INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
Este taky detail - na pravej strane na web. stupavskeho je napisane, ze znacenie a obcerstvenie zabezpecuje Koliesko? Bolo tomu aj tak po ine roky, alebo tento krat to bola ich prva akcia, co sa tyka znacenia a obcerstvenia na Stupavskom? Vie niekto?


Koliesko sa ucastnil znacenia aj po minule roky spolu s Radovanom Dlouhym. Od tohtorocneho zimneho MTB maratonu prevzal cele znacenie pod seba. Vsetko dopadlo dobre. Ono zima sa znaci a znacenie samotne sa nemusi specialne strazit. Ludia su asi v zime lenivsi. Aj ked predminulu zimu 2011 sme mali starosti z odznacovanim vo vacsej miere. Ale podarilo sa nam to v poriadku zvladnut.

Za to co sa stalo toto leto KOLIESKO nemoze. To co sa udialo v lesoch cez noc sa nedalo zachranit. Co sme mali urobit, odpiskat cely pretek a poslat ludi domov? Presunut pretek o jeden den neskor? Posunut start o styri hodiny neskor? Ludia by nas na mieste ukamenovali.. Najprv sme si mysleli ze sa to potom masivnom preznaceni zvladne...
01.08.2012 - 05:47:02
00
Čo chcete od Blavákov ktorý chcú na vás len zarobiť a vyžmýkať Vás až do špiku.Arogancia zapadoslovákov nemá hraníc.Trebalo ísť do Málinca. Vľúdní ľudia , vody čo hrdlo ráči , ochota na občerstvovačkách perfektná , a hlavne bohatá aj za málo peňazí sa dá robiť perfektný maratón ,ak sa robí z lásky, nie pre biznis.


O akom biznise si to prosim Ta hovoril? Fakt objektivne hodnotenie
01.08.2012 - 06:03:09
00
Nechapem naco sa snazia konkurovat sportografu, ked oni to uz maju premakane do detailu. Mali zavolat radsej ich ;) 2 eura za foto je vcelku dost, ale sportograf pyta myslim rovnako.

K tej diskusii - isty pan Piekov tam fakt exceluje - uz chysta hromadnu zalobu na organizatorov ze nebola voda - ak by sa tu chcel niekto pripojit - ze Triki - tak ho treba kontaktovat. ;)

Este k tomu moderatorovi sa vyjadrim aby som pouzil jeho vlastne slova - bol to pekny "trotl" ten jeho suterenny humor uz fakt narazil na uplne dno.. :swear: na dalsiu akciu prosim uz tuto skrachovanu existenciu nevolat! :x


Ludia, Fotky a Videa z podujatia sa kazdy rok objavuju na nasom webe najskor tak od stredy a stvrtka po akcii. Fotografi to musia spracovat a vycistit od nepodarenych fotiek. Nic sa za nase fotky neplati!!!!!

Zaviedli sme novu sluzbu v spolupraci s firmou FAXCOPY, nieco na styl SPORTOGRAF.com Peniaze inkasuje firma FAXCOPY. My sme sa pre tuto sluzbu rozhodli len koli tomu aby sme Vam bajkerom ponukli opat nieco nove co normalne na slovensku nikto nema.

Kludne si na tuto stranku kliknite a porovnajte si ceny ake ponukaju pretekarom za fotky. Ceny za foto sa lisia podla narocnosti podujati pohybuju kde sa foti, maju ceny medzi 4-6 Euro za fotku na Salzke napriklad. V Rakusku, Svajciarsku, Nemecku a Taliansku SPORTOGRAF.com funguje v pohode. Ludia si to tam za tie ceny kupuju. Kedze sme vedeli ze na Slovensko su to vysoke ceny. Hladali sme ine riesenie. Kedze SPORTOGRAF.com za 2,- EURA ani prstom nepohne.

Takze preto spolupraca s FAXCOPY, lebo je za 2,- EURA!!!
V tom su cestovne naklady pre 4-och fotografov, ubytovanie, atd...
01.08.2012 - 06:07:32
00
Sportservis nikdy nebol ORGANIZATOR ale len sponzor na zimnom a letnom maratone 2009 a zimnom maratone 2010. Mal tam stanok a robil napr. servis v oblasti startu/ciela. Pred Sportservisom to robil napr. Bicykle u Mira, potom Intersport ale samozrejme medzi dalsimi sponzormi.


Diky Ivanka, v nudzi poznas priatela. Budem si pamatat ;)
01.08.2012 - 06:13:45
00
tak mne sa celkovo maratón páčil,parádna trať,hlavne zjazdíky :rock: na občerstvovačkách som stihol ešte všetko ,vodu som vám nechal ,bo som mal na chrbte 3l camel ;) ! výhrady mám tiež k značeniu,som další ktorý zablúdil a stálo ma to asi 10minút,to som bol celkom nasrdený,lebo som zišiel kopcom dole a potom ked som sa uvedomil som si kopček musel pekne vyšlapať naspäť,bolo to cca 2km...! a jedna nemilá vec,ktorá ma tiež prekvapila bola,ked sme došli k autu a za stieračom nás čakala pokuta od fízlov,nielen nás ,bolo nás hádam aj 15,ale nemali sme kde inde zaparkovať,nebolo vidieť značku zákaz zastavenia,tak sme tam káry nechali viacerí...myslím že nato že sa koná tento maratón jeden deň nám to mohli fízli odpustiť,alebo teda mali organizátori zabezpečiť parkovanie na nejakej lúke alebo hocikde legálne ! toť fsio


Dakujem sa ti z casti nas maraton pacil. K parkovaniu, komunikovali sme parkovanie prostrednictvom info mailu a prostrednictvom nepriehliadnutelneho znacenia, ktore nam zazrakom tento rok v meste Stupava neodznacili(minuly rok sa nam to stalo). Autobusova stanica, ktoru nam mesto dalo na sobotu k dispozicii ste zaplnili autami ani nie z polovice. Pred akciou sme mali dve stretnutia so Statnou a Mestskou Policiou. Na mieste sme si vymenili potrebne informacie, povedali sme si ze kto co ma spravit. Vsetko sa stihlo na cas oznacit a skomunikovat. Vysledkom toho bolo to ze sa lepsie rozlozili auta parkujuce po Stupave. A oproti minulorocny trom vykradnutym autam sme tento rok nezaznamenali ani jednu kradez. Respektive Polici ani nam nebola ziadna kradez hlasena.
01.08.2012 - 06:24:19
00
Dakujem za vsetky doterajsie prispevky. Od stvrtka vecera som na MTBikeri nebol, uz od stvrtka sme s kolegom riadili instalaciu cyklodedinky. Dostal som sa sem az v utorok po obede...
No bola to riadna nakladacka co sme od Vas dostali. Vymenil by som si vasu poziciu za pocitacom s kazdym z vas co nam neobjektivne nalozili. Ked sa neda branit, dobre sa udiera. Dakujem ludom co poslali triezve a objektivne hodnotenia, respekt.

verim, ze po podani nasho stanoviska na nas nasi ucastnici nezanevru.
01.08.2012 - 06:43:01
00
Dakujem Palo za reakcie. Ja som nemal nastatsie ziadne zasadne vyhrady, dokonca by som povedal ze to bol moj najlepsi MTB zavod v zivote, kedze bolo dobre pocasie, teren (konecne nebolo blato) a aj som siel kratku trat. Tym padom som nevyuzil ziadnu obcerstovacku (stacila mi jedna flasa), takze k tomu sa ani vyjadrit nemozem :-)
Napad s behom bol tiez super, len sa mi to zdalo trocha vela tych 17km (aj co som sa bavil s inymi bezcami), ze zimnych 9,7 bolo lepsich. Mozno keby ste dali start zo Stupavy a potom cez Marianku by sa to vratilo spat, povedzme do tych 10km, tak by prislo aj vac bezcov. Tak isto, keby to bolo v jeden den, tak by to bolo super, povedzme o 6-tej vecer po tombole, ked uz nieje tak teplo. Ale inak fajn, trocha som sa na konci vytrapil. Sice som tiez nevyuzil obcerstovacku, radsej som si zobral vlastnu vodu, ale myslim si ze bezci boli spkojni.
S odstupom casu si myslim ze v ludoch ten henv prejde, ked si uvedomia, co vsetko obnasa organizacia takehoto podujatia. Napriklad len take startovacie vlny ci zmena casu startu po kritike pretekarov sa len tak na kazdom maratone nevidi. Verim, ze sa niektore veci do buducnosti zmenia a problemy o rok budu len s nedostatkom spanku ;-)

PS: Nebol som na vyhlasovani vitazov behu, kedze som musel ist na sluzobku do zahranicia. Bol som 3-ti vo vekovej kategorii Beh a druhy v trasovej kategorii Kombinacia. Dostavali sa nejake ceny a ak ano, mozem si ich niekde vyzdvihnut, alebo sa daju zaslat? Dik.
01.08.2012 - 08:23:31
00
Dakujem Palo za reakcie. Ja som nemal nastatsie ziadne zasadne vyhrady, dokonca by som povedal ze to bol moj najlepsi MTB zavod v zivote, kedze bolo dobre pocasie, teren (konecne nebolo blato) a aj som siel kratku trat. Tym padom som nevyuzil ziadnu obcerstovacku (stacila mi jedna flasa), takze k tomu sa ani vyjadrit nemozem :-)
Napad s behom bol tiez super, len sa mi to zdalo trocha vela tych 17km (aj co som sa bavil s inymi bezcami), ze zimnych 9,7 bolo lepsich. Mozno keby ste dali start zo Stupavy a potom cez Marianku by sa to vratilo spat, povedzme do tych 10km, tak by prislo aj vac bezcov. Tak isto, keby to bolo v jeden den, tak by to bolo super, povedzme o 6-tej vecer po tombole, ked uz nieje tak teplo. Ale inak fajn, trocha som sa na konci vytrapil. Sice som tiez nevyuzil obcerstovacku, radsej som si zobral vlastnu vodu, ale myslim si ze bezci boli spkojni.
S odstupom casu si myslim ze v ludoch ten henv prejde, ked si uvedomia, co vsetko obnasa organizacia takehoto podujatia. Napriklad len take startovacie vlny ci zmena casu startu po kritike pretekarov sa len tak na kazdom maratone nevidi. Verim, ze sa niektore veci do buducnosti zmenia a problemy o rok budu len s nedostatkom spanku ;-)

PS: Nebol som na vyhlasovani vitazov behu, kedze som musel ist na sluzobku do zahranicia. Bol som 3-ti vo vekovej kategorii Beh a druhy v trasovej kategorii Kombinacia. Dostavali sa nejake ceny a ak ano, mozem si ich niekde vyzdvihnut, alebo sa daju zaslat? Dik.


K BEHu, vsetko malo svoj dovod, a neriesilo sa to len tak lebo 17km. Koliesko sa pri stavani behu bavil s mnohymi, kt. sa venuju lesnemu behaniu. Nechceli sme postavit trasu ala behanie po rovine na asfalte, dlazbe, najkratsou cestou do ciela. Preto bol pocet startujucich nizsii. Ale nam nesiel o pocet pretekarov na trati, ale o kvalitny lesny BEH. Ja sam sa nevyznam v koncipovani BEZECKYCH a MTB tras. Na to mame svojich ludi v time, kt. vedia co robia.

Hej, ceny ktore sa nedostali vitazom na mieste si urcite najdu cestu k majitelovi. Zacneme to riesit, hned ako sa to bude dat. Poprosim o chvilu casu.
01.08.2012 - 08:52:00
00
Palo,

veľa z vecí, ktoré si uviedol dávajú zmysel a zapadajú do seba. Preznačenie trate dokážem akceptovať, čiastočne aj chýbajúcu vodu na občarstvovačkách. Čo však nedokážem prehltnúť je správania sa moderátora,
narážky na Čechov s igelitkami, pritom na stupni víťazov stal starší pán z Čiech, ktorý tú igelitku držal v ruku...to Piňďovi už úplne ***** ?
narážky na Rakúšanov, slová ako Trotl, Mein Got, Mein Kampf a iné...oproti mne sedeli rakúšania a aj keď nechápali kontext tak iba pleštili oči...

bývam v Stupave už pár rokov a každý rok si pozvem viac a viac kámošov, tento rok ich bolo 20, ale poviem ti...hanbil som sa ako pes práve kvôli týmto veciam..

ale aby to nebolo iba o nadávaní, chcel by som vám budúci rok pomôcť so strážením trate poprípade označením tesne pred pretekom...
môžeš so mnou rátať
moj mail : Ondrejho@gmail.com
01.08.2012 - 08:54:45
00
mi to zdá ako výhovorka ale tak ospravedlnenie príjmam a Pinda nech vymenia


Pinda budeme urcite riesit. Pindo je vo svojej podstate dobry clovek velmi dobre mu to rozprava. Uvedomte si ze dva dni v jednom kuse chrli zaplavu potrebnych informacii. A to na patricnej urovni dokaze len malokto. Len vsetko ma svoje medze. Nie kazdy moze chapat vtipy od niekoho, koho vlastne vobec nepozna. A toto si musi Pindo uvedomit. Inac u nas konci. Nikto nie je nenahraditelny. Ani nase poduajtie nie je jedine na Slovensku ci v blizkom pohranici....



Palo,

veľa z vecí, ktoré si uviedol dávajú zmysel a zapadajú do seba. Preznačenie trate dokážem akceptovať, čiastočne aj chýbajúcu vodu na občarstvovačkách. Čo však nedokážem prehltnúť je správania sa moderátora,
narážky na Čechov s igelitkami, pritom na stupni víťazov stal starší pán z Čiech, ktorý tú igelitku držal v ruku...to Piňďovi už úplne ***** ?
narážky na Rakúšanov, slová ako Trotl, Mein Got, Mein Kampf a iné...oproti mne sedeli rakúšania a aj keď nechápali kontext tak iba pleštili oči...

bývam v Stupave už pár rokov a každý rok si pozvem viac a viac kámošov, tento rok ich bolo 20, ale poviem ti...hanbil som sa ako pes práve kvôli týmto veciam..

ale aby to nebolo iba o nadávaní, chcel by som vám budúci rok pomôcť so strážením trate poprípade označením tesne pred pretekom...
môžeš so mnou rátať
moj mail : Ondrejho@gmail.com


K Pindovi som sa vyjadril hned na zaciatku mojho bloku prispevkov. Pozri vyssie.
Ako som pisal kazdy je nahraditelny. Ja tiez v okruhu svojich priatelov nekomunikujem formou sexualnych vtipou, lebo na to nemam, neviem to a hanbim sa. Mne tiez vadili jeho niektore nestastne vyjadrenia z minulosti. Preto nemozem moderovat, urcite by som to nezvladol. Ludia si ho do teraz doslova pytali. Kedze to Pindo tento raz tlacil riadne na hrane a parkrat hranice strelil. Budeme hladat niekoho ineho.

Mimochodom, vdaka za ponuku. Po tomto roku budme urcite riesit to ako dalej s riadenim a organizovanim znacenia... Ak pojdeme cestou strayenia, ci ina varianta, urcite sti iekto z nas ozve..
01.08.2012 - 09:08:49
00
...
01.08.2012 - 09:15:51
00
Ešte jedna vec, možno by pre budúcnosť pomohlo keby hneď v deň konania preteku ak organizátor vie, že došlo k takých závažným chybám (chýbajúca voda, poblúdení pretekári)
aby si jednoducho pred vyhlásením tomboly zobral mikrofón do ruky, poďakoval všetkým za účasť a ospravedlnil sa za prípadne nedostatky v zabezpečení. Myslím, že väčšinu ľudí nevytočili tie nedostatky ale to, že sa organizátor k tomu ani nevyjadril ani nikomu neospravedlnil.
01.08.2012 - 09:16:47
00
neviem kade sice viedla trasa, ale ak po chodnickoch a cestickach tak by uplne stacilo ak na kazdej krizovatke niekto stoji a ukazuje smer, zas tolko odbociek tam byt nemoze ci? :) a nebolo by treba ani velmi znacit, proste sa drzim cesty kym mi niekto neukaze na krizovatke dalsi smer. v tomto sa mi pacila napr casovka na zosku, mrte ludi pri ceste ukazovalo smer, niektori aj na takych miestach ze kebyze tam nie su tak si ani nevsimnem ze sa tam da zle odbocit :D
01.08.2012 - 09:43:53
00
tak prilejem aj ja trochu oleja, keď sa tu už kope...:-)
zúčastnil som sa tentokrát len v nedeľu pretekov pre deti s dcérou, takisto ako vlani...z môjho pohľadu, všetko fungovalo ako malo a mám len jedinú poznámku a to, ku kategóriám...lebo medzi ľuďmi vznikali pochybnosti, keď tam bolo napísané, že šesť roční chlapci, tak niektorí diskutovali, že náš syn má len päť rokov (šesť bude mať až o mesiac) a keď ten štartér vysvetlil, že je to tak, že platí to, v ktorom roku má to dieťa ten daný vek, tak to niektorí nevedeli pochopiť...preto do budúcnosti je lepšie, keď sa do propozícii uvedú kategórie podľa roku narodenia...príklad: "kategória G9 - dievčatá narodené v roku 2006" tam je všetko jasné bez možnosti na ďalšie špekulácie...
a moderátor? no, má niekedy svojský humor, ale v nedeľu nebol nejaký extrémne oplzlý...
hm a čo sa týka nedostatkov na maraóne (voda, značenie)...zúčastinl som sa pred dvoma rokmi a vtedy všetko fungovalo, ako malo a neverím, že tento rok sa na to usporiadateľ vykašľal, išiel by sám proti sebe, preto som ochotný uveriť, že mu to niekto asi dosť skomplikoval...na druhej strane, možno mohli pred štartom čosi spomenúť, aj keď asi verili, že to dajú nejako do poriadku...
01.08.2012 - 09:49:07
00
double napísal:
ak vedeli,že sa toto stalo, mohli to povedat pretekárom na mieste pred startom. Je to celé akési divne. Potom človek nevie čomu verit a čomu nie.


po vojne je kazdy general. Chystali sme sa na toto podujatie cca pol roka. Vsetko bolo precizne naplanovane. Nasi velitelia nam najprv hlasili ze sa to zvladne. Ale potom nam niektore obcerstvovacie vozidla uviazli v lese, ci nestihali nacas dozasobovat kriticky vybrakovane obcerstvovacie stanice...


Prepáč Palino99, ale na každom maratóne /na ktorom som sa zúčatnil/ má pred štartom mikrofón v ruke riaditeľ pretekov, alebo niekto iný, ním poverený a informuje pretekárov o značení, kritických miestach na trati a podobne. Presne tu bol priestor pre upozornenie, aby si pretekári dali väčší pozor, lebo je taký a taký problém so značením, atď, atď, a nie na pindy od Piňďa.
01.08.2012 - 09:50:11
00
keyboard_arrow_up