ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

16.05.2015
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Dolná Mariková (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (97)
18luboss1869bruniusace123anarchistaandrej25baggio79Biker201bubakcatcherxxdano696Domestikdon281doubleDyonexennioerichkfabkoFarmaceutfeltoFernandofondriForestRunnerGaliPetGreywolfHack3rHazardhives.jchnuroicemanital12jaroslav_hjaroslavgjelo520joziCCJulkokrystof08lavinaklavorkamLeroyLIGRlukassamoM8RIOMajkyFmali6marek.kolesMareKMMmaros1974masko7MatejBacomatko055matttassmaxximusMcDuroMichal89michelinoMoccaMrKoubakNoriokoorvaqP3terPavol.Grujbarpeter_dzurnakpeter22prakoloRBprorebbelrichtoškaRobo87sagatjurajsaki66sangy38sebutwShamuschwarzbachersimon97siso33skytakslavoSNBzuziSodjagsolvoSTULObikerTakeUrPillstatranectinoLMTomikZATrakot57tritolunigenaUrsusviktor_gc_2015vlsuwhitemamutxbikerzihadlo 5zobaniezrniek
hellwings ak to boli dvaja bajkeri tlačiaci hore kopcom v protismere to som bol potom ja

Nebol si to ty, lebo ten chalan to zabalil.
16.05.2015 - 21:27:57
01
ja som bol sice kratku a ani nie polovicu lebo mi odislo radenie tak som to zabalil vratil sa nahlasit DN. ale ten usek v lese nad prvou lukou bol teda mega mazlavy. je blato a blato, toto marikovske je zakerne. nehovorim ze mi vadi sa zablatit, to vobec, ale radsej som tlacil ako sa dolamat. ale inac marikovska klasika. rad si zajazdim po lese, ale tlacit kvoli mazlavemu blatu kazdu chvilu ma priznam sa nebavi. dalsie ucasti asi zvazim.
16.05.2015 - 21:30:59
01
k tomu blatu, lepkave bolo preto lebo bol vysoky podiel ílu, ílovité blato je aj v okoli Velkeho Choca nad Dolnym Kubinom. siel som tam 'onoho' casu MTB maraton pocas burky a lejaku a na kolach sme mali nalepene po tri kila blata na kazdom, tomu zazitku sa doteraz nic nevyrovnalo, takze dnes ok, i ked by som prijal menej blata nabuduce ;)

bol som spolu s kamosom na fatbiku a celkom sa dalo, niekedy som mal v tom blate vyhodu, inokedy som tancoval spolu s ostatnymi, strednu som dal za 3:08hod, myslel som ze to obehnem za 2:30h ale teren mi zmenil plany. bol som na Marikovskom prvykrat a trat ako taka sa mi velmi pacila. dufam ze buduci rok bude mat maraton stastie na menej dazda.
16.05.2015 - 21:49:07
00
Na 53 km výšlap čo nasledoval po tej lúke nebol normálny. Boli úseky ,ktoré sa nedali vyšlapať na biku a s problémom aj ustáť na pešo ! Zabudol som namontovať štuple na tretry .
To bola veľká chyba . Inak veľmi náročné na techniku jazdy .Niektorí mali toho plné ruky .
16.05.2015 - 21:59:33
01
tiež pridávam postreh: blata bolo až až, čo bolo mimoriadne náročné na techniku jazdy a kto má problém s technikou jazdy tak na takejto trati nemal šancu...ináč single som si doslovne užíval a tiež zjazdy po lúkach kde blato zo mňa odskakovalo snáď aj na 10 metrov :lol: napriek tomu blatu sa mi akcia veľmi páčila a tomuto maratónu nemám čo vytknúť...


Naposledy upravil tatranec dňa 17.05.2015 - 21:27:46, celkovo upravené 2 krát.

16.05.2015 - 22:29:29
02
Zasa tu tych organizatorov tolko nehante. Pochadzam tu z blizkeho okolia preteku a viem, ze tie cesty za relativne dobreho pocasia su celkom fain. Videl som, kolko roboty spravili organizatory na tych problemovych usekoch, aby boli lepsie zjazdne. Rucne prekopane kaluze a to ich tam bolo riadne vela. To by ste este len frflali, keby to nebolo spravene :-). Za mna palec hore organizatorom. Bolo to super. A na blato sa nevyhovarajte, sami ste tu davali prispevky, kolko tu v stvrtok naprsalo. A s tym nic moc nespravis. To len tak, na konci tej dlhej trasy, sa to tam len krutilo nad tym Prosnym, videl som, pocul som, len stale som tam nebol :-). Ale nakoniec sa to poddalo :-)
16.05.2015 - 22:38:25
06
Moj postreh z dlhej. Nechal som sa nalakat z propozicii o 1530m nastupanych .Na dvoch GP -kach vyslo 1860m ...Ist dvakrat rozbity blatisty usek nie je velka zabava a prudke stojky ked je skoro problem ist aj peso ma tiez nebavi, totalne rozbite zvaznice po lesnych strojoch s pascami plnymi vody a blata nic moc a tie dost vychvalene single na konci dlhej ,ozaj im chybal flow. Nemam problem makat na maratone ,ale chybalo mi nieco zabavne co by vyzarovalo z tej trate a tahalo spet na dalsi rok. Organizacia a ochota na obcerstvovackach vzorova!
16.05.2015 - 22:42:32
04
organizačne to bolo samozrejme na 1*...ja by som to nebral ako kritiku na organizátorov...jednoducho terén nedovoľuje asi moc alternatív...mne trošku vadil ten úsek singláča pokrytý lístím v tej druhej slučke...tam sa pri zmene svetla a tieňa fakt zle orientovalo kade ďalej pretože ten chodník nebol moc vidno...
16.05.2015 - 22:49:06
03
Fajn maratón, organizačne super. Čo ma prekvapilo bolo prevýšenie 940m v propozíciach, v reale niečo nad 1140. Tiež tá občerstvovačka hneď na prvej lúke. Boli napísané dve, po druhej som začal šetriť vodu keďže to bolo ešte 20km, a zrazu občerstvovačka. Bahna bolo dosť, spomenul som si tu na komentáre o tom ako to pekne vyschne a bude super :) Techniku to preverilo dosť ale všetcia vedeli do čoho idú... Za mňa 1-.
16.05.2015 - 23:03:10
02
Iba by som rad pripomenul ako vyzera blato na maratone ;-) http://picasaweb.google.sk/m.vojtus/2062009_Sulov#

Pamatam, na niektorych usekoch to bol skor motokros :lol:
16.05.2015 - 23:31:31
00
Ešteže pred štartom som predzul vpredu na NN 2,25. Myslim, že mi to dosť pomohlo sa udržať v jazde, aj ked par krat to bolo korčulovanie. :D Slngle parada. Viackrat hlavne hore kopcom ma to blato brzdilo, potom som to radsej prebehol a nasadol na mieste po vyslape. K organizacii nemam vyhrady. Buduci rok, ak nebude prsat pred maratonom, sa budem tešiť na rychlejšiu trať. Inač sprchy boli za hlavym stanom, sice studena ale tie 2 minutky pod vodou sa daju zdržat. A čo ma najviac dožralo bolo to, že ten starši pan trubil tou trubou silnou aj počas vyhlasovania vysledkov a prehlušoval tym moderatora. Dufal som, že moderator zasiahne, ale nic sa nestalo :D


Naposledy upravil Obruck dňa 17.05.2015 - 00:13:30, celkovo upravené 1 krát.

16.05.2015 - 23:45:49
00
pani organizatori, pocasie, aj vsetko ostatne ste vybavili na 100%, len to blato ste tam asi zabudli este z minuleho roku :lol:
na zjazdenych crossmarkoch som tam bol casto len v ulohe statistu :whew:

inak Strenki na tombole by si vyhral tusim balik cyklooblecenia, a jjsan, ty by si vyhral rebrik :D
17.05.2015 - 00:01:13
00
Myslel som ze ma porazí z toho bláta, co uz. Nadával som jak pohan. Som vymlety jak rezen :-D . Eště som si obul plášť na sucho . Tak som absolvoval ocistec a mozem ist spat.
17.05.2015 - 00:59:59
01
Super akcia :-) , aj pocasie vyslo na jednicku, ale to blato. Este teraz mi je zle z toho blata, ale singlace boli super, ked tam nebolo to a zase to hrozne slovo BLATO
17.05.2015 - 06:37:48
01
Super, super, a este raz super :-) bez ironickeho podtonu. Bola to moj prva ucast na organizovanej akci. Vybral som si 40km variant. Uzival som si to v kazdej chvili, na uplne kazdom mieste. A to som si myslel, ze ako novacik budem stale na zemi ;-)
Ja som kludny clovek a viem ze p*covat mozem akurat tak na seba, ze neviem jazdit ;-), i ked prekvapujuco som ani raz nepadol a pre mna krasne 49 miesto v kategorii => GOOD JOB :-)
17.05.2015 - 07:53:02
02
keyboard_arrow_up