dufam ze zajtra dokoncim bajk, neplanuje sa nejaky dlhsi prejazd trasy? aj celej, to mi vyhovuje viac:D


Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?
11.04.2008 - 08:12:01
00
kuuurna, v nedelu ma byt nadherne a teplo a ja budm trcat v robote:( :evil:
11.04.2008 - 08:54:47
00
Terry.A môžem si zobrať aj desiatu a to ako myslíš ako na jeden den tak Ďaleko v pondelok musím pracovať. 8)
11.04.2008 - 14:30:38
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

Som optimista, ale pozrite si, čo napísal Lord Klaymen mne včera e-mailom, citujem : "...Hmmm. Saračníky potrebujú ešte týždeň takýchto teplôt. Prudký výjazd zo sedla Javorina smerom na Saračníky sa dá vyjsť, hoci je sypký, ale asi 100 metrový úsek rovnobežný s kopcom Grúň je ešte so snehom asi až 25 cm hrubým a plný konárov. Výhliadka je OK, iba mokrá a cestička na druhú stranu je celá so snehom..." :shock: :( :? :roll: :oops: :wink:

Bikeri, idem sa tam teraz pozrieť, čo tam bude nafotím a večer máte aktuálne info :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
11.04.2008 - 16:21:47
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

Sedlo Javorina je úplne bez snehu, na Saračníky nasleduje kratučké strmšie stúpanie :cry: a hupom sme na Saračníkoch. Tie sú v úctyhodnej bikerskej výške 1010m. Zabudnime na Minčol a Veľkú lúku, odtiaľto je to vhodné len pre turistov. Na šípkach je ešte sedlo Rakytie, čo je na peknom a rýchlom zjazde do Strečna.

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 0..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 0..jpg 149.11 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:05:39
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

Takýto neporiadok nechali lesníci na jeseň po ťažbe :evil: :?: :!: . Je to len 200 m za Saračníkmi v smere na Vrútky. V pozadí je strešník Saračníky.
P.S. Vidím to na kratučkú brigádu s pracovnými rukavicami pri niektorom z výjazdov :wink:

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 1..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 1..jpg 195.92 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:11:31
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

Neprejdete ani kilometer a máte pocit, že ste v inom kraji. Prvá pekná vyhliadka na tejto časti trasy :D

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 2..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 2..jpg 161.69 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:15:02
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

Len o kúsok ďalej v smere do Vrútok. Dá sa ísť len krajom cesty veľmi opatrne pomedzi kamene a haluzy. A snehu neubúda :roll: :? :(

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 3..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 3..jpg 198.04 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:20:17
00
ach jaj. tak dnes som si ale dal.

kedze sa uz trosku oteplilo a aj sniezik na horach sa trochu roztopil, tak som sa rozhodol, ze sa pojdem pozriet do sedla javorina z vrutockej strany. zaciatok bol celkom v pohode, cesty vlhke (juzne svahy), sem tam nejaka kaluz, to sa dalo, ale ako nahle som prisiel na severny svah kopca, tak blato, kopec vody a snehove polia. tam kde sa nedalo bikovat (bike zapadal do snehu), tam som musel bike nosit. ale cim som siel vyssie a vyssie, tak to bolo horsie a horsie. to uz nebolo o bikovani, ale o trapeni. doslo to az do takeho bodu, kde som si povedal, tak a dost. ak niekto pozna tuto trasu, tak v jednom bode je nadherny vyhlad na lipovecku priehradu, tak tam na tom mieste som sa zvrtol a siel naspat.

davam tomu take dva tyzdne, po ktorych by to uz mohlo byt hadam normalne prejazdne...

Túto fotku by som chcel venovať Charliemu. Nie je to z miesta Malej kopy, ale myslím, že aj tu pekne vidieť priehradu, za ňou Lipovec, za vodným esíčkom Turčianske Kľačany, úplne vpravo Sučany, úplne vľavo Turany a v pozadí je majestátna Veľká Fatra.

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 4..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 4..jpg 127.26 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:31:05
00
diky jaroza :wink:
kurna aj rozmyslam, ze ci by som cez vikend nezavytal do ZA, trosku popozerat trat dema fatranskeho maratonu. no uvidim ako na tom budem so silami
11.04.2008 - 20:34:36
00

Čaute. Takže vyrážame v nedelu o 12.00 zo Soliniek od Kostola. Prejdeme cez Višňové od križa na Polom potom cez Saračniky do Vrútok odtiaľ smer Martinske hole tak 5km a späť na Javorinu a do Strečna a potom na základňu CPK. Dúfam že výjde počasie :?

A tu som skončil, pretože sneh začal pokrývať celú šírku a cesta je neprejazdná :!: V zátačke ho je od pár centimetrov do 0,5 m a neubúda :evil: Kto pozná túto trasu vie, že takto sa to vlní a hadí veľmi dlho až do Vrútok. Tadiaľto cesta zatiaľ nevedie :x :( :o
P.S. Trasu som prešiel v úseku pár kilometrov zo sedla Javorina až sem pešo. Je verná svojmu menu BRUTALE

Prílohy:

Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 5..jpg
Cyklotrasa Saračníky-Vrútky 5..jpg 181.7 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2008 - 20:43:56
00
diky jaroza :wink:
kurna aj rozmyslam, ze ci by som cez vikend nezavytal do ZA, trosku popozerat trat dema fatranskeho maratonu. no uvidim ako na tom budem so silami

Ešte je čas, trať 30 km chceme poctivo prejsť a pár miesť vyčistiť / veď vidíš aktuálne fotky z 56 km / a upraviť minimálne 2 prejazdy. Iniciatíve sa ale medze nekladú :lol:
P.S. Ideš na Svätý Jur ?
P.S. Fotky z preteku XC sa mi páčia, moc nechýbalo a bol by som na štarte. To Ti poviem osobne.
11.04.2008 - 20:55:47
00
Ešte je čas, trať 30 km chceme poctivo prejsť a pár miesť vyčistiť / veď vidíš aktuálne fotky z 56 km / a upraviť minimálne 2 prejazdy. Iniciatíve sa ale medze nekladú :lol:
P.S. Ideš na Svätý Jur ?
P.S. Fotky z preteku XC sa mi páčia, moc nechýbalo a bol by som na štarte. To Ti poviem osobne.

neblazni, ved dema fatransky bude moj prvy pretek a nie este ist na jura...

ohladom toho preteku z turčianskych teplic, mozes byt iba rad ze si nesiel, to boli brutal galeje...
11.04.2008 - 21:05:59
00
Zabudnime na Minčol a Veľkú lúku, odtiaľto je to vhodné len pre turistov. Na šípkach je ešte sedlo Rakytie, čo je na peknom a rýchlom zjazde do Strečna.




heh, no ja som si to tadial minuly rok s kamaratom masiroval s bajkom na chrbte:D zil som v domnienke ze sa kusok slapne s bajkom na chrbte a po hrebeni bude lahoda....
ale prdlajz, na bajku sme sedeli dokopy mozno 300m a tlacili sme poctivo az na mincol, tam sme to vzdali a strihli sme to po nejakej trase dolu ku asfaltke na martinky....
vtedy bolo slnecno bezoblacno a veeelmi horuco. bola naplanovana trasa iba na polom tak som mal iba 0.5 litra vody - ten padol hned na prvych 500m tlacenia zo saracnikov:D:D
po cervenej hold cesta nevedie:D
11.04.2008 - 21:44:41
00
v nedelu teda chcete šliapať do pedálikov? že by som sa pridal? :wink:
11.04.2008 - 22:31:24
00
keyboard_arrow_up