Dnes v sobotu 9.2. sme sa s Majom dostali opäť na trať maratónu pod hradom Strečno. Prešli sme navrhovanú trasu obchádzky medzi kostolíkom a pamätníkom francúzskych partizánov. Už nebol sneh, len mráz -1 stupeň. Dalo sa to vyjsť v sedle až na jeden betónový prechod v dĺžke asi 4 m. Potom mi Majo ukázal aj miesto, kde sa podchádza lanodráha z Polomu. Prechod cez cestu na lúku nie je prejazdný. Obísť pešo sa však dá. Je tam veľa vody v tráve po roztopenom snehu. Trať časti Fatranského maratónu Strečno - Stráňavy - Višňové je prejazdná už na 99,99% ale len pri zamrznutom teréne ráno a doobeda.


Dufam že ma tam zoberete a ukážete mi alternativu v Strečne nakolko sa potrebujeme vyhnuť ceste pod hradom. Takže zatial čauko
10.02.2008 - 11:24:29
00

Dufam že ma tam zoberete a ukážete mi alternativu v Strečne nakolko sa potrebujeme vyhnuť ceste pod hradom. Takže zatial čauko

Samozrejme Ťa radi zoberieme :D, ide sa mostom popod túto cestu a stále doľava a doľava, popisované to je skrátene v posledných príspevkoch z 5.2. a 9.2. 2008 :arrow: .
Teraz v nedeľu bolo špičkové počasie. Opäť sme to využili a s Majom sme prešli trasu Ža - Višňové - dolinou pod vleky - prechod na modrú turistickú značku - lúkami dole do Višňového - Ža. Spolu 29 km. Doobeda bolo všetko nádherne zamrznuté. Výborne sa išlo až pod vleky. Sneh sa v týždi poriadne stopil a spevnel zostávajúci podklad. Medzi vlekmi sa nedalo prejsť hore po zjazdovke na modrú navrchu. Tak sme použili Katkovu skratku, ale to až v ďalšom príspevku :!: .


Naposledy upravil jaroza dňa 10.02.2008 - 19:16:31, celkovo upravené 3 krát.

10.02.2008 - 18:56:51
00
Terry, pri pohľade na mapu som si všimol, že vo Višňovom pri vlekoch ide trať hore zjazdovkou. Nebolo by lepšie tento úsek vynechať a viesť trať pekným singletrackom, ktorý začína v pravej dolnej časti zjazdovky a napája sa na modrú značku? Podľa mňa je to najlepšia pasáž na bike v celej Višňovskej doline. Je tam len jedna väčšia skala, ktorá sa dá hravo obísť peši.

Chodník pod vlekmi je označený na strome červeným C a nájdete ho vpravo od vlekov na konci sedla nad 3 chatkami vľavo pri samostatnom mladom smreku a veľkej kope. Je to úzky chodník, ale teraz neprejazdný, lebo je po ťažbe dreva na ňom viac ako 10 orezaných stromov. Na niektorých krátkych úsekoch sme ho s Majom aj prešli na biku. Paráda :D. Vyúsťuje na modrú značku a zakrátko sa znova objaví ešte raz červené C. Inak všetko sedí ako píše Katko.
10.02.2008 - 19:14:25
00
Chodník pod vlekmi je označený na strome červeným C a nájdete ho vpravo od vlekov na konci sedla nad 3 chatkami vľavo pri samostatnom mladom smreku a veľkej kope. Je to úzky chodník, ale teraz neprejazdný, lebo je po ťažbe dreva na ňom viac ako 10 orezaných stromov. Na niektorých krátkych úsekoch sme ho s Majom aj prešli na biku. Paráda :D. Vyúsťuje na modrú značku a zakrátko sa znova objaví ešte raz červené C. Inak všetko sedí ako píše Katko.


ČAU JARO uvidíme ako sa bude pačiť či nepáčiť trasa resp. trasy. Určite všetko prehodnotíme 1.6. :twisted: Prípadne zmeny môžu nastať ak by nám v tom zabránila príroda. ČAFFF
19.02.2008 - 16:08:24
00

ČAU JARO uvidíme ako sa bude pačiť či nepáčiť trasa resp. trasy. Určite všetko prehodnotíme 1.6. :twisted: Prípadne zmeny môžu nastať ak by nám v tom zabránila príroda. ČAFFF


Zdravím Ťa Terry, keď sme sa dostali na trať maratónu pod vleky vo Višňovskej doline, už 2x nebola možnosť ísť na biku medzi vlekmi. Dôvod jednoduchý - veľa snehu, veď je polovička februára! Katkova skratka nám padla vhod, je to zaujímavý chodník a problém nie je ani skala, ktorú treba pár krokmi obísť. Drevo určite odpracú, stromy sú už orezané od konárov.
Trasy maratónu sa mi "brutálne" páčia a vybrané sú dobre, hlavne tá dlhšia a najdlhšia. :cry: ... to je pot na mojej tvári
19.02.2008 - 18:07:21
00
:D to som rád že sa ti to páči.
19.02.2008 - 21:12:34
00
Ahojte Cyklopozitívci bola pridaná na stránku nová Galéria 2007, môžete si pozrieť. http://wdr.sk/cyklopozitiv/index.php?option=com_expose&Itemid=74
Ahojte Admin.
26.02.2008 - 18:03:12
00
Ahojte Cyklopozitívci bola pridaná na stránku nová Galéria 2007, môžete si pozrieť. http://wdr.sk/cyklopozitiv/index.php?option=com_expose&Itemid=74
Ahojte Admin.


Ta galeria vyzerá naozaj dobre dúfam že tam pribudnú aj ďalšie fotky.
29.02.2008 - 17:43:47
00

Ta galeria vyzerá naozaj dobre dúfam že tam pribudnú aj ďalšie fotky.

Ak by mal niekto záujem o pridanie svojho albumu s tematikou "cyklo"
možete mi poslat subor fotiek 10 až 15 velkosť jednej max 100Kb velkosť albumu max 1,5Mb na adresu
cyklopozitiv@gmail.com
Ďakujem Admin.
02.03.2008 - 13:31:56
00
MTB bikeri, kde trénujete? Dnes sme boli s Majom na peknej trase Ža-Bánová-Brezno-Podhorie-Brezno-Hôrky-Ža. Dĺžka 30 km. Cesty v pohode. Chceli sme vyskúšať terén do Roháčskeho sedla, po pár metroch poľnou cestou nemožné! To isté na konci Podhoria v lese rozbitá cesta od ťažby dreva, opäť nemožné! Pôvodne sme mali ísť do sedla Javorina pozrieť si Saračníky a cyklotrasou do Vrútok a späť. Keďže sa oteplilo, predpokladali sme, že na trase bude kopec blata. Bol sa tam niekto pozrieť ?
09.03.2008 - 16:11:35
00
Na Martinkách je tak 70cm snehu a sneh začína tak od 900metrov nad morom je súvisla snehvá pokrívka zvažnice a lesné cesty sú úplne mokré tak asi treba ešte počkať :cry:
09.03.2008 - 16:36:51
00
no davam tomu tak min 3 tyzdne, kym sa vobec biker dostane z Vrutok na javorinu. Tento vykend som sa tam chcel ist pozriet, ale ked som tu videl prispevok, ze chalanisko isiel na Klaciansku Maguru a od 2/3 bol este sneh, tak som sa na to vykaslal...
09.03.2008 - 18:04:42
00
k teme chcel by som sa prihlasit asi na medium trat nevedeli by ste mi ju nejak popisat ?
09.03.2008 - 19:29:06
00
to je take ťažké si pozrieť tú trasu na stránke? :roll:
09.03.2008 - 19:43:28
00
no hej to som pozeral ale ja myslim vase skusenosti s nou a pod. :roll:

ja som na nej este nebol :oops:
09.03.2008 - 19:54:19
00
keyboard_arrow_up