INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
neviem ako to losovali ale určite dobre
31.07.2012 - 16:47:21
00
Čo chcete od Blavákov ktorý chcú na vás len zarobiť a vyžmýkať Vás až do špiku.Arogancia zapadoslovákov nemá hraníc.Trebalo ísť do Málinca. Vľúdní ľudia , vody čo hrdlo ráči , ochota na občerstvovačkách perfektná , a hlavne bohatá aj za málo peňazí sa dá robiť perfektný maratón ,ak sa robí z lásky, nie pre biznis.

Schválne by ma zaujímalo, z akého kraja pochádza organizátor. Nedivil by som sa ak by naozaj nebol bratislavčan. Slovensko je malá krajina, aby sa tu robili tak veľké rozdiely.
Nabudúce dvakrát meraj, raz rež.
31.07.2012 - 16:53:40
00
tak mne sa celkovo maratón páčil,parádna trať,hlavne zjazdíky :rock: na občerstvovačkách som stihol ešte všetko ,vodu som vám nechal ,bo som mal na chrbte 3l camel ;) ! výhrady mám tiež k značeniu,som další ktorý zablúdil a stálo ma to asi 10minút,to som bol celkom nasrdený,lebo som zišiel kopcom dole a potom ked som sa uvedomil som si kopček musel pekne vyšlapať naspäť,bolo to cca 2km...! a jedna nemilá vec,ktorá ma tiež prekvapila bola,ked sme došli k autu a za stieračom nás čakala pokuta od fízlov,nielen nás ,bolo nás hádam aj 15,ale nemali sme kde inde zaparkovať,nebolo vidieť značku zákaz zastavenia,tak sme tam káry nechali viacerí...myslím že nato že sa koná tento maratón jeden deň nám to mohli fízli odpustiť,alebo teda mali organizátori zabezpečiť parkovanie na nejakej lúke alebo hocikde legálne ! toť fsio
31.07.2012 - 17:39:08
00
Obsluha povetsinou drzi papulnati Blavaci, az sa mi nozik otvaral vo vrecku .

:n: toto tu je uz ako novy cas...bleskovky...skoda reci. ba vrs vychod.este ze som z kosic :lol: takze netreba sa navazat len do vychodu...nikto neriesi ze to napisal clovek od pd...zacina sa mi hnusit tato tema :n:
31.07.2012 - 21:11:02
00
http://www.stupavskymaraton.sk/vyhlasenie-organizatora/
31.07.2012 - 21:30:54
00
sa mi to zdá ako výhovorka ale tak ospravedlnenie príjmam a Pinda nech vymenia
31.07.2012 - 21:38:09
00
tak to musel byt dobry nocny jazdec, v noci obehal trate a skodil.., alebo to bola organizovana skupina :D
31.07.2012 - 21:41:04
00
Aha, takže zlí sú záškodníci od konkurencie. Toto snáď už nepotrebuje žiaden ďalší komentár :( :n:
EDIT: možno sa nakoniec dozviem, že som preznačoval v noci trať (napriek tomu že som bol v Lučenci)


Naposledy upravil milsu dňa 31.07.2012 - 21:59:18, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2012 - 21:41:50
00
záškodnícke aktivity ludí čo org.ostatné preteky v ba regio...
treba písať otvorene,takže ludia z jurského,greenu,atd...alebo??
31.07.2012 - 21:47:18
00
Nieco v podobnom duchu som ocakaval: to nie my, to oni...len preco im to tak dlhoooo trvalo? Stacilo spomenut jednou vetou problemy s preznacovanim trate a aspon by utlmili vasne. Takto mi to pripada skor ako kamuflaz.
Preznacovali/sabotovali sa vsetky maratony v okoli Bratislavy, sam som na niektorych zbehol. Asi to patri ku koloritu velkomesta...Ale v rozsahu popisovanom vo vyjadreni je to nonsens.
31.07.2012 - 21:49:36
00
Nieco v podobnom duchu som ocakaval: to nie my, to oni...len preco im to tak dlhoooo trvalo? Stacilo spomenut jednou vetou problemy s preznacovanim trate a aspon by utlmili vasne. Takto mi to pripada skor ako kamuflaz.
Preznacovali/sabotovali sa vsetky maratony v okoli Bratislavy, sam som na niektorych zbehol. Asi to patri ku koloritu velkomesta...Ale v rozsahu popisovanom vo vyjadreni je to nonsens.


ak vedeli,že sa toto stalo, mohli to povedat pretekárom na mieste pred startom. Je to celé akési divne. Potom človek nevie čomu verit a čomu nie.
31.07.2012 - 22:03:46
00
toto iste povedala aj moja priatelka...
Aj to zasobovanie vodou na BK a Kolibe sa dalo promptnejsie poriesit. Je tam bezproblemovy pristup autami a nedaleko aj zdroje vody (stanky, bufety, rodinny dom...).
31.07.2012 - 22:09:30
00
Vyhlásenie organizátora
Na Slovensku organizujeme podujatia už 10 rokov. Od roku 2009 sa STUPAVA TROPHY maratón zaradil k najväčším MTB maratónom na Slovensku. Od roku 2010 je naše podujatie kazdoročne najväčším podujatím svojho druhu. Tento rok sme oproti minulému roku zaznamenali nárast o 368 účastníkov, čo je určite odzrkadlením kvality servisu, ktorý ľuďom na akciách ponúkame a každoročne poskytujeme. Taktiež sme na akcii zaznamenali nárast počtu návštevníkom čo je oproti minulému roku pozitívny trend a veľmi nás teší.

Od roku 2009 sa naše podujatie dostalo pod paľbu záškodníckych aktivít od skupiny ľudí, ktorí organizujú cyklistické aktivity v oblasti Bratislavského regiónu. Aktivity týchto ľudí sa zameriavajú na štátne orgány a úrady, ktoré rozhodujú o organizovaní a podmienkach konania nášho podujatia. Títo ľudia sa snažia ovplyvňovať úrady v náš neprospech. S tým, aby nám neboli udeľované povolenia pre účel konania nášho podujatia.

Ďalšou činnosťou tejto skupiny záškodníkov je každoročné ničenie a preznačovanie značenia, ktoré slúži pre orientáciu na našom MTB maratóne.

Tento rok nám začali ničiť a preznačovať značenie hneď od pondelka 23.7. a takto sa dialo až do soboty 28.7. Všetko toto nás stálo ďalšie prostriedky a úsilie navyše, ale boli sme na tento každoročný nájazd našich neprajníkov pripravení. Čo bolo tento rok iné oproti minulým rokom je to, že tento rok sa udial sofistikovaný útok na naše značenie v deň konania nášho preteku a ešte k tomu v súvislých úsekoch. Zmizlo nám 6km vyznačovacích pások a 87 smerových tabuliek. Všetko toto sa udialo v čase medzi 23:00 a 05:00. Bolo to na nás nachystané tak, že sme nemali šancu to zachrániť. O 05:00 vyrazili na trasy štyria traťový komisári. Komisári zistili, že nemajú šancu začať značiť akoby od znova celý pretek, tak aby sa to stihlo opraviť do štartov. Kolega, ktorý mal na starosti občerstvovanie a značenie sa rozhodol použiť na záchranu a čiastočnú opravu značenia zásobovačov určených pre zásobovanie občerstvovacích staníc. Časť značenia sa podarilo nahradiť a opraviť. Dôkazom toho celého je to, že nám do cieľa nedorazilo z celkového počtu 869 štartujúcich len 40 našich cyklistov.

Z tohto dôvodu sa nám stalo to, že sme nestihli včas doplniť všetky potrebné zásoby na našich občerstvovačkách, kedže zásobovanie so zásobami pre občerstvovacie stanice zachraňovalo značenie na trasách. Preto druhá polovica štartujúcich účastníkov ostala bez občerstvenia, čo nás samozrejme veľmi mrzí.

Touto cestou by sme sa chceli ospravedlniť účastníkom nášho sobotného MTB podujatia, ktorí utrpeli tým, že sa v extrémnom teple nevedeli dostatočne občerstviť z dôvodov dočasnej nefunkčnosti našich občerstvovacích staníc.

Určite si vieme predstaviť následné krízové situácie, ktoré na trati určite nastali. O to viac to celý 278 členný organizačný tím mrzí.

Musíme ale zdôrazniť, že celé zlyhanie a okolnosti, ktoré k nemu viedli, nie sú vinou organizátora. Organizátor sa na akciu riadne pripravil a zabezpečil všetko potrebné pre úspešnú organizáciu. Vieme to doložiť dokladmi k materiálom, ktorý sa pre organizáciu pretekov zabezpečoval a vyrábal. Za to, čo sa stalo počas našich sobotných pretekoch nesú hlavnú vinu záškodníci, ktorí sa snažili paralyzovať preteky na 25km, 42km, 76km a 105km MTB trase. A ich zámerom je dlhodobo likvidácia a diskreditácia nášho podujatia v očiach športovej verejnosti.

Nedeľný Detský cyklomaratónik, JUNIOR Trophy a TV MARKÍZA RUN prebehol bez problémov. 319 detí vo veku 2 až 14 rokov odbicyklovalo preteky v poriadku so svojimi rodinami. Na bežeckom podujatí sme zaznamenali účasť vrcholových športovcov na najvyššej úrovni vo svojom druhu. A boli s me ich strany veľmi kladne hodnotený z hladiska náročnosti, voľby trate a prostredia kadiaľ sa bežalo. Po tomto úspechu neplánujeme meniť parametre nastavenia tohoto lesného behu.

Nikto z ľudí, ktorí pre nás pracovali počas našej akcie nepožíval alkoholické ani iné omamné látky. Vieme to dokázať materiálom, ktorý sme zaznamenali počas konania nášho podujatia.

Moderátor na našom podujatí komunikoval s verejnosťou v rámci slušnosti. Ak sa niektorých účastnikov "PINĎOV" humor dotkol, ospravedlňujeme sa za to.

Veríme, že po podaní nášho stanoviska na nás naši účastníci nezanevrú.
31.07.2012 - 22:13:37
00
dnes sa už skoro nikomu nedá veriť...už ani ten kohút ráno nie je to čo býval.
31.07.2012 - 22:16:22
00
k znaceniu trate pred maratonom:
presli sme si vacsiu cast 105 km trate len tak, vo stvrtok 26.7., a nikde poziadnom znaceni nebolo ani chyru
takze neviem co odznacovali ti zaskodnici :lol:
31.07.2012 - 22:22:05
00
keyboard_arrow_up