http://www.mtbmarathon.com/

Ďakujem krásne
21.01.2008 - 15:31:42
00
Dnes 30.1.2008 som sa bol pozrieť na časť trate maratónu. Išiel som Višňovskou dolinou hore k vlekom. Predo mnou boli podľa čerstvých stôp 2 bikeri, ale skončili hneď za Hoblíkom. Na ujazdenom snehu bola centimetrová vrstva snehu pri 2 stupňoch Celzia. Dalo sa ísť len po vyjazdených koľajách. Pod vlekmi už bolo asi 30 cm snehu a k trom chatkám bolo možné bike iba tlačiť a snehu stále pribúdalo. Ďalej to nemalo zmysel. Otočil som to a opatrne išiel dole, lebo mimo úzkej koľaje okamžite hrozilo zaborenie do snehu a pád. Z Višňového popod kríž s lipou som sa vybral do Stráňav. Cesta je poprekladaná zamrznutými potôčikmi, jazierkami a dierami. Bike to zvládol, podľa stôp autá nie, lebo to obchádzali po lúkach. V Stráňavách za maličkou kaplnkou je pekná poľná cesta vedľa krovísk k Polomu smerom Strečno. Túto časť trate ešte nepoznám, tak som to v miestach pásového dopravníka otočil späť k Višňovému. Úsek Strečno-Stráňavy si prejdem v smere preteku nabudúce.
30.01.2008 - 19:41:27
00
Ty sa máš šak treba aj pracovať. :shock:
31.01.2008 - 12:15:10
00
Ty sa máš šak treba aj pracovať. :shock:


TY s tymi lyzami mas co hovorit...
31.01.2008 - 16:10:14
00
Ty sa máš šak treba aj pracovať. :shock:


Toto bol len 2,5 hodinový poznávací výjazd. Dnes som dolámaný po tej zaberačke v snehu. Strečno-Polom musí trochu počkať. Okrem toho aj trocha pracujem.
31.01.2008 - 16:32:52
00

Toto bol len 2,5 hodinový poznávací výjazd. Dnes som dolámaný po tej zaberačke v snehu. Strečno-Polom musí trochu počkať. Okrem toho aj trocha pracujem.


No ale kondične budeš na tom pravdepodobne najlepšie s cykloklubu nakolko ja sa na bike dostanem asi až o dva mesiace tak ti môžem len ticho závidieť :oops:
01.02.2008 - 15:24:30
00
Teraz v piatok som si bol prejsť v oboch smeroch úsek Strečno-Polom. Vyrazil som od parkoviska Koliba Strečno smerom k hradu. Za domami vedie pekná cesta k hore pod vrch Kojšová. Problém bol odbočiť k hradu, lebo na lúkach je asi 10 cm snehu a nevidno žiaden chodník. S prevodom 1/2 to nejako šlo. Náhodou pod lesom pri Strečne som natrafil na žltú značku chodníka. Tým sa dalo zísť, ale len po vlastných pod hrad k červenej značke. Toto je dôležitá otočka na trase maratónu - červenou zídem zo sedla Javorina, na parkovisku pod hradom sa otočím pred mostom doľavo a po žltej ťahám do kopca k domčeku s číslom 5 a vpravo začnem strmo stúpať po vlastných niekoľko sto krokov. Výjdem z lesa a od stožiara s drôtami idem lúkou popod vedenie k spomínanej ceste nad kolibou, otočím sa okolo násipu s vodnou nádržou a poľnou cestou pre autá smerujem okolo vrchu Javor k pásovému dopravníku. Tu som hľadal možnosť prejsť na vyjazdenú cestu za ním. Nepodarilo sa mi to. Predpokladám, že to bude až o niekoľko sto metrov ďalej k Polomu. Tu bola lúka už neprejazdná, tak som to otočil a tou istou cestou som sa vrátil ku Kolibe. Celkový čas asi 1,5 hodiny.
Vzhľadom na to, že zjazdnosť bola asi 75%, doporučujem prejsť tento úsek len s bezchybným bikom a zimnou obuvou.
01.02.2008 - 18:20:52
00
Opatrne opatrne aby si nemal úraz bol na maratóne
01.02.2008 - 19:37:31
00

No ale kondične budeš na tom pravdepodobne najlepšie s cykloklubu nakolko ja sa na bike dostanem asi až o dva mesiace tak ti môžem len ticho závidieť :oops:


vaz slova bratku....vaz slova :D :D :D
01.02.2008 - 21:22:09
00
Teším sa na kohokoľvek, kto pofrčí ako guľa na maratóne a nevadí mi, ak mi dá aj poriadnu nakladačku. Medzi Vami som benjamín a ešte sa musím veľa učiť.
02.02.2008 - 18:11:38
00

vaz slova bratku....vaz slova :D :D :D


No dobre krasavec ale nezabudni zosadnuť zo žiletky lebo budeš mať čo robiť.. :P
04.02.2008 - 16:07:31
00

No dobre krasavec ale nezabudni zosadnuť zo žiletky lebo budeš mať čo robiť.. :P


no uz sa pracuje na upgrade bajka, tak snad pojde jak raketa:D
04.02.2008 - 22:24:54
00

no uz sa pracuje na upgrade bajka, tak snad pojde jak raketa:D


Som zvedavý či to vytiahneš na bedňu??? :shock: :shock:
05.02.2008 - 16:57:22
00
Mám pre organizátorov jednu myšlienku. Na trase maratónu je miesto, kde sa spod hradu Strečno otáčame pred mostom doľava na žltú turistickú značku a zakrátko šlapeme asi niekoľko sto krokov s bikom dosť strmo do svahu. Teraz je tam navyše aj spadnutý strom. Od stožiara s elektrickým vedením ideme dolu kopcom lúkou a ďalej smer Polom. Myslím si, že bude pár ľudí, ktorým sa nebude páčiť, že musia tlačiť bike a tu dávam do diskusie náhradný úsek. Nebudú sa otáčať pred mostom doľava na žltú, ale pôjdu rovno popod most do Strečna a prejdú medzi žltým kostolíkom a pomníkom francúzskych partizánov popod iný most a tiahlym prijateľným stúpaním na tú istú cestu smerom na Polom. Túto cestičku a stúpanie som prešiel v sedle teraz v snehu na biku okrem asi 10 metrov, ktoré sa nedali prejsť kvôli hlbšiemu snehu. Je to len myšlienka, nemusí sa zrealizovať tento rok.
05.02.2008 - 17:44:41
00
Dnes v sobotu 9.2. sme sa s Majom dostali opäť na trať maratónu pod hradom Strečno. Prešli sme navrhovanú trasu obchádzky medzi kostolíkom a pamätníkom francúzskych partizánov. Už nebol sneh, len mráz -1 stupeň. Dalo sa to vyjsť v sedle až na jeden betónový prechod v dĺžke asi 4 m. Potom mi Majo ukázal aj miesto, kde sa podchádza lanodráha z Polomu. Prechod cez cestu na lúku nie je prejazdný. Obísť pešo sa však dá. Je tam veľa vody v tráve po roztopenom snehu. Trať časti Fatranského maratónu Strečno - Stráňavy - Višňové je prejazdná už na 99,99% ale len pri zamrznutom teréne ráno a doobeda.
09.02.2008 - 18:19:35
00
keyboard_arrow_up