Zaujimalo by ma, ci mozem vlastnit licenciu na MX (XC) v SR, resp. aj medzinarodnu a nebyt pritom registrovany v ziadnom klube?

Co vlastne znamena vlastnit licenciu? Nejake prava a povinnosti? Na www.szc.sk som toho moc nenasiel?

Dakujem za zmysluplne odpovede a osobne skusenosti. :wink:
03.09.2008 - 18:08:16
00
no ja mam licenciu a ta ti umoznuje startovat resp. byt vyhodnocovany v Slov. pohare MX, XC... povinosti su len take, ze ked ta vyzvu na odobratie vzorky na dopingovu kontrolu tak nesmies odmietnut a dalej uz len taka klasika, pravidelne lekarske prehliadky a pod.
Licenciu ti vydaju aj ked nie si v klube.

Niekto mi raz hovoril, ze ked mas licenciu tak nemusis mat na biku osvetlenie a povinnu vybavu. A zevraj si aj poisteny... ale to je asi blbost :lol:
03.09.2008 - 18:30:39
00
a keby ze mam záujem kde mam o nu požiadať ??
03.09.2008 - 18:33:33
00
Niekto mi raz hovoril, ze ked mas licenciu tak nemusis mat na biku osvetlenie a povinnu vybavu. A zevraj si aj poisteny... ale to je asi blbost :lol:

Mne tiez hovorili nieco o tom poisteni, ked som mala licenciu. Zevraj ked v lese padnem tak aj to mam poistene.

To Rastoo: Pokial nechces nejak strasne zavodit tak na tie maratony ju nepotrebujes. Ja som ju mala a bola mi nanic. Ale niekto moze mat iny nazor
03.09.2008 - 18:36:36
00
licencia je dobra na to ked ides do zahranicia a je recova bariera tak das licenciu a vyberes si trasu a oni uz vsetko vedia vycitat z licencie. Meno, datum narodenia -> kategoria.
03.09.2008 - 18:38:44
00

Niekto mi raz hovoril, ze ked mas licenciu tak nemusis mat na biku osvetlenie a povinnu vybavu. . :lol:


Ano, to je pravda. Vyskúšal som to na vlastnej koži, ked ma zastavila hliadka statnej policie na ceste domov. Povedal som, že sa len presuvam, hundrali tak som im začal argumentovať n ačo je moj bicykel určený a duploval som to ešte aj licenciou v peňaženke. Pokračoval som v jazde.


Na licenci je samozrejme miesto na klub, no môžeš byť majitelom licencie aj ako individuál. Ja mam na licenci napisane cykloklub puchov. co maju vlastne velitsovci. Pretože náš Špesl team puchov nie je riadne registrovaný ako klub sme len zoskupenie, ale ako som povedal nemusíš...
03.09.2008 - 18:45:12
00
a keby ze mam záujem kde mam o nu požiadať ??


www.cyklistikaszc.sk ale ak nejazdis cross tak ti uz bude asi stacit na rok. v klube byt nemusis budes mat ako klub BKP
03.09.2008 - 19:12:02
00
K licenciám už bolo napísané asi všetko a dobre... Kto to nepochopil, nech si nájde na webe SZC telefón na pani Šulekovú a dohodne si postup. Bratislavčanom a príchodzím licencie robí na počkanie (no, niekedy si pohundre, že má inú súrnejšiu robotu...) - zvyčajne od 7.00 do 13.00 hod. Ostatným poštou to trvá dlhšie.
K poisteniu - SZC má (mal?) zmluvu s nejakou poisťovňou, ale nikto mi neukázal zmluvu a ani nepovedal, čo je vlastne poistené.
Môže to byť úrazové poistenie - ustelieš si na oficiálnych pretekoch z kalendára SZC, pomaróduješ si viac ako dva týždne a dostaneš nejaké bolestné. To plnenie však bude určite nízke, pretože koľko môže byť poistné z ceny licencie? Platí poistka aj na pretekoch (maratónoch v zahraničí)? Aj na tréningoch?
Môže to byť poistenie zodpovednosti za škody - na oficiálnych pretekoch z kalendára SZC trafíš napríklad zaparkované auto - poisťovňa by mohla plniť. Alebo neúmyselne niekoho pošleš na hubu - poisťovňa by mohla plniť postihnutému bolestné, stratu zárobku, trvalé následky alebo škodu ktorú si mu spôsobil na materiále (rozbité kolo, roztrhaný dres...). Otázky na zahraničie a tréningy sú rovnaké ako vyššie.
Môže to byť poistenie ešte hocičoho iného - napríklad na škody spôsobené na budove SZC živlom alebo vandalom, krádeže na pretekoch a pod.
Doteraz som nezistil, čo je obsahom toho poistenia držiteľa licencie, a už to ani nezisťujem. Ak to niekto vie, nech to sem hodí. Ale nie dohady...
03.09.2008 - 23:02:09
00
K licenciám už bolo napísané asi všetko a dobre... Kto to nepochopil, nech si nájde na webe SZC telefón na pani Šulekovú a dohodne si postup. Bratislavčanom a príchodzím licencie robí na počkanie (no, niekedy si pohundre, že má inú súrnejšiu robotu...) - zvyčajne od 7.00 do 13.00 hod. Ostatným poštou to trvá dlhšie.
K poisteniu - SZC má (mal?) zmluvu s nejakou poisťovňou, ale nikto mi neukázal zmluvu a ani nepovedal, čo je vlastne poistené.
Môže to byť úrazové poistenie - ustelieš si na oficiálnych pretekoch z kalendára SZC, pomaróduješ si viac ako dva týždne a dostaneš nejaké bolestné. To plnenie však bude určite nízke, pretože koľko môže byť poistné z ceny licencie? Platí poistka aj na pretekoch (maratónoch v zahraničí)? Aj na tréningoch?
Môže to byť poistenie zodpovednosti za škody - na oficiálnych pretekoch z kalendára SZC trafíš napríklad zaparkované auto - poisťovňa by mohla plniť. Alebo neúmyselne niekoho pošleš na hubu - poisťovňa by mohla plniť postihnutému bolestné, stratu zárobku, trvalé následky alebo škodu ktorú si mu spôsobil na materiále (rozbité kolo, roztrhaný dres...). Otázky na zahraničie a tréningy sú rovnaké ako vyššie.
Môže to byť poistenie ešte hocičoho iného - napríklad na škody spôsobené na budove SZC živlom alebo vandalom, krádeže na pretekoch a pod.
Doteraz som nezistil, čo je obsahom toho poistenia držiteľa licencie, a už to ani nezisťujem. Ak to niekto vie, nech to sem hodí. Ale nie dohady...



prakticka skusenost..kamarat na preteku pohara pad vazny uraz nasledky z poistky ani koruna.po informovani sa dostal odpoved ze je to hato ked pretekar trebars narazi do auta a urobi skodu..cize nieco ako PZP ak chce byt pretekar chraneny musi mat indivindi poistenie.toto pretekara nechrani chrani skody nim sposobene..ale nik nevie aka poistovna a aka vyska:-(bohuzel...
04.09.2008 - 00:09:59
00
licencia je dobra na to ked ides do zahranicia ...

a nechcu ma pustit startovat na dlhu trat bez licencie, tak zistujem, ci ma este aj iny zmysel sa registrovat...

dik za odpovede, takze zatial jediny aj to otazny zmysel u nas ma to poistenie (a policajti)...
04.09.2008 - 10:56:31
00
keyboard_arrow_up