Kráľovský MTB maratón

23.08.2014
MTB maratón
Granč Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
skvelá organizácia, všetko šlapalo ako malo
24.08.2014 - 09:31:49
00
Štartoval som v kategórii Enduro...s RS-kami ako takými (ako boli natrasované) som bol spokojný, boli náročné na techniku aj kondíciu (zvlášť spomeniem druhú polovicu RS-5 a RS-6, ktorá bola naozaj extra nádielka).
Z čoho mi ale vlasy dupkom stavajú už druhý rok, je že na 3 RS-kach z piatich sme v tom istom čase ,,slalomovali" medzi maratóncami z 90-ky aj z 50-tky. Mám z toho dojem, že ,,naše" Enduro beriete len ako okrajovú záležitosť (chápem, nebolo nás ani 50), ale zdravie a bezpečnosť boli pre všetkých zúčastnených v týchto úsekoch trate na veľmi tenkom lade !!! Ak nás do budúcna z akýchkoľvek dôvodov neviete v meraných úsekoch separovať od maratónske časti, radšej Enduro kategóriu nerobte vôbec. Inak sa Vám tam aj vzhľadom na stúpajúci trend súťažiacich v Endure raz niekto prizabije...
24.08.2014 - 09:40:23
06
Pripajam sa k spokojnym ucastnikom, organizacne vyborne, perfektne vyznacena trat, vidime sa nabuduce
24.08.2014 - 09:40:51
00
...... perfektne vyznacena trat....

Tak na 90-tke nejaky "dobrak" zlikvidoval cast znacenia nad Lacnovom. Nastastie v nasej skupine (prve dve zeny + 3 muzi) bol jazdec, ktory si to pamatal z minuleho roku tak sme nebludili. Odbocit a bludit bolo kde. Okrem toho miesta tradicne kvalitne znacenie.
24.08.2014 - 09:48:38
00
odpoved pre jano280176, poprosim ta, precitaj si propozicie, pise sa o pamatnom suvenire, dostal ho kazdy kto presiel cielom, ako finisersku buffku. dostal ho uplne kazdy kto odovzdal cip, a tento suvenir bol od fax copy. cize typicke slovenske je neprecitat a verejne trepat 2na 3... mne je osobne luto, ze jedina emocia zo vcerajsieho maratonu je to, ze si mal prazdnu tasku, co tiez nie je pravda. ze si nevidel nic ostatne... tvoj skresleny a nepravdivy pohlad na vec dava organizatorom "obrovsku chut" pracovat dalej, ale nastastie vacsina ludi si vsimala ine veci a preto tu chut mame nadalej... za co vsetkym dakujeme...

počuvaj sem tvoja reakcia je trošku mimo ja som len odpovedal tomu čo sa na to pital a to tričko je za 10eur či nie? dalej vobec som nekritizoval organizaciu maratonu kedže bolo všetko OK a to čo som pisal je len moj nazor aj to som tam pisal takže sa trošku ukludni ;)
24.08.2014 - 09:59:01
02
skvelá organizácia, všetko šlapalo ako malo

No musim ťa poopraviť Doki. Na štarte bolo všetko v najlepšom poriadku, to maš pravdu , ale organizácia na trati je na ústupe King Mtb. Na občrstvovačkách obsluhuju doslova deti ktore o maratone nemaju ani šajnu a aj ako sa spravať a usmerňovať suťažiacich ( pri Patrii bicykle pohadzane na trati okolo občerstvovačky Endurakov , a vzápäti rútiaci sa prví 50 karí v plnej rýchlosti nemali ako prejsť. Pokradnute značenie na 90 km trati a zničene smerovniky , strata 5 min kým sa dovolali do depa kadiaľ ísť, V polky zjazdu zo Sľubice boli stale zdravoťaci , lebo je to tam náročne , včera ani živej duši.Doslova opitý usporiadatelia na Sľubici ktorí núkali alkohol a neusmerňovali súťažiacich v rôzných kat.( poliaci z dlhej to pustili rovno a mnoho dalších po 50 karskej trati. ) Zodpovedných usporiadateľov veľmi málo.Pozemné značenie to klobúk dole na 1*.Pred tecnickou pasažou pred Dúbravou veľa endurakov ,(Chudakov) tlačilo bicykle naspeť na začiatok lebo odbočili zle ( Citovať ich na učet usporiadaťeľov radšej nebudem a mali pravdu jeden človek tam mal stať !!!) a toho roku ani fotograf tam nebol abi ich upozornil o zlom smere )Plne suhlasim s KIDAKOM v spoločných zjazdoch ide o život ! tak si to uvažte a zmeňte ! Na 1* počasie bohatosť stolov na občerstvovačkách. Prosím napravte to bol som tam 5 krát ale top ma Kráľovský maraton už za sebou, top už dosiahol asi pred dvomi tromi rokmi a teraz to upada ,bodaj by sa vaspoň časť súťažiacich vráli aj o rok.PS: Ta kolona motoriek , túrujucich svoje stroje okolo cyklistov na ceste a pri výjazde okolo družstva na cestu ani živej duše ! ( po ine roky tam bola policia ) to bola asi čerešnička na tortre.
24.08.2014 - 10:08:53
02
Aj keď som sa tohto ročníka nezúčastnil aktívne, nedalo mi, aby som neprišiel urobiť aspoň nejaké fotky. plus.google.com
24.08.2014 - 10:16:33
00
https://plus.google.com/u/0/photos/116405598425048762180/albums/6051034755765254337
24.08.2014 - 10:21:38
02
u mna na 50ke maximalna spokojnost. zjazdy uplne fantasticke, zabavne a primeranej obtiaznosti. podla toho, co sa tu popisalo k minulemu rocniku som cakal, ze to bude horsie :)

no a niektore stupania masaker. klobuk dole pred tymi, co to zvladli vsetko v sedle bicykla, to uz chce fakt silu a vydrz.
24.08.2014 - 10:22:44
00
Pozdravujem bajkera,ktorého sme stretli utrapeného šľapať hore Paršivou,predpokladam,že vyšiel z trate niekde pri Vyšnom Slavkove,dúfam,že došiel v poriadku
24.08.2014 - 10:25:30
00
Ve


Naposledy upravil doomrider dňa 24.08.2014 - 16:48:46, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2014 - 10:36:42
00
Ďakujem organizátorom za ďalší krásny maratón pod hradom. Netrúfnem si tvrdiť, či bolo lepšie, alebo horšie ako po minulé roky, prešiel som všetkých 7 ročníkov (6x50, 1x25) a podľa mňa ste už 1. ročníkom nastavili latku hodne vysoko a držíte sa (držte sa!!!). Mám pocit, že na križovatkách a v nebezpečných úsekoch bolo pomenej organizátorov, ako po minulé roky, na 50-ke bolo značenie dobré - pravda, šiel som po pamäti, o malej zmene nad Vojkovcami som vedel a očakával ju. Tento rok mi ani strmé tlačenky až tak nevadili a zjazdy po singloch som si užíval (čiastočne aj vďaka výmene mechanických BB7 za hydraulické 8) ), zdalo sa mi, že na minuloročnej prašnej trati sa šmýkalo viac, ako na tohtoročnom vlhku :o
Občerstvovačky boli OK a to, že sú na nich porozhadzované biky hlava-nehlava, majú na svedomí práve účastníci maratónu! Teda sypme si popol na hlavu a nabudúce pred občerstvením odložme bike tak, aby nikomu nezavadzal a rýchlici mohli upaľovať ďalej.
Veľmi príjemne ma prekvapili detské preteky (môjho syna už menej...), pekná a náročná trať, perfektná organizácia.
Dovolím si ešte malú pripomienku - zdá sa mi slušné, ako po vyžrebovaní prvej ceny v tombole ešte chvíľu počkám, vypočujem si posledné slová organizátorov a odmením ich potleskom. Zaslúžia si to!
24.08.2014 - 11:50:20
00
Jano... som uplne kludny... len ma prekvapuje, ze sa riesia tricka za 10e a prazdne tasky... to si pisal ty, ze je to typicke slovenske... kidak, mas pravdu. Vieme a riesime problem spolocnych tras. Zrusenim rz2 sa zmenilo casovanie a doslo ku koliziam. Rovnako sme uz neriesili limit na endure. Co nebolo fer voci tym co ho dodrzali a slapli si. No ze je to pre nas okrajova zalezitost... sorry... asi si videl tie prekopane metre len koly enduru. Je celu jesen cas porozmyslat. Spojit sily a ist dalej
24.08.2014 - 11:58:27
01
Aj keď som sa tohto ročníka nezúčastnil aktívne, nedalo mi, aby som neprišiel urobiť aspoň nejaké fotky.

Pekne foto. Skoda, ze ma foto male rozlisenie a neda sa zistit startovne, ale tohoto "magora" by som dodatocne diskvalifikoval, aj ked asi vela vody nenamutil. Jazdil bez prilby.

Prílohy:

DSCN4412.JPG
DSCN4412.JPG 442.52 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2014 - 11:59:41
01
Jano... som uplne kludny... len ma prekvapuje, ze sa riesia tricka za 10e a prazdne tasky... to si pisal ty, ze je to typicke slovenske... kidak, mas pravdu. Vieme a riesime problem spolocnych tras. Zrusenim rz2 sa zmenilo casovanie a doslo ku koliziam. Rovnako sme uz neriesili limit na endure. Co nebolo fer voci tym co ho dodrzali a slapli si. No ze je to pre nas okrajova zalezitost... sorry... asi si videl tie prekopane metre len koly enduru. Je celu jesen cas porozmyslat. Spojit sily a ist dalej
24.08.2014 - 12:00:27
01
keyboard_arrow_up