INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
futbalista má registráciu a určite nehrá súťaž s chlapcami z ulice čo si idú v sobotu trochu zahrať na školský dvor...

toto je forum o pretekoch. No naposledy tu,profík vs hobík. Prfík je v klube registrovanom ako profesional cycling team ,alebo continental team atd ,co im garantuje plat. u nás to je Dukla TN a poznáme este dalších ? na maratónoch su vsetci hobíci,aj tí licencný. Vsetci to robia pre radosť a dúfaju,že si ich niekto všimne,co ich posunie dalej,ked nie dalej, aspon k sponzorovi bližšie, nanajvýš k materiálnemu zabespečeniu. ale to maju dnes aj totálni amatéri z vlastných firiem na vlastný klub atd. ale o tomto je tu iná téma.
08.08.2012 - 20:10:11
00
Pokračovať môžete tu: o-hocicom/profik-vs-hobik-t29306.html v otázke profík vs. hobík
08.08.2012 - 20:20:34
00
RBpro, zaujimalo by ma kto vsetko je pre teba totalny amater? Pretoze vacsina z nas to berieme ako hobby a svoje potesenie, ale nedovolim si o nikom tvrdit co ma nieco najzdene aj na pretekox, ze je totalny amater..... to by sme mohli povedat, ze okrem Sagana, Stevkovej, Velicovcov, Lamiho......... sme tu vsetci povazovani za totalnych amaterov... :/
08.08.2012 - 23:19:59
00
tak na tento MTB maraton nepocujem vobec chvalu :D pekne natreli organizatorom par ludi....a s tou vodou ako citm vsade je pekna hanba uff..
08.08.2012 - 23:31:24
00
Amater: http://www.cudzieslova.sk/hladanie/amat%C3%A9r
http://cs.wikipedia.org/wiki/Amat%C3%A9r
09.08.2012 - 08:11:50
00
RBpro, zaujimalo by ma kto vsetko je pre teba totalny amater? Pretoze vacsina z nas to berieme ako hobby a svoje potesenie, ale nedovolim si o nikom tvrdit co ma nieco najzdene aj na pretekox, ze je totalny amater..... to by sme mohli povedat, ze okrem Sagana, Stevkovej, Velicovcov, Lamiho......... sme tu vsetci povazovani za totalnych amaterov... :/

Zle si to pochopila. to bolo myslené k zabespeceniu pretekára- synácika, príp niekoho kto jazdí 2 týždne a má napr. XTR, na carbon ráme, atd. Pretože tí ako to tu niektorí nazývajú profíci ,si tak isto platia zo svojho,venuju sa tomu na úkor svojho casu, práce, uteká im vsetko, okolo,preto že chcu dosiahnuť v športe viac a cesta vedie cez licenciu. to ale neznamená že je profík. Aj Lami je len jazdec, ktorí má elite licenciu a nieje profík. ale prajem každému aby sa dostal aspon do kontinent.teamu . ,, Ten totálny amatér bolo myslené zaciatocník - vybavený a s možnosťami profíka. Takých je veľa. ,,
09.08.2012 - 09:22:54
00
Zle si to pochopila. to bolo myslené k zabespeceniu pretekára- synácika, príp niekoho kto jazdí 2 týždne a má napr. XTR, na carbon ráme, atd. Pretože tí ako to tu niektorí nazývajú profíci ,si tak isto platia zo svojho,venuju sa tomu na úkor svojho casu, práce, uteká im vsetko, okolo,preto že chcu dosiahnuť v športe viac a cesta vedie cez licenciu. to ale neznamená že je profík. Aj Lami je len jazdec, ktorí má elite licenciu a nieje profík. ale prajem každému aby sa dostal aspon do kontinent.teamu . ,, Ten totálny amatér bolo myslené zaciatocník - vybavený a s možnosťami profíka. Takých je veľa. ,,

Aj ja som hobi a v Slovenskom MTB všetci. nepoznám jazdca ,ktorí by jazdil MTB za plat. Sem tam Kováč z Dukly TN si odskocí na XC,ale málo.
09.08.2012 - 09:25:58
00
Zabudol si na Filipa Polca, to je tiež mtb :lol:
09.08.2012 - 11:28:25
00
Zle si to pochopila. to bolo myslené k zabespeceniu pretekára- synácika, príp niekoho kto jazdí 2 týždne a má napr. XTR, na carbon ráme, atd. Pretože tí ako to tu niektorí nazývajú profíci ,si tak isto platia zo svojho,venuju sa tomu na úkor svojho casu, práce, uteká im vsetko, okolo,preto že chcu dosiahnuť v športe viac a cesta vedie cez licenciu. to ale neznamená že je profík. Aj Lami je len jazdec, ktorí má elite licenciu a nieje profík. ale prajem každému aby sa dostal aspon do kontinent.teamu . ,, Ten totálny amatér bolo myslené zaciatocník - vybavený a s možnosťami profíka. Takých je veľa. ,,


Tak to hej, ale netyka sa to len zaciatocnikov, ale aj takych, ktori si nakupia tu najlepsie vybavu a cakaju, ze ten bike pojde asi sam....a ze je to hlavne o nohach a nie o tom, kto na co ma, myslim financne...
09.08.2012 - 12:17:34
00
Je to hlavne o chcení ,nieco dosiahnuť. samozrejmeže tam hrá úlohu viacero faktorov. niekedy je ináč sranda pozerať sa na oháknutých jak z pro tour a maník na 15 rocnom bicykli ide jak raketa.
Nuž aj o tom je šport.
cez víkend dalsie kolo IMS, v ktorom je aj Stupava. smer Svit. prajem príjemné pojazdenie a zážitok ako sa píše, zaručený.
stupava o rok snád bez neprajníkov a opäť na 1 ako kedysi
09.08.2012 - 13:53:39
00
tak tak :) ide hlavne o to kolko máš v nohách.. :) ja som na mojom polorozpadnutom šrote zo slickami zanechal hoodne vzadu dosť chalošov na slušných bikoch..
09.08.2012 - 13:56:02
00
One, mal by som sa teraz hanbit, ze mam lepsi bajk a nikdy som nemal ambicie byt na bedni?
09.08.2012 - 15:38:45
00
Nie, práve naopak.
je na organizátoroch aby rozdelili kat na licencných a nelicencných. A na nás,aby tak urobili. A čím lepší bajk, tým lepšie. Obchod z bicyklami je na základe toho, čo jazdia profíci,to chcúaj hobíci. A o tom to všetko je. Z toho žijú obchodníci a firmy,ktoré si potom z milióna cyklistov vyberú za profíka,niektorého hobíka.
09.08.2012 - 16:47:47
00
ehm.. RBpro: skôr by som to rozdelil do Teamových jazdcov a tých čo nejazdia za teamy - hobíci. ako už povedal "Pinďo" "na bednách stoja stále tí ístí" to hovorí za všetko.. normálny človek ktorý nabehá za rok 2000km v lesoch nemá šancu ohroziť alebo nedajbože prekonať teamového jazdca ktorý nabehá tých 2000km za mesiac..
09.08.2012 - 20:39:55
00
lusl máš 19 rokov, takže to je o prioritách, koľko si ochotný obetovať bikovaniu.
Pri podobnom uvažovaní by sme museli rozmýšľať aj o tom, kto ako dlho jazdí. Ak jazdím 5 rokov (mám 50), tak sa ťažko vyrovnám chlapom 60-nikom, ktorí jazdia celý život. Ale to nie je dôvod na nové kategórie.
Ináč s tými 2000km za mesiac si to prehnal (takých je veľmi málo)
09.08.2012 - 20:59:37
00
cron
keyboard_arrow_up