zdravim ludkovia,
tak sa nam skoncili vsetky maratony a rad by som vedel ako sa vam pacilo. Ja osobne som s maratonmi celkom spokojny a rad by som pocul nazory na jediny serial MX v ktorom sa hodnoti celkove poradie a to je Merida Cup. Co by ste hlavne chceli zmenit, s cim ste boli spokojny a s cim nespokojny...ja napr ako jazdec by som navrhol zopar zmien ohladom miesta pretekov a aj niektore zmeny co sa tyka samostatnych podujati. Osobne by som uvital keby sa seria viac rozsiri aj na zapad, pripadne keby sa niektore preteky z tohto serialu vysrtnu...moj navrh by bol takyto :
pridat maratony na "zapadnom" Slovensku a to MTB maraton Pravenec a Bikemaraton Medzihorim Partizanske ( mozno kvoli tomu ze som v organizacii trosku zapleteny, ale hlavne preto ze jeho trat hodnotia ucastnici ako jednu z najlepsich a najkrajsich na Slovensku ), avsak neviem ci 14pretekov v serii by uz nebolo moc? Preteky ako Sulov, Dubnica, Topolcianky asi tazko budu moct byt zaradene ( kvoli sponzorovi ) Na druhu stranu sa mi trochu nepozdavaju preteky :
Hornohradsky maraton - akoby to bolo nasilu robene...hlavne trat
Zlata Bana - vraj povrch trate ulpne v "dezolatnom stave"...iba minimum ludi sa sem rado vracia
Pruchnik - nebyt slovakov tak by tam bola uplne miziva ucast...a nerad sa tocim na trati ako na kolotoci
A co sa tyka trati, tak by som pouvazoval :
Banska Stiavnica - mat take moznosti postavit prekrasnu trat aj s vrchom Sitno by som nepremarnil...malo ludi bavi vrtiet sa na starej-znamej trati 4x
Presov - ak by zostal ako finalovy pretek, na dlhej stacia aj 3 okruhy...predsa len uz toho ma clovek na konci sezony dost
ostatne by mohlo byt tak ako je, mozno by som v celkovom hodnoteni z cca 12 pretekov zarataval iba 10naj vysledkov...
ako to vnimate vy? aky mate nazor?
02.10.2006 - 12:08:25
00
Zdar,
mozno ste si vsimli, ze na vysledkovom webe MPC je anketa "MPC 2007 ano ci nie?".
Netusim preco by malo byt "nie", podla mna staci doriesit par detailov a nema to chybu.
Zalozil som podobny thread aj na diskusii cyklomaraton.sk, ak mate chut podiskutujte aj tam, zrejme si to organizatori MPC skorej vsimnu a zoberu dajake podnety.

Cervo, je to MTBiker korektne? ;-)
02.10.2006 - 12:30:19
00
Zlata Bana - vraj povrch trate ulpne v "dezolatnom stave"...iba minimum ludi sa sem rado vracia


Za 1.: mas info z druhej ruky, treba si prejst trasu aby sa dali vyniest taketo sudy

Za 2.:
Musim nesuhlasit...Slanske su previerkou techniky kazdeho jazdca, a co som videl na maratonoch tak je povacsine mizerna. :roll: Cize takyto trening pretekarom len prospeje : ) MTB nieje o uvalcovanej polnej ceste . . . Inak, ta trat je jeden z najlahsich okruhov ca sa tam daju spravit.
02.10.2006 - 21:12:21
01
ale to ze je priserne rozbita na tom nic nemeni. topolcianky su oproti nej anglicky travnik...
a musim nesuhlasit 8) na tej trati nieje vela o technike jazdy. sama siroka lesna cesta na sutroch pripadne na asfalte.
ale mozno tebe vyhovuje vyhybanie sa sutrom viac ako single traily...
03.10.2006 - 00:05:31
00
Musim suhlasit : ) Ved som aj napisal, je to jeden z najlahsich okruhov v slanskych...samozrejme ze siroke lesne cesty su nanic, trat by sa dala urobit aj inak, ale to by 80% pretekarov fnukalo uz po tretom kilometri ; )
V kazdom pripade asfalt treba minimalizovat..
03.10.2006 - 00:44:56
00
No, skor by som tuto temu upresnil na secky maratony na svk... tak najlepsia bola jednoznacne dubnica...horala som tento rok nesiel, lebo som bol v raji, kam uz v zivote nepojdem, ale horal je urcite super...vlka snad buduci rok nepojdem a pojdem Salzkammergut, ta banska stiavnica je fajn, pokial nejdes 120...to by som fakt nechcel...skoda ze sa zrusilo rcp-cko, pametam si este na duchonku co bol pekny pretek, povazsky maraton sa mi celkom pacil, az na to blato,...sulov to iste...a uz ma nic nenapada.....a neviete kto vlastne vyhral celkovoi merida p. seriu?
03.10.2006 - 19:37:24
00
a neviete kto vlastne vyhral celkovoi merida p. seriu?


na www.cyklomaraton.sk to je ale mne ta stranka niejak blbne :?
03.10.2006 - 19:56:09
00
skus https://www.cyklo.sao-tatry.sk/
03.10.2006 - 20:57:02
00
moj tohotrocny rebricek z absolvovanych maratonov:
1.Horal
2. Salzkammergut
3. Partizanske
4. Sela
5. Presov
6. Spania dolina
7. Stiavnica
8. Dubnica
9. Banska Bystrica
10. Brezno
11.Topolcianky
12. Zlata Bana
13. Zvolen
14. Krna
15. Pruchnik
04.10.2006 - 21:08:51
00
Zdar Staxik,
ja by som Spaniu zaradil daleko za Brezno.
O BB ani nehovorim.
Co sa Ti nezdalo na Brezne?
05.10.2006 - 08:17:22
00
Zdar Staxik,
ja by som Spaniu zaradil daleko za Brezno.
O BB ani nehovorim.
Co sa Ti nezdalo na Brezne?

hmmm. ono to je skor tym ze ma Brezno nicim nezaujalo.
tam bol jediny pekny usek ten singl zjazd od poslednej obcerstvovacky(od chaty bernardin(?)) a ten mal snad 500 metrov... a ten kilometrovy tlacak ktory dali snad 2ja-3ja plytvaci? 10km dlhy jalovy usek od 27km? tie na mna prilis dojem nespravili.
Spania bola dost specificka z toho dovodu ze svojim profilom dobre padla ako vyblaznenie sa po Horalovi :D
05.10.2006 - 13:49:37
00
a preco dubnica 8?...sak to bolo super...a ak sa ti bude chciet, tak napis niecop o salzkammergute...je to vazne taka bomba?...dik
05.10.2006 - 15:02:17
00
no podla mojho nazoru na salzkamme by sa mali povinne zučastnit všetci organizátori, to myslím ozaj v dobrom...,
samozrejme ako jazdci, aby videli ako sa stavia trať a vlastne celý pretek a všetko okolo toho...
len tak mimochodom, tohoto roku tam bolo 76 slovákov ak sa nemýlim...
PREČO ASI ???
05.10.2006 - 15:26:20
00
Salzkammergut??? to sa neda opisat, to treba zazit...je to nieco uplne ine ako u nas...nenadarmo na tej trati bol svetovy pohar a majstrovstva sveta v maratone...
05.10.2006 - 15:32:59
00
iba narychlo:

Je tu opäť štvrtok a to je čas na nepravidelné "hovory z brlohu" , ktoré si môžete vypočuť v internetovom Hornet rádiu v relácii Top šport. V dnešnom programe sa približne o 20.00 porozprávame na tému práve skončeného Merida Peloton cupu. Ak budete mať možnosť, nezabudnite si nabrowsovať http://www.hornetradio.fm tento štvrtok, t.j. 5. októbra, t.j. dnes, o 20.00.
05.10.2006 - 19:11:07
00
keyboard_arrow_up