Takže prví traja z mojho pohladu:

Prílohy:

Komentár súboru: Bronze
Vogel.png
Vogel.png 722.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Silver
Absalon.png
Absalon.png 826.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Gold
Kulhavy.png
Kulhavy.png 1.31 MiB thumb_up0thumb_down

07.08.2011 - 20:12:16
00
ad1 aj také sú trate. naopak choď sa pozrieť aké ukrutnosti sú postavené na europsky pohár o týždeň v susedných čechách.


... na svetovy pohar...
07.08.2011 - 20:17:51
00
A este víťazka žien a 17 miesto ;)

Prílohy:

Komentár súboru: 17
Stevkova.png
Stevkova.png 689.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Gold
DAHLE-FLESJA.png
DAHLE-FLESJA.png 791.06 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2011 - 20:19:57
00
mne islo predovsekym o tu trat,ktora mi pripada az smiesne lahka.Hladka,crossova,...

Keby si na nej pretekal, takéto drísty by si nepísal. ;)
Trochu ma štve, že som nevidel Kulhavého nástup v poslednom kole... V 3/4 tesne na zadnom kolese Absalona a hore zrazu Kulhec a za ním ďaleko nikto. :o :clap:

EDIT: zopár fotiek


Naposledy upravil tmax dňa 07.08.2011 - 21:22:46, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2011 - 20:42:28
00
inak priemerka muzov 22,72km/h, ked si zoberies ze na tych "supertazkych" maratonoch ma nasa "spicka" cez 25km/h - tak toto asi nebola lahka trat :)
07.08.2011 - 21:05:02
00
tak a ted čo som pôvodne mal v pláen napísať.

Dohňany už dlho dlho pred samotným podujatím vyhlasovali ako sú pripravení a neviem čo. no z mojho pohľadu sklamanie. Trať sa mi páčila aj samotné zápolenie. Sviatok cyklistiky, pastva pre oko. Ale...

- Dať moderovať medzinarodnú akciu človeku s tak zlou angličtinou, kedy sa pretekari dostávali do rozpakov lebo nevedeli čo tým chcel básnik povedať pri položení otazky a neraz trhala uši aj slovákom čo nie sú zrovna native speaker-ovia je chyba, hanba
- Mať pripravený len jeden jediný stan s občerstvením kde po preteku sa čakala aj pol hodinova rada na čokolvek a bez ohladu na to či je niekto navštevnik, člen organizačneho timu alebo dokonca pretekár je nehoráznosť
- Bez ohladu na to či by bolo 15°C a dážd alebo 30 ako tieto dni, mať 3 výčapy z toho dva obsluhujú vyplašené teenky na takto velkej akci je... žalostne málo
- Dosadiť do pozície regulovčíkov na trati ludí bez elementárnej znalosti angličtiny alebo miesto rozvážneho riadenia exponovaného useku, vybľakujú a priam tahajú za rozne casti oblečenia z trate ludi a na odobrenie si „dobre vykonanej“ práce vysloviť zopár posmešných ba až vulgarnych pripomienok na narodnost. Ludi čo miesto upozonenia na prichadzajuceho jazdca šuštia v kroví pretože ich sused tam našiel dubák. Či v neposlednom rade ludi ktorý nemajú absolútne páru o priebehu akcie a sú naprosot informačne sterilní je...
- Rovnako ako domáci pajáci „riadiaci“ dopravu na ceste k depu, ktorých pokial viem až v nedelu vystriedali nemenej tupí prislušnici policajného zboru.
- Po nechápavých pohladoch organizatorov na otazku kde sa daju najst štartove listiny, ktoré mimochodom vo štvrtok vobec neboli, som dalsie dni videl asi kazdeho 100 človeka so zoznamom z recyklovanho papiera. Kolko ich bolo 20 ks/ den? WTF? A buletin? Tych tiež bolo asi dokopy 7 ...
- Sprievodný program? Where? Expo alá dva stánky pána Šatku? O_o .
- Id karty/preukazy formát A5 ako čerešnička



Viem, dohňany nie su dedinka na úbočí ápl žijúca z turizmu a viem, že žijem na slovensku no z mojho pohladu si dohňany naložili privelké sústo. Politickí nominanti ktorí tlačili a peniaze ktoré aj doteraz tlačia dohnaňy niekam... nie sú všetko. Pre mňa bol tento šampionát možno a vdaka malej diváckej účasti bez atmosféry bez toho istého ducha aký sa v CK epic dohnany pred pár rokmi vytratil. A nepomohla tomu ani Fake informacia o 10 000 divakoch, ktorú neviem odkial slavo jurko vytiahol. Kazdopadne ma za uplynulé 4 dni. prvy krat pobavil. Dúfam preto, že dohnanci sa dostatočne ukojili, a fámy o kandidature na MS(takú hanbu by som už naozaj neprežil) sú naozaj len fámy a pekne sa vrátia s5 k organizovaniu hodových rpetekov či kôl slovenského pohára.

PS: kludne ma za kritiku odsúdte no, na takejto akci sa mnou napisane výtky nemôžu prehliadat či bagatelizovať. bez ohladu na to či niekto organizuje prvy či 10 krat.
07.08.2011 - 21:07:43
00
tak a ted čo som pôvodne mal v pláen napísať.

Dohňany už dlho dlho pred samotným podujatím vyhlasovali ako sú pripravení a neviem čo. no z mojho pohľadu sklamanie. Trať sa mi páčila aj samotné zápolenie. Sviatok cyklistiky, pastva pre oko. Ale...

- Dať moderovať medzinarodnú akciu človeku s tak zlou angličtinou, kedy sa pretekari dostávali do rozpakov lebo nevedeli čo tým chcel básnik povedať pri položení otazky a neraz trhala uši aj slovákom čo nie sú zrovna native speaker-ovia je chyba, hanba
- Mať pripravený len jeden jediný stan s občerstvením kde po preteku sa čakala aj pol hodinova rada na čokolvek a bez ohladu na to či je niekto navštevnik, člen organizačneho timu alebo dokonca pretekár je nehoráznosť
- Bez ohladu na to či by bolo 15°C a dážd alebo 30 ako tieto dni, mať 3 výčapy z toho dva obsluhujú vyplašené teenky na takto velkej akci je... žalostne málo
- Dosadiť do pozície regulovčíkov na trati ludí bez elementárnej znalosti angličtiny alebo miesto rozvážneho riadenia exponovaného useku, vybľakujú a priam tahajú za rozne casti oblečenia z trate ludi a na odobrenie si „dobre vykonanej“ práce vysloviť zopár posmešných ba až vulgarnych pripomienok na narodnost. Ludi čo miesto upozonenia na prichadzajuceho jazdca šuštia v kroví pretože ich sused tam našiel dubák. Či v neposlednom rade ludi ktorý nemajú absolútne páru o priebehu akcie a sú naprosot informačne sterilní je...
- Rovnako ako domáci pajáci „riadiaci“ dopravu na ceste k depu, ktorých pokial viem až v nedelu vystriedali nemenej tupí prislušnici policajného zboru.
- Po nechápavých pohladoch organizatorov na otazku kde sa daju najst štartove listiny, ktoré mimochodom vo štvrtok vobec neboli, som dalsie dni videl asi kazdeho 100 človeka so zoznamom z recyklovanho papiera. Kolko ich bolo 20 ks/ den? WTF? A buletin? Tych tiež bolo asi dokopy 7 ...
- Sprievodný program? Where? Expo alá dva stánky pána Šatku? O_o .
- Id karty/preukazy formát A5 ako čerešnička



Viem, dohňany nie su dedinka na úbočí ápl žijúca z turizmu a viem, že žijem na slovensku no z mojho pohladu si dohňany naložili privelké sústo. Politickí nominanti ktorí tlačili a peniaze ktoré aj doteraz tlačia dohnaňy niekam... nie sú všetko. Pre mňa bol tento šampionát možno a vdaka malej diváckej účasti bez atmosféry bez toho istého ducha aký sa v CK epic dohnany pred pár rokmi vytratil. A nepomohla tomu ani Fake informacia o 10 000 divakoch, ktorú neviem odkial slavo jurko vytiahol. Kazdopadne ma za uplynulé 4 dni. prvy krat pobavil. Dúfam preto, že dohnanci sa dostatočne ukojili, a fámy o kandidature na MS(takú hanbu by som už naozaj neprežil) sú naozaj len fámy a pekne sa vrátia s5 k organizovaniu hodových rpetekov či kôl slovenského pohára.

PS: kludne ma za kritiku odsúdte no, na takejto akci sa mnou napisane výtky nemôžu prehliadat či bagatelizovať. bez ohladu na to či niekto organizuje prvy či 10 krat.




... uplne si to vystihol!!!
07.08.2011 - 21:15:56
00
aspon 2 fotky

Prílohy:

Komentár súboru: takto vyzeral rychlik na cele pretekov celych 7 kol
IMG_2418.jpg
IMG_2418.jpg 714.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: a takto odtrhuty rusen v kole poslednom :)
IMG_2459.JPG
IMG_2459.JPG 827.86 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2011 - 21:18:33
00
Myslim ze si to velmi vystizne zhrnul. Ta moderatova anglictina bola hroza som to mohol kludne ja odmoderovat, stan s jedlom hroza tlacenica a jeden jediny vycap kde nam zlievali 4 piva do jedneho s snazili sa nam tu brecku predat. No nic pre mna bola atmosfera na trati super ;)
07.08.2011 - 21:20:10
00
Fox, nevidel by som to tak tragicky...Slávo Jurko možno nemá dokonalú angličtinu, ale určite netrepal sprostosti, čo by sa nedali počúvať...10000 ľudí možno nebolo, ale tak či tak bola atmosféra na trati špičková a myslím, že to je to čo si ľudia zapamätajú viac ako to či čakali dlho v rade na pivo či klobásu... :)
07.08.2011 - 21:35:15
00
moderator v akcii ;)
07.08.2011 - 21:40:31
00
Ked som videl toto podujatie v telke som priam neveril !! Jadilo sa trocha hore trocha dole,krasne upravene cesty,singlace ...
Toto podla mna nebol poriadny zavod.Maraton ako poznam JA.Ziadne poriadne technicke zjazdy nic,prilis dokonale na horsku cyklistyku.Keby sli poriadny maraton ako je napr dubnicky maraton,neviem co by robili,urcite by tie extra lahucke galusky a plastiky nemali.
Mna to osobne velmi sklamalo.


Toto keď človek číta, tak to je fakt do plaču z hlúposti ludí :shake: A čo je podľa teba "poriadny" závod?Dubnický maratón a pod.?A ty si myslíš ze na Dubnickom sú nejake "poriadne" zjazdy? Nebodaj si myslíš že na Slovensku sa niekde jazdia "poriadne" zjazdy?Podľa tvojho príspevku si v živote žiadny "poriadny" zjazd nevidel a ne ešte aby si ho zišiel. Si nemysli že to čo sa jazdí na nejakom Dubnickom maratóne je niečo technicky ťažké v provovnaní s medzinárodnými podujatiami XCO.
Nie každá trať musí byť aj technicky aj fyzicky náročná, sú rôzne druhy tratí.A táto je tá z kategórie fyzicky náročných.
Radšej sa uvedom a netvár sa aký si majster sveta a pritom si rád keď obídeš nejaký slovenský maratón. Mal by si lízať nohy tým ktorý dokážu na tej trati jazdiť take časy.
07.08.2011 - 21:44:13
00
na trati bola, to ano. :y: (ale v globale, pred aj po pretekoch. bol som tam fakt celé 4 plné dni. možno preto ten iný pohlad) :)
07.08.2011 - 21:46:20
00
no ano,katko vidí všetko,fotka hovorí za všetko. :lol:
07.08.2011 - 21:54:24
00
takto to dnes daval majster.... 8)
07.08.2011 - 22:18:09
00
keyboard_arrow_up