Najstarší a historicky najťažší vytrvalostný pretek horských bicyklov na Slovensku. (24. ročník)

5 inovovaných tratí

Kategória pre ebajky

Podrobnosti:
http://www.maraton.sk/
https://www.facebook.com/events/1393627864026315/?active_tab=discussion

Prílohy:

prihlasovanie.png
prihlasovanie.png 257.39 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2018 - 16:37:40
02
Inovované trate?
Minulý rok som si tu zlomil lakeť, takže normalne mám strach 😀 hneď si predstavim to miesto...
09.08.2018 - 16:50:03
00
Závody pre ebajky ? WTF ? ako najstarší maraton na SVK....celé zle.... :(
09.08.2018 - 17:43:51
011
Tie ebiky, to je take slovenske. Ako vzdy u nas vyhra marketing nad rozumom.
10.08.2018 - 07:30:08
02
Vážne, celé zle? A to prečo? Asi by to chcelo nejak rozviesť problém...
10.08.2018 - 07:47:55
00
ale trate su poskladane pekne ....
hlavne Hard je skvela kombinacia zvažnic ,singlov, technických pasaži, dlhých stupaní, je tam ozaj všetko... roky som nebol ,ale toto sú moje oblubene lokality, kde som bikovo vyrastal :)
11.08.2018 - 10:00:56
00
Je niekde alebo má niekto výškový profil HARD trate? Vopred ďakujem
11.08.2018 - 13:41:20
00
Vyrobil som ho. Rado sa stalo.
Pri tej jednotke ale netuším, či bude občerstvenie len pri jednom prejazde, alebo pri oboch. (romanone?)

Prílohy:

04.Hard2018.Profile.jpg
04.Hard2018.Profile.jpg 86.27 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2018 - 19:00:07
05
Super, velmi dakujem, si sikovny !!!!!myslim, ze viaceri vyuziju :-)
11.08.2018 - 22:08:25
00
domino napísal:
Vyrobil som ho. Rado sa stalo.
Pri tej jednotke ale netuším, či bude občerstvenie len pri jednom prejazde, alebo pri oboch. (romanone?)


Občerstvovačka bude "stáť v ceste" a je teda k dispozícií cestou do slučky aj z nej.
12.08.2018 - 11:52:02
00
Bude aj niečo pre deti? Plánujem zobrať aj rodinu, aby sa nenudili kým si prejdem HARD...
12.08.2018 - 12:04:11
00
Hazard napísal:
Bude aj niečo pre deti? Plánujem zobrať aj rodinu, aby sa nenudili kým si prejdem HARD...


Mladším ročníkom sú určené výletné trate MAYO BASIC alebo MAYO FAMILY na ktorú je pri prihlásení do 20.8. štartovné zdarma. Všetky deti do 12. rokov budú odmenené diplomom.
12.08.2018 - 21:00:32
00
romanone Ja nechcem aby si to niekto vysvetľoval zle, alebo sa urážal...to mojim cieľom nebolo. Osobne bývam pár km od novej dubnice...vyrastal som v okolí...pre mňa je Dubnický maratón taká väčšia ikona mountain bikingu na SVK ....a pustiť sem e-bajky...no ja neviem...to je ako keby sa išla Formula E na Monze alebo niečo podobné....neviem prečo sa toto stalo akýmsi "trendom..." každopádne držím usporiadateľovi palce aby všetko vyšlo ...od počasia po počet učastnikov :) aj keď už na tých možno e-bajkoch....ja osobne sa veľmi teším ! :)
13.08.2018 - 20:31:17
00
shifty12 napísal:
romanone Ja nechcem aby si to niekto vysvetľoval zle, alebo sa urážal...to mojim cieľom nebolo. Osobne bývam pár km od novej dubnice...vyrastal som v okolí...pre mňa je Dubnický maratón taká väčšia ikona mountain bikingu na SVK ....a pustiť sem e-bajky...no ja neviem...to je ako keby sa išla Formula E na Monze alebo niečo podobné....neviem prečo sa toto stalo akýmsi "trendom..." každopádne držím usporiadateľovi palce aby všetko vyšlo ...od počasia po počet učastnikov :) aj keď už na tých možno e-bajkoch....ja osobne sa veľmi teším ! :)


Všimli sme si zvýšený záujem a rozširujúcu sa základňu takýchto bicyklov v našom okolí a všeobecne evidujeme malý počet podujatí / pretekov pre ebajkerov. Preto sme sa rozhodli, ponúknuť ebajkerom možnosť zajazdiť si a súťažiť v rámci Dubničáku. Nie je to prvý krát, kedy sme poskytli možnosť pretekať u nás aj iným športovcom. V rámci maratónu to boli bežecké preteky a preteky jednokoliek a nikdy sa nič hrozné nestalo.
Všimli sme si aj zopár negatívnych reakcií ohľadom katégórie ebajkov. Mrzí nás, že to niekoľko ľudí vníma veľmi negatívne a pritom nedokáže konkretizovať s čím presne je problém. Pretek pre ebajky robíme po prvý krát a ak sa po preteku ukáže, že to bola chyba, nabudúce sa už opakovať nemusí. Chceme vás všetkých poprosiť o vzájomnú toleranciu. Nemyslíme, že by vám ten jeden pretekár (ktorý sa zatiaľ reálne zaregistroval) nejak ohrozil. Aj keby ich bolo 50, tak sa to určite dá na tratiach i v hlavách zvládnuť. Držme si všetci palce, berme veci s rezervou a tešíme sa na vás!
13.08.2018 - 23:12:45
01
Mal som tu cest este v roku 2015 absolvovat pretek kde startovali aj e-biky (Kellys Greenbike Bratislava) vo vacsom mnozstve ako 1ks, takze sem mozem hodit jeden postreh.
Mam pocit, ze na tych e-bikoch startovali jedinci, ktori nie su taki vyjazdeni, co by samozrejme nebol taky problem, keby nemali pod zadkom dodatocnych x00W. To im umoznuje jazdit medzi lepsimi borcami, co nie je problem do kopca, ale akonahle pride technickejsi usek vznikaju zbytocne konfliktne situacie, pretoze ten e-biker nema na to techniku jazdy a aj jazdne vlastnosti ebiku su niekde inde.
Preto si myslim, ze pustit na trat v jednom baliku ebiky s ostatnymi nie je dobry napad.
14.08.2018 - 09:20:53
09
keyboard_arrow_up