Salzkammergut Trophy

14.07.2012
8. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Bad Goisern (Rakúsko)

Propozície, Výsledky
Zúčastnených bikerov (21)
adkaadobikeander13bykiviDancaZvGlennaicemanjamminjohhhnyJojoJostylakkoLudineckaMamutkomartinpavMaVemilsurado.tilandyzuzu3011
a ake bolo pocasie ?
15.07.2012 - 11:28:46
00
Prsalo asi od 12tej.Aspon,sa na tej sotoline tak nesmykalo
15.07.2012 - 11:39:31
00
Mokra sotolina nesmyka :^)
15.07.2012 - 12:38:23
00
Ale´smyka ale mne sa islo lepsie,ta voda to nejak zkompaktnila
15.07.2012 - 12:57:01
00
Nieco na tom bude :?: :nod:
15.07.2012 - 13:02:35
00
Pekný a náročný pretek.
Išiel som 50-ku (čas 4:59:14 :D )
Dobrá organizácia. Po štarte 10km stúpania (niečo nad 600m). Začiatok asi 6-7km sa išlo po asfalte, pole sa malo kde roztiahnuť. Od siedmeho kilometra sa už išlo prevažne po šotolinových cestách a chodníkoch. Asi o 12-tej (ako už bolo spomínané začalo popŕchať. Neskôr sa sa to zmenilo na celkom silný dážď. Zjazdy boli náročnejšie ako dlhé stúpania. Prvý dlhý zjazd obsahoval aj zjazd po lyžiarskej zjazdovke (samozrejme že tú najstrmšiu časť). Náročné boli prejazdy lesom s kameňmi a blatom. Niektoré časti bolo lepšie a bezpečnejšie vedľa bicykla. Po druhej občerstvovačke, pred druhým dlhým stúpaním (8-km zo 600m do 1240m - Hutteneckalm) pršalo veľmi husto. Potom dážď poľavil, silnejší a slabší dážď sa striedal až skoro do cieľa.
Zjazd po blatových chodníkoch bol celkom náročný.
Posledných asi 8km sa išlo už skoro po rovine, tak nás občas pred Bad Goisernom zaviedli zo šotolinového chodníka na krátke hodne blatové časti, schody, mostík, blatový prejazd pod mostom (aby sme si to užili).
Atmosféra a povzbudzovanie bolo úžasné.
Občerstvovačky sme mali štyri, takže vodu z môjho camelbacku som si moc neužil :lol: .
Čistenie bicyklov bolo na pomerne malom mieste z hadíc, ale vôbec sa nečakalo a fungovalo bezchybne.
Cestoviny boli jedlé.
Na tombolu som nečakal, mala byť až o 22-hej, aby ju stihli všetci pretekári.

Na 200-ke bol najlepší zo Slovákov Tomáš Dedinský (Tomas11) časom 12:46:04 - 7.v kategórii a 41. celkovo. (v týchto podmienkach klobúk dole)

Vyhrali sme s prehľadom súťaž Slowmotion - The Slovak Snail Highlanders :d:
15.07.2012 - 18:27:30
00
Milan paráda, o rok to musím skúsiť, vyzerá to fakt ako dobre zorganizovaný pretek! :-) Tomášovi samozrejme gratulujem došiel 3min pred Maťom Belasom :y: :y:
15.07.2012 - 18:55:53
00
maratonik ok (B) sice nie na moj "trening" ale dal som ho aj ked 3h v dazdi a zime (20° skok za 2dni po pol roku..) organizacia ok az na jedlo kt. uz nemali?!?!?! kde najdem foto :D :D :D

nemali cestoviny v cieli ci na obcerstvovacke?
15.07.2012 - 19:31:26
00
sumar z mojho pohladu...o preteku ako takom pisat nebudem - vsetko "klasika" cize absolutne bez jedineho problemu...
na start sme isli spolu 3 - ja, andrej a mato kovacik - mali sme v plane ist spolu...prvych 40 km roztocenie noh - ide sa ok, salter radi zle, usudil som ze som ohol patku...na 46 sme stratili andreja ktory vyzeral uplne zlomeny a bol som si isty ze to neda...na 85 km som chytil krizu a mato mi odisiel...na 100km to bolo uplne zle...salter uz neradil takmer vobec, odpadla mi krytka z radenia...obcerstvovacka na cca 118 km - zacina liat, je mi zima som rozhodnuty dat posledny kopec, dojst do Bad Goisernu a zabalit to...zosadam a idem sa poriadne najest...kukam tu patku - je uplne rovno, kukam dalej a zistujem ze ja debil som zle osadil koleso..."oprava" trvala 5 sekund...salter radi perfektne...prichadzam k Bad Goisernu je mi super...rovina okolo jazera sa ide perfektne...Salzberg davam cely v sedle az po rozbitu luku...na asflatke dobieham Mata...Rossalm idem pravidelne a predbieham jedneho za druhym...tesne pred koncom sa mi uvolnila skrutka z kluk...opravujem tesne pred koncom stupania...Mato ma dobieha...od dalsej obcerstvovacky som isiel opat sam...zjazd...horuci caj...a posledny kopec opat sam...ziaden kopec sa mi v ten den nesiel lahsie - absolutny sen...100 m pod vrchol mi skrutka opat vypadla...opravujem...posledny dlhy zjazd...kratke kopceky a uz som dole pri jazere poslednych 5 km...na asfaltke mi srob uletel, neviem kam...provizorne upevnujem...drzi to asi 500 m...potom skusam este raz...nedrzi vobec...striedavo bezim, spustam sa dolu kopcom a slapem jednou nohou...takto az do ciela - katastrofa...vysledok 14:34...vzhladom na udalosti a priebeh som viac ako spokojny...Mato 10 minut skor...Andrej 10 minut neskor - nechce sa mi verit ze to nevzdal...vsetci zdravi, zivi a premrznuti...


Naposledy upravil jammin dňa 16.07.2012 - 11:06:58, celkovo upravené 1 krát.

15.07.2012 - 19:56:49
00
Moja 3. účasť po 2 predchádzajúcich oťukávačkách na Béčku som si dal konečne A-Strecke. Došiel som do cieľa takže plán splnený :) A celkovo musím povedať, že to najlepšie čo sa dá v okolí Bad Goisernu jazdiť je práve na Áčku. Béčko je oproti tomu nuda. Myslím, že sa oplatí prihlásiť na A a po 120 km to zabaliť v Bad Goiserne :D
15.07.2012 - 22:53:51
00
Prispejem aj ja mojimi postrehmi. Do Goisernu sme dorazili uz v pondelok poobede. Utorok sme si s manzelkou presli jej tempom trat 53-ky + 7 km odbocka na strecke A. Usudila, ze je to na hrane jej vykonnosti, ale do limitu by to mala dat. V utorok som si presiel sam cca prvych 50 km trasy 120km. V stredu sme boli obzriet v Hallstatte stupanie na Salzberg. Presli sme si ho "na peso" Vo stvrtok nas z vyjazdu okolo Hallstätter See vyhnal uz po 7 km paradny lejak. V piatok sme oddychovali, susili veci a absolvovali prezentaciu. Sobota rano. Pocasie ako tak, ale syn ma upozornil na dve veci. Okolo 13.00 hod ma zacat prsat a vraj nas caka "magneticka burka" takze mozu blbnut GPS pristroje. Na start som sa postavil hned za celo druhej vlny spolu s Mamutkom. V prvom stupani som sa na moje pocudovanie stale drzal viacmenej v celnej skupine, co mi ulahcilo prejazd "kamenistym prenasacim" usekom. Pod vrcholom Raschbergu som dobehol prvu znamu tvar t.j. M. Kurtyho. Na prvej obcerstvovacke som si odskocil "opret bycikel" a pozeram vedla mna si ulavuje LL. Dalej sme s Lubom pokracovali spolu az na vrchol Salzbergu. Tam zacalo liat, takze sme hned obliekali vetrovky. Ja som mal vsak len vestu a navleky na rukach, lebo rukavy z vetrovky som pri prejazde Bad Goisernu odlozil ako "nepotrebne" :( . V stupani na Rossalm som chytil "druhy dych". Skusil som o jeden tazsi prevod (26x28) a na pocudovanie som ho bez problemov utiahol. Zacal som predbiehat jazcov pred sebou. Dazd v stupani ani nevadil, ale v zjazde z Rossalmu som olutoval, ze som sa rukavov zbavil. Po zbehnuti cca 300 vyskovych metrov, vsak uz tak chladno nebolo. V Gossau som vedel, ze uz len posledny kopec s 400 nastupanymi metrami a bude to za mnou. Synovi vysli obe predpovede. Zacalo poobede prsat az liat a na Rossalme mi vyskove metre na Garmine zacali blbnut :o. Zaznamenal niekto tento problem? "***** mi to vyskovy profil druhej polovice trate a napocitalo mi len 3000 nastupanych metrov. Nikdy predtym sa mi nic podobne nestalo. Po minulorocnom case 8:54 hod na tazkom 12,5 kg GT Force som si dal plan na tento rok pod 8 hod. Na biku som "zhodil" 2 kg a aj zo svojej telesnej schranky cca 4 kg. V sobotu na starte som svoje plany vzhladom na pocasie korigoval na 8:30 hod. S vyslednym casom 8:03 hod som nadmieru spokojny aj ked moj prvotny plan zostal nesplneny. Bike fungoval ako hodinky, nemal som jediny problem. Manzelka napokon ani neodstartovala. Nezvladla to psychicky. Pre nu tazke zjazdy a hlavne pocasie zohrali svoju ulohu. Mozno keby nevedela co ju caka, tak by aj startovala. Blahozelam :handshake: vsetkym borcom na A strecke co to vydrzali a dorazili do ciela aj napriek technickym problemom.

Prílohy:

Komentár súboru: zblbnuty profil
profil.jpg
profil.jpg 46.99 KiB 1 thumb_up0thumb_down

16.07.2012 - 10:31:42
00
Tak aj ja pridám pár mojich dojmov. štartoval som narozdiel spred roka (1.vlna)na začiatku druhej vlny(kde som stretol lakka, trochu pokecali a hned bola lepšia nálada do závodu :-).)Na prekvapenie štupel, ktorý som chytil pred rokom na tom kamenistom výjazde, tento rok nikde nič, krásne sa dalo šlapať skoro celé, super prekvapenie. Už pri štarte som aj lakkovi ukazoval, že mi akosi blbne predná brzda,myslel som, že mastný kotúč, ale chlapci technici pod Hutteneckom ma nepotešili, hadička bola dole pekne zamastená, krásne slzila a množstvo oleja pomaly ubúdal. Ešte zjazd z Huttenecku sa dalo ju natlakovať a fungovala aspoň na 50%, ale ďaľšie zjazdy iba so zadnou a to teda tie zjazdy stáli za hov...Dôležité bolo sa niekde nevyválať, alebo v nejakej zákrute nevyletetieť do neznáma. Hlavne zjazd do Gosau bol nanič v tom lejaku a s tými brzdami. Nakoniec však plán som si splnil o 22 sek pod 7:30, o 15 min zlepšenie spred roka a hlavne po polke závodu krásne posúvanie dopredu (posun o 111 miest). Vzhľadom na počasie aké tam panovalo, nakoniec sobota bola úplne super, v nedeľu ráno sme vyrážali domov opäť za lejaku :-)
16.07.2012 - 11:05:31
00
lakko mne išli oba Garminy v poriadku celý čas, nezaznamenal som žiaden problém.
Manželka to mohla aspoň skúsiť, tie problematické zjazdy sa aj tak väčšinou tlačili :D .
Limit na 50-ku vychádzal 6,6 kmh, čo sa dá.
16.07.2012 - 12:14:40
00
To mohla. Stupania jej vobec nevadia, ma 50 kg a lahucky bike. Ked vsak v utorok pozrela dole zo zjazdovky a z Hutteneckalmu, asi uz vtedy mala jasno. Nevadi, mozno nabuduce, aj ked sa zapovedala, ze viac ziadny maraton.
16.07.2012 - 12:28:03
00
ahojte, rad by som v kratkosti zhodotil moj prvý zahraničný(česke nie su zahranične:) mtb, ktorý som zažil na vlastnej koži a to bola taohtoročná salz-ka strecke B.mínusy:...jáj cena 45E(ako člen slovak snail, inak 65 E)...plynule prechádzam na plusy: vyssie cena ALE..absolutne profesionalne zorganizovane,od značenia cez občerstvovačky, kde nikdy nedošiel, jonťakredbull,cola, jedla všetky druhy, servis=PROFESIONALNY nie miestne nadšenci, po trase vítanie menovite každeho učastníka, povbudzovanie asi ako na formule 1:).Trasa, naročná aj som sa bál(po skusenosti s oravou kde stoptime+mala porucha=aroganten zrušený sebstredným oragnizátorom)119km/4000vyskových,ALE hore kopcom všetko upravená trasa,štolina, asfalt,dole bolosamozrejem všetko,aj brutus,ale na 90% s možnosťou obehnuť,všade sanitky,horská služby.značenie možnosť zabludenia=0(toto na slovensku splna len fatran,sv.jur a orava)..nuž máme sa čo učiť, aj ked tento rok chcem celu seriu dokončiť, na rok dám prednosť kvalite nie kvantite..ostatným odporučam skusiť to, trebars ako rodinný výlet kde cena a služba je v absolutnej rovnováhe,.dakujem všetkým čo to spolu so mnou prežili,špecialne ivana zimu že zorganizoval slovak snail,vdaka,ktoremu som bol členom víťazneho teamu:)
16.07.2012 - 20:40:43
00
keyboard_arrow_up