Borci, POLOM je z Višňového ZJAZDNÝ!!!
Je tam 5 krátkych úsekov po cca 100 metrov pokrytých snehom so štrkom, ale dá sa to prejsť bez väčších problémov BEZ ZOSADNUTIA.

Trasa Višňové - vrchom popod horu, ponad potok (popod skaly) - najkrajší úsek - napojenie na cestu - sedlo Javorina - Polom :wink:
01.04.2008 - 19:45:56
00
Borci, POLOM je z Višňového ZJAZDNÝ!!!
Je tam 5 krátkych úsekov po cca 100 metrov pokrytých snehom so štrkom, ale dá sa to prejsť bez väčších problémov BEZ ZOSADNUTIA.

Trasa Višňové - vrchom popod horu, ponad potok (popod skaly) - najkrajší úsek - napojenie na cestu - sedlo Javorina - Polom :wink:

Robo, si borec najväčšieho kalibru! :D :D :D Áno, išiel si nad Višňovým od kríža s dvoma veľkými lipami lúčnou cestou pod Hoblík a okolo neho. Tento úsek lesom je stále plne prejazdný! Ďalej potokom vedľa závorou zavretého kamenného mostíka na asfaltku a stále hore do sedla.
Pred 2 týždňami sme tam boli spolu s Koptim, fotku som si odkladal na neskôr, ale teraz ju ako zaujímavú pripájam. Daj vedieť aj ostatným ako to vyzerá v sedle a či si išiel do Strečna, alebo si sa spustil späť.
Lord Klaymen, spravil si nám radosť. Kto umí, ten umí a kto neumí, ten :shock:

Prílohy:

Tréning okolo Hoblíka.jpg
Tréning okolo Hoblíka.jpg 128.82 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2008 - 20:14:34
00
tak a uz som prihlaseny... nie ze by som sa chvalil, ale bude to moj prvy pretek v zivote a mam z toho zmiesane pocity :roll:
02.04.2008 - 22:12:38
00
tak a uz som prihlaseny... nie ze by som sa chvalil, ale bude to moj prvy pretek v zivote a mam z toho zmiesane pocity :roll:

Budem Ti držať palce. Tiež som minulý rok našiel odvahu a zúčastnil som sa po prvýkrát preteku a to zhodou okolností 2. ročníka Dema cyklosummitu v Rajecke Lesnej. Na štarte mi predseda klubu Cyklopozitiv Žilina poradil, aby som išiel 30 km, lebo som si netrúfal na 56 km. Šťastne a úspešne s ľahkými kŕčmi som tryskom prišiel do cieľa. Pocit v cieli a na bedni stál za to, prajem to každému :D
03.04.2008 - 06:08:46
00
ach jaj. tak dnes som si ale dal.

kedze sa uz trosku oteplilo a aj sniezik na horach sa trochu roztopil, tak som sa rozhodol, ze sa pojdem pozriet do sedla javorina z vrutockej strany. zaciatok bol celkom v pohode, cesty vlhke (juzne svahy), sem tam nejaka kaluz, to sa dalo, ale ako nahle som prisiel na severny svah kopca, tak blato, kopec vody a snehove polia. tam kde sa nedalo bikovat (bike zapadal do snehu), tam som musel bike nosit. ale cim som siel vyssie a vyssie, tak to bolo horsie a horsie. to uz nebolo o bikovani, ale o trapeni. doslo to az do takeho bodu, kde som si povedal, tak a dost. ak niekto pozna tuto trasu, tak v jednom bode je nadherny vyhlad na lipovecku priehradu, tak tam na tom mieste som sa zvrtol a siel naspat.

davam tomu take dva tyzdne, po ktorych by to uz mohlo byt hadam normalne prejazdne...
03.04.2008 - 17:23:06
00
ach jaj. tak dnes som si ale dal.

kedze sa uz trosku oteplilo a aj sniezik na horach sa trochu roztopil, tak som sa rozhodol, ze sa pojdem pozriet do sedla javorina z vrutockej strany....... doslo to az do takeho bodu, kde som si povedal, tak a dost. ak niekto pozna tuto trasu, tak v jednom bode je nadherny vyhlad na lipovecku priehradu, tak tam na tom mieste som sa zvrtol a siel naspat.

davam tomu take dva tyzdne, po ktorych by to uz mohlo byt hadam normalne prejazdne...

Tak toto miesto by mohlo byť v asi 2/5 z trasy Vrútky - sedlo Javorina. Volá sa Malá kopa a je vo výške 758,8 m. Pekných výhľadov je tam viac, ale jeden je tam excelentný, asi to bude on.
Navrhujem na sobotu prvý tréning na Dema fatranský maratón zo žilinskej strany do sedla Javorina - Strečno a späť. Predpokladaná dĺžka 40 km. Odchod v sobotu čím skôr napr. z Lesoparku, dohodneme sa o všetkom cez toto fórum. Dávajte návrhy...
03.04.2008 - 18:07:26
00
jj, presne ako pises mala kopa, ale nie su to 2/5 ale trosku viac ako polovica :wink:

no a s tou sobotou este uvidim, lebo neviem ci nepojdem do roboty, takze az zajtra budem vediet viac...
03.04.2008 - 18:52:55
00
tak a uz som prihlaseny... nie ze by som sa chvalil, ale bude to moj prvy pretek v zivote a mam z toho zmiesane pocity :roll:


Charlie, tie pocity poznam, ale bud si isty, ze si tym prihlasenim prave polozil zakladny kamen svojej maratonskej zavislosti 8)
03.04.2008 - 19:25:30
00

Charlie, tie pocity poznam, ale bud si isty, ze si tym prihlasenim prave polozil zakladny kamen svojej maratonskej zavislosti 8)


Ja som to takto prezival minuly rok. Jursky bol minuly rok moj prvy maraton a prva sutaz v zivote vobec (nikdy som nebol sportovo zalozeny) a nakoniec som dal minuly rok, sedem maratonov.
03.04.2008 - 23:06:05
00

Ja som to takto prezival minuly rok. Jursky bol minuly rok moj prvy maraton a prva sutaz v zivote vobec (nikdy som nebol sportovo zalozeny) a nakoniec som dal minuly rok, sedem maratonov.

:shock: klobuk dole...
03.04.2008 - 23:40:20
00
no moj to bude tiez prvy :wink: no dufam ze to zvladnem :P
06.04.2008 - 17:07:38
00
no moj to bude tiez prvy :wink: no dufam ze to zvladnem :P

Koľko si najazdil odvtedy, čo sme sa vybrali na Polom? :roll:
08.04.2008 - 18:12:34
00
na trnazery urcite viac ako na biku no snazim sa :wink:
09.04.2008 - 12:35:30
00
Zohrejte sa aspoň pohľadom na časť prírody na trase Stráňavy - Višňové pri trase Dema fatratranského MTB maratónu

V tomto fóre som Vám ukazoval 26.3. peknú fotku. Mám záber z tohto úseku ešte jeden, ktorý je o niekoľko sto metrov nižšie zo širokej hradskej cesty vedľa potôčika, ktorý sa v jednom mieste prechádza cez brod alebo cez lavičku. Dnes sa príroda ukázala slniečkom a teplom. Zohreje nás aj tento záber z trasy maratónu medzi obcami Stráňavy a Višňové. Tento úsek budú prechádzať pretekári všetkých trás :D :D :D

Prílohy:

Image2.jpg
Image2.jpg 123.48 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2008 - 20:14:34
00
dufam ze zajtra dokoncim bajk, neplanuje sa nejaky dlhsi prejazd trasy? aj celej, to mi vyhovuje viac:D
10.04.2008 - 20:43:13
00
cron
keyboard_arrow_up