, vyzera pekne, dokonc amaju volno, zistim ci este niekoho prehovorim a booknem si miesto :)
23.06.2008 - 15:20:47
00
to petos: organizujes slovensky raj sever ci juh ? lebo sever sa mi pacil tam by om chcel ist len neviem kedy to bude a juh mi nejak usiel tak snad sa podari tento rok ...

to jaroza: GT forever :) tak snad sa uz konecne stretneme od toho partizanskeho a vyrabujem tombolu uz aj ja :)

cize aj ja pridem na tento maraton len vykon bude slabsi pre problemy s kolenom .... :cry: ale snad dokoncim
23.06.2008 - 17:07:21
00
to jaroza: GT forever :) tak snad sa uz konecne stretneme od toho partizanskeho a vyrabujem tombolu uz aj ja :)

cize aj ja pridem na tento maraton len vykon bude slabsi pre problemy s kolenom .... :cry: ale snad dokoncim

Určite dokončíš, chalani vedia pripraviť krásne trate :D . A vyzerá to ako minulý rok - teplo a veľmi rýchla trať. Dám pár fotiek z maratónu 2007. Na fotke zranený a ošetrený Ivan, "ľahol" si do lístia v lese...

Prílohy:

Ivan Jankovič s manželkou, pije Jožko Sakala, vedľa Bartolomej Sýkora a moja hlava.jpg
Ivan Jankovič s manželkou, pije Jožko Sakala, vedľa Bartolomej Sýkora a moja hlava.jpg 50.27 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2008 - 15:39:25
00
keyboard_arrow_up