MTB maratón Pružina

03.09.2016
MTB maratón
Pružina (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (12)
AlexiusbimjeamBralajjanci30Janiakjohny29LOCHNESSoborpeterikosolvostriezastriezo
http://www.bikeklubkec.sk/
Taak, po dlhsom case /asi 6r/ mi to konecne oragnizacne vyslo a dal som si Pruzinu. S ulavou konstatujem ze sa tam nic nezmenilo-v dobrom. Super akcia po vsetkych strankach, mnohe velke maratony su slaby odvar. Za mna, vsetko super - start, trat, znacenie, regulovcici, jedlo aj sprievodny program a o startovnom ani nehovorim. Podrobny rozpis co bolo dobre by zabral A4, takze zhrniem, ze ti ludkovia to vedia robit a ma to dusu aj gule :-).
Trat pekne namiesana, aj zvaznice, aj lucne zjazdy aj zabijacke trajly-toto bolo nieco !!! koxo, skoro mi vybehla slza bajkerskeho AM stastia :-). Bonbonikom bola najlepsia kapela co som kedy na MTB maratonoch zazil za 8 rokov. A bolo nie len na co pozerat :-), ale hlavne co pocuvat https://youtu.be/FfvAz51-5tE
DAKUJEM !
03.09.2016 - 19:22:01
02
Z tohto maratónu by si asi mala väčšina organizátorov brať naozaj príklad ! Neskutočný závod ! Za 10 euro sme dostali obed, nápoj, tričko a to každý...a nie igelitku plnú somarín a prospektov !...Klobúk dole pred organizátormi ! Ja som si to dnes neskutočne užíval...super trať ! O rok zasa....
03.09.2016 - 20:18:30
04
Z pohladu detských pretekov tiež skvelá akcia, prostredie, ludia a ešte aj ideálne počasie ! Akurát mám jednu pripomienku, aby ste pre medailistov dali nejaké podium, deti nebolo vidiet ako preberali ceny :D len tí čo stáli vpredu ako tak videli :D
03.09.2016 - 21:04:08
00
Napisem hodnotenie ako ucastnik, ktory ma za sebou tento rok xy maratonov.

Na Pruzinu sa vzdy tesim...... bol to moj 4rocnik ucastou. Spomenute tu uz bolo asi vsetko co bolo skvele ............................. Predsa len napisem hodnotenie.
Veril som organizatorom, ze pripravia skvelu akciu a stane sa v mojom hodnoteni TOP..................................... Oni moje ocakavania naplnili.....................od zabezpecenia parkovania az po uplny koniec vsetko super.........

Napr. organizatori z najstarsieho a najtazsieho maratonu by sa mali ist niekedy pozriet o com je maraton ( aj ked uz konecne zacali aspon trochu zlepsovat sa ) - o hrdeni sa niecim a zit nejakou slavou z minulosti o tom to nie je. Uz davno nemaju take meno aspon klesajuca ucast je toho dokazom a to aj tento rok pri ukazkovom pocasi .................. ale spat k Pruzine.

Organizatori a vsetci co Ste boli do toho zapojeny este raz STRASNE VELKE DIKI za skvelu akciu................... o rok sa zase, uz teraz sa tesim.............................

p.s.: Organizatori ak sa da podakujte v mene bajkerov vsetkym zapojenym od zabezpecovania parkovania, registraciu, obcerstvovacky, cielove priestory vsetkym..............DIKI

Tiez skvely napad bol 2x zabezpecenie vody ( mimo 2x obcerstvovaciek na trati 45km )
03.09.2016 - 21:10:18
03
yoggi napísal:
..

Tiez skvely napad bol 2x zabezpecenie vody ( mimo 2x obcerstvovaciek na trati 45km )

Fakt super, hned prvu takuto "ludovu" obcerstvovacku som naplno vyuzil, kedze prvu oficialnu som len preletel, lebo som si chcel udrzat tazko vybojovany volny priestor na zjazde trailom, potom som si nadaval ze takto dalsich skoro 20km asi horko olutujem, no prislo spasenie... doplnena voda a domace orechove ci makove uz neviem, rozky /nie rohliky :-)/. Este aj za stamprlik doping bol ponukany :-) no zdvorilo som odmietol vzhladom na narocnost odburavania jedu alkoholu a neblahy vplyv na vykon :-). V dedinach obcas deturence, ale aj rodicia povzbudzovali o zivot, tak som sa im odmenil ze som zdvihol rit a za prisernej bolesti prekyslenych svalov som strasne zabral kym boli v dohlade, xixixi.
03.09.2016 - 22:13:40
00
Skutocne top akcia. Nadherne vidno, ze v Pruzine robia preteky pre ludi, robia to srdcom a nie pre peniaze. Rok co rok sa zlepsuje trat, pridavaju sa nove technicke useky a traily. V skratke: kto chce zazit maraton na top urovni po vsetkych strankach, nech chodi pretekat sem. Vobec nelutujem, ze som nesiel do Hrabusic, a uz sa tesim do Pruziny znova. Do buducnosti by si maraton mozno zasluzil vacsiu propagaciu, co by prilakalo i lepsiu konkurenciu-uroven na to urcite ma. Este raz vdaka organizatorom a pokracujte v skvelej praci.
04.09.2016 - 11:31:17
01
Nebol som na tomto maratone, ale absolvoval som Horal x krat a neda mi nereagovat na Yoggiho prispevok kde ide poucovat organizatovor Horalu. Najprv napis co sa ti nepozdavalo na organizacii Horala? Mam za sebou maratony na SK a po celej europe a vedz ze Horal je po organizacnej stranke na vrchole. To ze tam nieje komorna atmosfera ako na mensich maratonoch nieje chyba horala, ale toho dosledok toho ze je tam cez 800 ludi zaregistrovanych a sutaziacich co je na slovenske podmienky az az. A co sa tyka organizacie, ak sa ti podari zabezpecit 5 trati z ktorych najdlhsia je cez 130km bez toho aby sa to tocilo dookola na nejakom okruhu, tak ti poviem ze si frajer a kludne ti dam na startovnom aj 25 eur. Som si isty ze na slovensku sa organizuju maratony preto ze si niekto z toho robi aj zarobkovu cinnost, ale tvoja kritika nebola na mieste. Ak napises nejake negativum, tak sa da polemizovat, ale ty si neuviedol nic. Vsetko co si opisal ako pozitivum na Pruzine som zazil aj na Horale.
04.09.2016 - 16:54:47
00
neviem, či to bolo myslené pre HORAL, asi skôr pre Novodubnický maratón
https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/najstarsi-vytrvalostny-maraton-horskych-bicyklov-na-slovensku-absolvovala-viac-ako-patstovka-cyklistov-aj-trenciansky-zupan.html?page_id=327464

maratony-xc/novodubnicky-maraton-27-8-2016-nova-dubnica-t38429.html?view=unread#unread

ps: HORAL som absolvoval - organizácia preteku bola úplne profesionálna :handshake:
04.09.2016 - 19:39:44
01
Super ďakujem pekne organizatorom,mal som to o 200 km ďalej ako do slovenského raja no neľutujem ani trochu že som došiel.fakt na úrovni..ďakujem a o rok znova
04.09.2016 - 20:27:47
00
janohalik napísal:
Nebol som na tomto maratone, ale absolvoval som Horal x krat a neda mi nereagovat na Yoggiho prispevok kde ide poucovat organizatovor Horalu. Najprv napis co sa ti nepozdavalo na organizacii Horala? Mam za sebou maratony na SK a po celej europe a vedz ze Horal je po organizacnej stranke na vrchole. To ze tam nieje komorna atmosfera ako na mensich maratonoch nieje chyba horala, ale toho dosledok toho ze je tam cez 800 ludi zaregistrovanych a sutaziacich co je na slovenske podmienky az az. A co sa tyka organizacie, ak sa ti podari zabezpecit 5 trati z ktorych najdlhsia je cez 130km bez toho aby sa to tocilo dookola na nejakom okruhu, tak ti poviem ze si frajer a kludne ti dam na startovnom aj 25 eur. Som si isty ze na slovensku sa organizuju maratony preto ze si niekto z toho robi aj zarobkovu cinnost, ale tvoja kritika nebola na mieste. Ak napises nejake negativum, tak sa da polemizovat, ale ty si neuviedol nic. Vsetko co si opisal ako pozitivum na Pruzine som zazil aj na Horale.

Netusim ci myslel Horal, ale ked ho uz spominate, organizacia Horalu je kazdy rok na najvyssej urovni. Ale trat - to je velky problem, siel som ho ix-krat, no a tento rok co som siel lejzy, tak som nejak precitol a povedal si, ze ak tu trat nezmenia, tak Horal uz neuvidi 2% z mojich dani. Nizke Tatry a hento? nech idu do kelu-pardon, do Pruziny si prejst trat / ale aj tu by tu hnusnu dlhuuu asfaltku na ten najyssi kopec mohli nejak poriesit :-).
04.09.2016 - 22:16:06
00
Zo všetkým súhlasím mimo toho pindania okolo Horala, neviem prečo to tu Janohalik vôbec zaťahuješ. Pružina je menší maratón ale o komornej atmosfére nemôže byť ani reči, veď je to hotový jarmok... Dve kapely, detiská ani nevedeli kde skôr skočiť - perfektné.
Trať je asi moja najobľúbenejšia, ani dážď by ju nezabil (viď minulý ročník). Asfaltka mi nevadí, na začiatok prvého trailu sa nejako musíme dostať a iných možností tu veľa nie je, tu by som moc nevymýšľal.
Vďaka všetkým z Pružiny, za mňa :y: :y: :y:
05.09.2016 - 08:20:08
01
Nebol som na maratóne (bol som v Hrabušiciach). Hodnotíte tu tento maratón a nerozumiem prečo do toho zaťahujete iné maratóny shifty12, yoggi ... Nečudujem sa reakcii Janka Halíka a v podstate s ním súhlasím. (aj keď sa tu asi myslela Dubnica)
Skúste pomôcť pri organizácii niektorého maratónu a potom prestanete písať podobné porovnávania.
Tie Hrabušice boli môj 16 mtb maratón tohto roku a jeden som organizoval.
05.09.2016 - 14:29:58
02
Chlapci klobúk dolu za každého ,kto zorganizuje takúto akciu . Myslím ,že všetci robia s tým čo majú a ako najlepšie viedia . My ako účastníci môžeme len porovnávať, frflať ale hlavne chváiť a ďakovať . Žiadny maratón nie je povinná akcia , je to naša voľba . V Pružine vedia ako na to . Zakiaľ majú výdrž , financie , chuť ,tak treba v tomto smerovaní pokračovať. Organizátorom prajem veľa trpezlivosti a jazdcom veľa kilometrov bez úrazu .
05.09.2016 - 15:17:00
03
janohalik napísal:
Nebol som na tomto maratone, ale absolvoval som Horal x krat a neda mi nereagovat na Yoggiho prispevok kde ide poucovat organizatovor Horalu. Najprv napis co sa ti nepozdavalo na organizacii Horala? Mam za sebou maratony na SK a po celej europe a vedz ze Horal je po organizacnej stranke na vrchole. To ze tam nieje komorna atmosfera ako na mensich maratonoch nieje chyba horala, ale toho dosledok toho ze je tam cez 800 ludi zaregistrovanych a sutaziacich co je na slovenske podmienky az az. A co sa tyka organizacie, ak sa ti podari zabezpecit 5 trati z ktorych najdlhsia je cez 130km bez toho aby sa to tocilo dookola na nejakom okruhu, tak ti poviem ze si frajer a kludne ti dam na startovnom aj 25 eur. Som si isty ze na slovensku sa organizuju maratony preto ze si niekto z toho robi aj zarobkovu cinnost, ale tvoja kritika nebola na mieste. Ak napises nejake negativum, tak sa da polemizovat, ale ty si neuviedol nic. Vsetko co si opisal ako pozitivum na Pruzine som zazil aj na Horale.


Horal tu nikto nespomína ,lebo neni najstarší . Má na mysli inú akciu na Považí.
05.09.2016 - 18:44:48
02
Čaute..)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na našom MTB maratóne. Radi privítame Vaše návrhy a podnety ako sa zlepšiť. Veríme, že nám aj v ďalších rokoch zachováte priazeň
a prídete tak oceniť našu snahu.

Chalani z KEC Pružina.
06.09.2016 - 12:28:50
02
keyboard_arrow_up